Protinio danties rovimas

Protinio danties rovimo (šalinimo) kainos

Protinio danties šalinimas  – € 60-100

Operacinis retinuoto protinio danties šalinimas – € 100-200

UŽSAKYK NEMOKAMĄ KONSULTACIJĄ

Protinio danties rovimas (šalinimas) Vilniuje

 

 

Protiniai dantys: kada reikia rauti?

Protiniai dantys – tai tretieji krūminiai dantys, kurie pradeda kaltis 17-25 metų žmonėms. Kartais šie dantys išdygsta nesukeldami jokio diskomforto, tačiau dalis pacientų skundžiasi dantenų paburkimu ar skausmu – neretai taip nutinka dėl to, kad protinių dantų dygimui neužtenka vietos arba protinis dantis yra netaisyklingos padėties. Protinių dantų dygimo laikotarpiu rekomenduojama skalauti burną sūriu vandeniu – tai sumažins skausmą ir neleis atsirasti bakterijoms. Taip pat galima ant vatos tamponėlio užlašinti eterinio gvazdikėlių aliejaus ir uždėti ant skaudamos vietos. Ilgainiui skausmas turėtų praeiti, tačiau kartais nutinka ir taip, kad vos tik susiformavusius protinius dantis tenka rauti – ši chirurginė intervencija neretai skiriama tada, kai protiniai dantys negali tinkamai prasikalti, ar kuomet jų padėtis nėra taisyklinga.

Taip pat protinio danties rovimas gali būti reikalingas ir dėl kitų priežasčių (kartais tai gali būti ir gydymo pavieniais dantų implantais ar „Visi ant dantys ant 4 implantų“ dalis). Taigi, apžvelkime pačias dažniausias.

Užsirašykite nemokamai konsultacijai telefonu + 370 699 99911 arba info@dantugydytojas.lt – artimiausiu metu susitiksime implantologijos klinikoje adresu: V. Gerulaičio g. 1-26, Vilnius.

UŽSISAKYK KONSULTANTO SKAMBUTĮ

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Gyd. Tomas Stumbrys

Vedančio gydytojo patirtis daugiau nei 20 metų. Kitų gydytojų dirbančių su implantais patirtis nuo 5 metų.

Pirminė konsultacija patogiu metu.

Protinių dantų susigrūdimas

Jei protiniams dantims nėra galimybės tinkamai išdygti, nustatomas dantų susigrūdimas – tokia situacija yra ganėtinai pavojinga, nes susigrūdę dantys gali sukelti infekciją, lemti gretutinių dantų gedimą, dantenų ligas ar cistų formavimąsi. Kai siekiama išvengti šių problemų, odontologai rekomenduoja protinius dantis pašalinti prieš tai yra atliekama rentgeno nuotrauka, kuri padeda nustatyti dantų rovimo būtinybę.

RETINUOTI DANTYS – GANA DAŽNA PROTINIŲ DANTŲ PATOLOGIJA

Taip yra yra vadinami įstrigę arba nedygstantys protiniai dantys, kurie gali būti visiškai susiformavę, tačiau taip ir neišdygę. Odontologai skiria du pagrindinius protinių dantų retencijos laipsnius:

Gulintis (retinuotas) protinis dantis

  • Dantis yra tarsi gulintis (pilna retencija): tokiu atveju pacientai nejaučia jokių simptomų – ši patologija neretai aptinkama atsitiktinai (pavyzdžiui, kai prieš tam tikras procedūras tenka atlikti rentgeno tyrimą). Vis dėlto, kartais ši patalogija sukelia ir tam tikrus susirgimus (gali būti pažeidžiami gretutiniai dantys, formuotis cistos, ir t.t.);

Nevisiskai isdyges protinis dantis

  • Nevisiškai išdygę protiniai dantys (dalinė retencija) dažniausiai sukelia įvairias komplikacijas: aplink dantis esančių dantenų kišenėse gali kauptis bakterinis apnašas, kurį nuvalyti šepetėliu yra tiesiog neįmanoma. Būtent todėl susidaro palanki terpė ėduonies formavimuisi bei dantenų ligų vystymuisi. Esant dalinei retencijai pažeidimai apima ne tik protinius, bet taip pat ir greta esančius dantis.

