Dantų protezavimas

DANTŲ NETEKIMAS – NEMALONI,
SKAUDI IR DAUG DISKOMFORTO SUKELIANTI PROBLEMA,
NUO KURIOS NEI VIENAS NĖRA APSAUGOTAS.

Šiuolaikiniai odontologijos laimėjimai leidžia nesitaikstyti su dantų netekimu ir siūlo puikią išeitį– dantų protezavimą. Kiekvienas dalinio ar visiško dantų netekimo atvejis yra skirtingas, pacientai – individualūs, todėl galimi įvairūs dantų protezavimo būdai.

ŠIO PUSLAPIO TURINYS:

 1. AKCIJOS
 2. KIEK KAINUOJA DANTŲ PROTEZAVIMAS?
 3. FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI
 4. MEDŽIAGOS, NAUDOJAMOS FIKSUOTIEMS DANTŲ PROTEZAMS
 5. METALO IR CIRKONIO KERAMIKOS PANAŠUMAI IR SKIRTUMAI
 6. CIRKONIO KERAMIKOS VAINIKĖLIS ANT IMPLANTO (AKCIJA)
 7. IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

AKCIJOS

NEPRALEISKITE UNIKALIOS PROGOS –
GAUKITE IŠSKIRTINĖS KOKYBĖS PRODUKTĄ UŽ KASDIENIŠKĄ KAINĄ!

Pilnai atstatytas implantas su
cirkonio dantimi
nuo €810

ALL-ON-4® – Visi nauji dantys per
24 val.!
net €800 MAŽIAU

KIEK KAINUOJA DANTŲ PROTEZAVIMAS?

SUŽINOKITE DANTŲ PROTEZAVIMO KAINAS PAPADENT KAINORAŠTYJE

 

Norite kompensuoti gydymą ligonių kasose? Žiūrėkite ČIA

dantų implantacija išsimokėtinai, vos €15 per mėnesį. Žiūrėkite ČIA

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai gali būti kelių rūšių – ant implantų tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai, ant dalinai pažeisto danties dedami vainikėliai bei mikroprotezai (įklotai, užklotai, dantų laminatės).

Vainikėliai

Cirkonio vainikelis

Pavieniai dantų vainikėliai yra gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos. Jie gali apgaubti dalinai pažeistą dantį, kai dalis danties yra nuskeliama arba jo netenkama traumos metu. Jei netenkama danties, jo šaknį pakeičia implantas.

Pilni keramikiniai vainikėliai

Vainikėliai naudojami, kai dantis yra dalinai nuskeltas, po traumų jo atstatymui, taip pat endodontinio gydymo. Jie yra ilgaamžiai, nežymiai dėvisi ir apsaugo dantį nuo pažeidimų.

Danties vainikėliai gaminami laboratorijoje atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą, formą ir dydį.

SUŽINOTI DAUGIAU

Tiltai

dantu tiltas

Tiltai. Technologijoms žengiant į priekį retai kada tiltai fiksuojami ant dantų, nes šiandien šlifuoti šalia esančius sveikus dantis, kad uždėti tiltą, yra nepopuliaru ir neteisinga. Tačiau, jei tai perdaromi iš anksčiau daryti tiltai – tuomet protezavimas gali būti atliekamas ir naudojant tiltus. Dantų tiltams gaminti naudojamos tokios pačios medžiagos, kaip ir vainikėlių gamyboje. Skirtumas toks: dantų tiltas padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių vienoje eilėje esančių dantų. Toks protezavimas ne tik grąžina estetinį vaizdą, bet ir buvusį dantų skaičių bei vėl atkuria jų funkcionalumą.

SUŽINOTI DAUGIAU

Mikroprotezai

Mikroprotezavimas - keramikos laminate

Keramikos užklotai ar įklotai

Šie mikroprotezai yra tiesiog įcementuojami į dantį, tai alternatyva plomboms. Jie nekeičia formos ir spalvos, daug mažiau dėvisi, išvengiama mikroplyšių. Taip dantis apsaugomas nuo skilimo ir antrinio karieso.

Pilni keramikiniai vainikėliai

Vainikėliai naudojami, kai dantis yra dalinai nuskeltas, po traumų jo atstatymui, taip pat endodontinio gydymo. Jie yra ilgaamžiai, nežymiai dėvisi ir apsaugo dantį nuo pažeidimų.

Porceliano laminatės

0,5–0,7 mm plokšteles, kuriomis padengiamas tik priekinis danties paviršius. Jos yra šviesai pralaidžios, daugiasluoksnės, atrodančios kaip Jūsų natūralūs dantys. Jei norite pakoreguoti danties spalvą, dydį, formą, atstatyti nudilusius ar nuskilusius dantis, patiesinti nežymiai pasisukusius dantis ar uždaryti tarpelius tarp dantų, dantų laminatės pagerins estetinį danties vaizdą ir suteiks daugiau pasitikėjimo.

