Pasirūpinkite savo šypsena – dantų gedimas turi neigiamos įtakos!

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Kod4l verta rūpintis burnos higiena?

Būtina užtikrinti tinkamą burnos higieną – priešingu atveju, jūsų laukia daugybė nemalonių pasekmių. Viena iš jų – sugedę, netvarkingi dantys.

Dauguma žmonių galvoja, kad dantys nėra niekaip susiję su kitų organų veikla ir būkle. Tačiau tikroji tiesa visai kitokia – dantys tiesiog neatsiejami nuo atskirų organų bei bendros viso organizmo būklės.

Ėduonies pažeisti, sugedę dantys gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai, bendrai organizmo būklei. Dar prieš daugelį metų Hipokratas skleidė žinią apie tai, kad burnos būklė yra tiesiogiai susijusi su visu organizmu. Kaip to įrodymą, ši garsi asmenybė pateikė faktą apie artritą, kuris buvo pašalintas ištraukus dantį. Apnašos, besikaupiančios tarpdančiuose ar dantų plyšeliuose, nuskilę, sugedę dantys sukelia uždegiminius procesus, kurie tampa daugelio negalavimų – širdies (koronarinė širdies liga, miokardo infarktas ir širdies smūgis), sąnarių, inkstų bei kitų organų ligų priežastimis; taip pat gali sukelti diabetą, ūminį tonzilitą ir net žvynelinę. Tačiau sveikatos sutrikimų sąrašas ties tuo nesibaigia – pažeisti dantys gali sukelti ir aplinkinių audinių (žandikaulio kanalo ir antkanalio, minkštųjų burnos, veido, kaklo) uždegimus. Žandikaulio cista – dar viena netvarkingų dantų pasekmė. Bloga dantų būklė gali būti ir silpno imuniteto bei prasto burnos kvapo priežastimi. Jei dantys sugedę, apie kokybišką kramtymą galima tik pasvajoti. Maistas tinkamai nebesukramtomas, todėl apsunkinamas virškinimo procesas, prasčiau įsisavinamos maistingosios medžiagos, padidėja virškinamojo trakto ligų (skrandžio opų, gastrito, pankreatito) tikimybė. Didelė dalis pasaulio gyventojų kenčia nuo migrenos, tačiau ne visi suvokia, kad šią ligą išprovokuoti gali bloga dantų būklė. Sugedę dantys neatsiejami ir nuo odontologinių ligų. Viena dažniausiai pasitaikančių yra periodontitas, kuris vargina pacientus ypač nemaloniais, pilnavertiško gyvenimo neleidžiančiais gyventi simptomais. Vienas blogiausių – periodontito bakterijos gali patekti į kraujotakos sistemą bei suformuoti krešulius, kurie užblokuoja kraujagysles ir sukelia mirtinas ligas. Sužinokite daugiau apie šią ligą skaitydami https://www.dantugydytojas.lt/kas-yra-periodontitas/.

Tačiau bene pačios blogiausios pasekmės, kurias gali sukelti neprižiūrėti dantys, yra kraujo užkrėtimas. Jų šaknys gali supūliuoti ir tuo atveju, jei jos susisiekia su kraujagyslėmis, o imuninė sistema – išsekusi, gali įvykti kraujo užkrėtimas. Tokie atvejai gali baigtis netgi mirtimi. Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, šiems atvejams apibūdinti puikiai tinka sena arabų patarlė, bylojanti apie tai, jog mirtis ateina per burną. Su šia liūdna tiesa šiandien sutinka kone visi odontologijos specialistai.

Akivaizdu, kad sugedę ir netvarkomi dantys anksčiau ar vėliau tampa daugelio fizinių negalavimų priežastimi. Vis dėlto, negalima pamiršti ir dar vieno, ne ką mažiau svarbaus fakto – sugedę dantys sukelia ne tik fizines ligas, bet ir emocinį diskomfortą. Neestetiška dantų išvaizda gadina nuotaiką, žmogus rečiau šypsosi, drovisi bendrauti ir pan.

Belieka tik daryti išvadą, jog gyvenimas turint netvarkingus dantis yra tarsi sėdėjimas ant parako statinės – tik laiko klausimas, kuomet jus ištiks fiziniai ar emociniai negalavimai. Būtent todėl būtina kuo greičiau pašalinti šią problemą. Tai galima padaryti kreipiantis pas specialistus. Nusprendę tai padaryti, galite būti tikri, kad jūsų problema bus išspręsta šiuolaikiškai bei profesionaliai. Tiesa, galimi net keli jos sprendimai būdai, o prieš taikant vieną iš jų, būtina pašalinti sugedusius dantis.

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas yra saugi bei moderni dantų atkūrimo procedūra. Jos metu galima atkurti vos kelis ar net visus dantis. Priklausomai nuo dantų būklės, galimas dantų protezavimas vainikėliais, tiltais ar mikroprotezais. Kiekvienas iš šių pasirinkimų pasižymi tam tikrais privalumais. Sužinokite kiek kainuoja dantų protezavimas!