PASKUTINIAI PAPADENT DARBAI

Kodėl svarbu šalinti retinuotus dantis?

Esant šiai patologijai odontologai dažniausiai pataria tokius dantis pašalinti, nes priešingu atveju tai gali sukelti tam tikras komplikacijas, kurių dažniausios yra šios:

  • Protinio danties uždegimas: jei protiniai dantys išdygsta nevisiškai, susidaro gleivinės kišenė, po kuria kaupiasi maisto likučiai, taigi, ilgainiui susiformuoja bakterinis apnašas, kurį pašalinti yra ganėtinai keblu. Anksčiau ar vėliau gali išsivystyti pūlingas uždegimas, kurio negydant gali atsirasti rimti sveikatos sutrikimai: infekcija gali patekti į kaklą ir į gerklę. Dažniausiai aplinkinių minkštųjų audinių uždegimas pasireiškia dantenų patinimu krūminių dantų srityje, blogu burnos kvapu, intensyviu skausmu (jis gali apimti ne tik protinio danties sritį, bet taip pat ir ausį ir smilkinį), pakilusia temperatūra ir galvos skausmu. Šis uždegimas dažniausiai yra gydomas vaistais, tačiau tuomet, jei jis pasikartoja, rekomenduojama šalinti protinius dantis;
  • Gretutinių dantų šaknų pažeidimai: pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet netinkamai išdygęs dantis remiasi į gretimo danties šaknį, todėl jis ima tirpti. Jei šis procesas yra pažengęs, gali vystytis abscesas o nuo jo net endokarditas;
Gretutiniu dantu pazeidimai
Protinio danties cista
  • Cistos: jos yra pavojingesnės nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ilgainiui jos ima ardyti greta esantį kaulą, todėl tai lemia rimtus uždegimus;
  • Gleivinės pažeidimai neretai diagnozuojami tada, jei dantys yra netinkamai išdygę ir nuolatos drasko gleivinę – ilgainiui atsiranda nubrozdinimų ir žaizdų,todėl elementarus maisto kramtymas tampa gerokai apsunkintas ar net labai skausmingas.

Kada geriausia atlikti šią procedūrą?

Apie šių dantų šalinimą dažniausiai susimąstoma tada, kai protinio danties skausmas tampa nepakeliamas, tačiau odontologai rekomenduojama nelaukti, kol situacija taps tokia prasta. Jei protinių dantų šalinimas yra atliekamas iki 20 metų pacientams, infekcijų ir komplikacijų tikimybė tampa ženkliai mažesnė, taigi, jei manote, kad anksčiau ar vėliau teks atlikti šią procedūrą, rekomenduojama pasikonsultuoti su savo odontologu. Prieš atlikdamas šią procedūrą odontologas tikrai papasakos apie protinių dantų rovimo privalumus ir trūkumus, tad priimti sprendimą bus gerokai paprasčiau. Žinoma, protiniai dantys gali būti išraunami ir vyresniems pacientams, tačiau įvertinkite tai, kad ši chirurginė intervencija gali būti sudėtingesnė, o sveikimo periodas – ilgesnis.

Protinio danties rovimas

Prieš operaciją dažniausiai yra taikomas vietinis nuskausminimas, kuris sukelia burnos srities aptirpimą. Įprastai protiniai dantys pašalinami per maždaug 20-30 minučių, tačiau nuskausmintos vietos aptirpimas gali būti juntamas dar 2-3 valandas. Jei atvejis yra labai sudėtingas, protiniai dantys šalinami ilgiau – gali būti taikoma ne vietinis nuskausminimas, bet bendrinė nejautra.

Kaip elgtis po protinių dantų rovimo?