SUŽINOTI DAUGIAU

Medžiagos, naudojamos fiksuotiems dantų protezams

Nuolatiniai dantų protezai yra gaminami iš medžiagų, kurios yra ilgaamžės, tvirtos ir užtikrina normalią kramtymo funkciją, atrodo estetiškai ir natūraliai. Pacientai su gydytojo– odontologo pagalba gali išsirinkti jiems geriausiai tinkančias medžiagas.

Plastikas yra skirtas laikinų dantų vainikėlių ar tiltų protezavimui, jis greitai nusidėvi, tad rekomenduojama jį keisti praėjus 4-6 mėnesiams. Kompozicinės medžiagos naudojamos įklotų, laminačių ir užklotų gamybai. Metalo ir bemetalė keramika yra dažniausiai pasirenkamos medžiagos dantų atkūrimui. Todėl verta palyginti metalo ir bemetalės keramikos gaminių ypatybes.

Be metalo

Cirkonis

Keramika

Kompozitai

Plastikai

Su metalu

Auksas

Metalo keramika

Chrom-kobaltas

Metalo ir cirkonio keramikos panašumai ir skirtumai

Metalo keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Yra išskirtinai tvirti, ilgaamžiai;
 • Kainuoja pigiau nei bemetalės keramikos protezai;
 • Dažnai atrodo nenatūraliai, suteikia tamsų atspalvį, nes metalas nepraleidžia šviesos;
 • Palieka neužmaskuojamą tamsią liniją prie dantenų, kuri yra matoma aplinkiniams;
 • Pacientams gali sukelti diskomfortą, tinimą, skonio pokyčius dėl metalo sąveikos su burnos audiniais, seilių fermentais;
 • Bėgant laikui gali tapti ypač matomi dėl dantenų pasislinkimo.

Šios metalo keramikos savybės dažnai neatitinka keliamų estetinių reikalavimų, todėl odontologai siūlo tokį  dantų protezavimą naudoti tik nematomiems – krūminiams dantims. O pacientams, siekiantiems išvengti bet kokios diskomforto galimybės, rekomenduojamas pranašesnis ir inovatyvesnis pasirinkimas – cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai.

Cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Nesukelia infekcijų ir alergijų;
 • Nedaro neigiamo poveikio dantenoms: jos išlieka gražios, nepažeistos, sveikai rausvos;
 • Idealiai atitinka tikrų dantų spalvą;
 • Pralaidūs šviesai, todėl leidžia džiaugtis natūraliai atrodančiais dantimis;
 • Tinka tiek krūminių, tiek itin svarbių priekinių dantų defektams taisyti.


Pasirinkę cirkonio keramiką išvengsite bet kokio diskomforto, kuris atsiranda protezuojant metalo medžiagomis. Be to, galėsite džiaugtis tobula estetine funkcija, kuri labai svarbi bendraujant su aplinkiniais bei auginant pasitikėjimą savimi. Cirkonio keramikos rezultatas – pojūtis, kad burnoje vėl savi, tik kur kas gražesni ir tvirtesni dantys.

Panašumai:

 • Metalas ir cirkonis yra užliejami keramika, jų paviršius blizgus, estetiškas ir gražus.
 • Konstrukcijos tvirtos, ilgaamžės, joms suteikiama 2 metų klinikos garantija ir dalyvaujant „Burnos higienos programoje“ papildomai pratęsiama 1 metams;
 • Cirkonis ir metalas gali atlaikyti didelius kramtymo krūvius, jos yra tvirtos ir ilgaamžės.

Skirtumai:

 • Metalo keramika nėra pralaidi šviesai, tad geriau tinka krūminių dantų zonai, cirkonio keramika gali būti naudojami protezuojant ir krūminius, ir priekinius dantis. Ši medžiaga nekelia alergijos, todėl puikiai tinka ir tada, kai protezai dedami labai arti dantenų.
 • Naudojant metalo keramiką prie dantenos yra pastebima pilka juostelė. Be to, metalo keramika kartais sukelia alergiją, ir gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje.
 • Cirkonio keramika yra priimama kaip natūrali medžiaga, tad tai nekelia jokio diskomforto, o burnoje nėra jaučiamas specifinis skonis. Lyginant su metalo keramika, cirkonio vainikėliai yra brangesni, tačiau šį trūkumą nustelbia kiti privalumai.

Išimami dantų protezai

ŠIUO METU IŠIMAMŲ PLOKŠTELIŲ KLINIKOJE NEGAMINAME.

GALIME KAIP ALTERNATYVĄ PASIŪLYTI IMPLANTACIJĄ ARBA VISO ŽANDIKAULIO ATKŪRIMĄ PAGAL „ALL-ON-4“ METODIKĄ.