All on 4 metodika

All on 4 metodika taikoma tuomet, kai nėra nė vieno sveiko danties burnoje. Jo sprendimo stipriosios pusės yra: stabilumas; šaltis, karštis bei maisto skonis yra jaučiamas lygiai taip pat gerai, kaip ir turint natūralius dantis (gera žinia visiems, kurie myli maistą); nereikalinga kaulo augmentacija (tai iki 50 proc. sumažina išlaidas lyginant su alternatyviais gydymo būdais), o svarbiausia – naujais dantimis bei išvaizda galėsite džiaugtis vos po 24 valandų. Daugiau informacijos apie šį dantų atkūrimo metodą bei jo privalumus rasite https://www.dantugydytojas.lt/paslaugos/all-on-4/.

Savaime suprantama, ši problema neatsiranda per vieną dieną – procesą sukelia netinkami veiksmai, kuriuos žmogus atlieka ilgą laiko tarpą. Vieni jų gali būti atliekami dėl žinių trūkumo, antri – dėl laiko stokos, tuo tarpu treti – dėl aplaidumo. Būtina įsiminti, kaip elgtis, jei norite, kad jus aplenktų dantų gedimas:

  • neapsiribokite vien tik dantų pasta bei šepetėliu – naudokite ir burnos skalavimo skystį (jis ne tik apsaugos dantis nuo ėduonies, bet ir prisotins mineralais), tarpdančių siūlą;
  • dantis valykite tris kartus per dieną ir skirkite pakankamai laiko kiekvienam valymui;
  • pasirūpinkite liežuvio švara – ant jo kaupiasi daugybė kenksmingų bakterijų;
  • kruopščiai pašalinkite minkštas apnašas;
  • neužkandžiaukite dažnai;
  • saikingai vartokite saldų maistą bei gėrimus;
  • profilaktiškai lankykitės pas specialistus;
  • taisyklingai maitinkitės.

Pajuodę dantys – nebūtinai pažeisti
Nemaža dalis žmonių turi problemą – vieną ar kelis pajuodusius dantis. Tačiau pajuodę dantys nebūtinai reiškia gedimą. Tamsiai rudos ar juodos spalvos dėmės atsiranda ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, kavos, tabako vartojimo, vitaminų bei mikroelementų trūkumo. Paprastai tokios kilmės dėmės išnyksta pakeitus įpročius bei papildžius racioną vitaminais, mikroelementais. Verta pastebėti, kad kai kurie pacientai, ypač dailiosios lyties atstovės, neatsispiria pagundai pašalinti šias dėmes balinimo priemonėmis. Vis dėlto, tokios iniciatyvos nederėtų imtis prieš tai nepasikonsultavus su specialistais.

Netvarkingi dantys – 21 amžiaus rykštė
Kad ir kaip keistai tai beskambėtų, tačiau netvarkingi dantys yra 21 amžiaus rykštė, kuri tikrai aplenkė ankstesnių epochų gyventojus – archeologai kasinėjimų metu randa kaukoles, o jose esantys dantys yra puikios būklės, nepažeisti ėduonies, o apie gedimą nėra net kalbos. Paradoksalu – atrodytų, šių dienų gyventojai turi kur kas geresnes gyvenimo sąlygas bei daugiau galimybių tinkamai prižiūrėti savo dantis. Tačiau ne viskas taip paprasta – anksčiau gyvenę žmonės maitinosi vien tik tuo, ką rado gamtoje ir nenaudojo jokių perdirbimo ar apdirbimo technologijų, todėl maistas buvo visiškai natūralus. Tuo tarpu šių dienų maisto rinkoje – gausybė perdirbto, sintetinio, kancerogeninių savybių bei daug pridėtinio cukraus turinčio, mūsų organizmui ir įvairioms jo dalims, įskaitant ir dantis, nepalankaus maisto.

Šiandien vis garsiau ir dažniau yra kalbama apie tai, ką reikia daryti, kad būtume sveiki, energingi, puikiai jaustumėmės. Siūloma sveikai maitintis, rinktis aktyvų laisvalaikio praleidimą, mėgautis įvairiomis sveikatingumo procedūromis, tačiau neretai pamirštamas vienas elementarus veiksnys – turime užtikrinti puikią dantų būklę. Jei ji bus nepriekaištinga, galėsime mėgautis kur kas sveikesniu ir kokybiškesniu gyvenimu.

Sugedę dantys ne tik gadina išvaizdą, bet ir yra infekcijos židinys, galintis sukelti daugybę nemalonių ligų bei sutrikimų. Pasirūpinkite savimi – užkirskite kelią negalavimams, pakeisdami sugedusius dantis naujais. Šypsokitės plačiai, gyvenkite sveikai.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.