Po šios chirurginės intervencijos pirmąsias tris dienas gali būti juntamas diskomfortas. Tai – visiškai natūralu, tačiau tuomet, jei skausmas yra labai ūmus, gali būti paskirti skausmą malšinantys vaistai. Tam tikrais atvejais po rovimo gali tekti atlikti žaizdos susiuvimą – jei to prireiktų, po 1-2 dienų chirurgas turės išimti siūlus (nėra jokio reikalo baimintis dėl skausmo – protinio danties rovimas yra labai paprasta ir trunka vos porą minučių). Pirmąsias 24 valandas po protinių dantų rovimo rekomenduojama vengti fizinio krūvio, nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų, negerti labai karštų gėrimų, patartina rinktis ganėtinai minkštą maistą. Jei pastebėtumėte patinimą, naudokite ledą (šaldyto vandens butelį apvyniokite rankšluosčiu ir pridėkite prie skruosto). Jei laikysitės visų gydytojo pateiktų rekomendacijų, tikrai nepatirsite pernelyg nemalonių simptomų.

Dauguma odontologų sutinka, kad protiniai dantys atlieka labai nereikšmingą funkcinį vaidmenį, todėl dažniau yra skiriamas protinių dantų rovimas nei šių dantų gydymas. Vis dėlto, gydymas taip pat yra įmanomas, tačiau svarbu įvertinti, kad priėjimas prie šių dantų yra gerokai sudėtingesnis. Jei protinių dantų pažeidimai yra smarkiai pažengę, gydymas ne visada yra veiksmingas, todėl pacientams rekomenduojama rinktis dantų šalinimą.

Protiniai dantys yra šalinami tuomet, jei jie yra smarkiai pažeisti karieso, jei gydymas yra pernelyg sudėtingas ar net neįmanomas, jei pacientas skundžiasi pasikartojančiais uždegimais, jei norima užkirsti kelią cistų formavimuisi, ir t.t. Nors dantų šalinimo procedūrai ne visada yra paprasta pasiryžti, tačiau įvertinkite tai, kad protinių dantų skausmas gali tapti tiesiog nepakeliamu, o komplikacijos gali būti pernelyg rizikingos.

Taip, bet minimali. Kaip ir bet kurioje odontologinėje procedūroje, gali kilti infekcijos, kraujavimo ar netoliese esančių dantų pažeidimo rizika, tačiau šios komplikacijos yra retos ir gerai valdomos.

Nėštumo metu rekomenduojama vengti bet kokių ne būtinųjų odontologinių procedūrų, ypač pirmojo trimestro ir vėlyvo trečiojo trimestro metu. Tačiau, jei yra skubi būtinybė, danties ekstrakcija gali būti atlikta saugiai, atsižvelgiant į visas atsargumo priemones.

Protinius dantis reikėtų šalinti, jei jie sukelia problemas, pavyzdžiui, uždegimą, infekciją, skausmą, arba jei yra per mažai vietos jų augimui, dėl ko gali būti pažeisti kiti dantys.

Tai priklauso nuo individualių aplinkybių. Jei ištrauktas dantis yra matomoje vietoje arba jo nebuvimas gali sukelti kramtymo funkcijos sutrikimus, gali būti rekomenduojama jį pakeisti implantu ar kitomis ortodontinėmis priemonėmis.

Profilaktika yra labai svarbi, nes ji padeda išvengti dantų ėduonies, dantenų ligų ir kitų burnos sveikatos problemų. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą ir tinkama burnos higiena gali sumažinti komplikacijų riziką ir užtikrinti ilgalaikę dantų sveikatą.

Protinio danties šalinimo kaina gali svyruoti priklausomai nuo daugelio veiksnių, įskaitant procedūros sudėtingumą, danties būklę, gydymo įstaigos vietą ir naudojamus anestezijos tipus. Svarbu pasitarti su odontologu, kuris galės suteikti tikslesnę informaciją atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Ar norėtumėte sužinoti daugiau?

Nedvejodami skambinkite mums +370-699-99911
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.