DANTŲ PLOKŠTELES RENKASI PACIENTAI, KURIE SIEKIA IŠVENGTI SUNKIŲ  DANTŲ PROTEZAVIMO PROCEDŪRŲ, BET NORI TURĖTI GALIMYBĘ ŠYPSOTIS IR KRAMTYTI NEIŠLEISDAMI DAUG LĖŠŲ

Dantų plokštelė– gana  neilgaamžis, ir  paprastas dantų protezavimas būdas. Nepasiduokite skaudžioms dantų problemoms ir kuo greičiau kreipkitės į profesionalus. Mūsų klinikos gydytojai skiria didelį dėmesį kiekvienam konkrečiam atvejui, nuosekliai jo analizei. Todėl galite jaustis ramūs ir užtikrinti: atėjus pas mus, visada bus pasiūlytas optimaliausias, idealiai Jums tinkantis variantas. Profesionali, naujausias technologijas taikanti ir į geriausius rezultatus orientuota odontologų komanda visada pasiruošusi vėl sugrąžinti Jums tobulai atrodančią, tvirtą ir funkcionalią šypseną.

Netekote visų ar didelės dalies dantų? Tuomet rinkitės išimamus protezus:

Tai išimamos arba dalinai fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei, gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių savų dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei implantacijos būdu.

Lanko atraminiai protezai – taip pat išimami protezai, kurie turi metalinį pagrindą. Jie montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų. Apkabėlės turi trūkumą – jos gali būti matomos šypsantis, o laikui bėgant – atsilaisvinti. Pastarajai problemai išspręsti pasitelkiami kur kas tvirčiau laikantys metaliniai užraktai.

Mūsų klinikos odontologai, siekdami patenkinti individualius Jūsų poreikius, gali pasiūlyti ir dar vieną variantą šypsenai bei dantų funkcijoms atkurti – tai dantų plokštelės. Dantų plokštelės gali būti dalinės, kai suformuojami tik trūkstami dantys, ir pilnos, kai nebėra likę nei vieno nuosavo danties.

DALINIAI

Akriliniai:
– su metaliniais kabliais
– su plastikiniais kabliais

Su metalu

Lanko atraminiai

Lanksčios plokštelės

Pilni

Paprastos plokštelės

Prieš pasirinkdami plokštelę turite žinoti keletą dalykų:

 • Kiekvienos plokštelės konstrukciją sudaro bazė ir dirbtiniai dantys;
 • Plokštelės bazė užima daug vietos burnoje, todėl jaučiamas ertmės sumažėjimas (kitu atveju plokštelė sulūžtų);
 • Dalinė plokštelė yra stabilesnė, nes tvirtinama prie sveikų ar protezuotų dantų;
 • Pilna plokštelė yra prisiurbiama prie gleivinės, bet toks tvirtinimo būdas negarantuoja puikios fiksacijos, o tai dažnai sukelia diskomfortą kalbant ar valgant.

PRISIJUNKITE PRIE ŠIMTŲ LAIMIGŲ PACIENTŲ

REGISTRUOKITĖS NEMOKAMAI KONSULTACIJAI IR
GAUKITE INDIVIDUALŲ GYDYMO PLANĄ!

REGISTRACIJA

PASKUTINIAI PROTEZAVIMO DARBAI

Mindaugas Vaičiūnas

 • Sudėtingų, retinuotų dantų šalinimas;
 • Dantų implantacija;
 • Chirurginės procedūros.

Darbo tikslas – greitas ir efektyvus rezultatas bei kokybiškai suteikta paslauga.

Tomas Stumbrys

 • Vienmomentė implantacija.
 • Viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų.
 • Kaulo priauginimas.
 • Chirurginės procedūros.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.

Judita Karužienė

 • Estetinis protezavimas (laminatės, vainikėliai, užklotai, įklotai, tiltai).
 • Implantacija.
 • Veido estetika.
 • Skaitmeninių technologijų taikymas.

Darbo tikslas – padeti kiekvienam pacientui susiplanuoti, tikėti ir įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus.  Kaip teigia Joe L. Griffitha “ Tikslas yra ne kas kita, kaip galutinį terminą turinti svajonė“.

Sigita Vitkūnienė

 • Suaugusiųjų dantų gydymas bei profilaktika.
 • Sąkandžio aukščio atkūrimas tiesioginio plombavimo metodu.
 • Estetinė odontologija, estetinis dantų atkūrimas, formos, spalvos, padėties koregavimas tiesioginio plombavimo būdu.
 • Dantų balinimas, profesionali burnos higiena.

Darbo tikslas –  grąžinti pacientui šypseną tiesioginio estetinio plombavimo būdu.

MES GARANTUOJAME

Kaina

Geriausias kainos ir kokybės santykis. Ko gero, konkurencingiausia kaina Vilniuje galime pasiūlyti cirkonio keramiką.

Įranga

Mūsų klinikoje kompiuterinė tomografija ir panoraminė nuotrauka atliekama vienu moderniausių radiologiniu diagnostikos aparatu Hyperion X5 3D.

Kokybė

Sudarome gydymo planą atsižvelgdami į pacientų norus, finansines galimybes bei išlaikydami aukščiausią kokybę.

Profesionalumas

“Papadent” gydytojai yra savo srities profesionalai, tad galite atsipalaiduoti kėdeje ir džiaugtis galutiniu rezultatu.

GAUKITE INDIVIDUALŲ GYDYMO PLANĄ VISIŠKAI NEMOKAMAI UŽSIREGISTRAVĘ KONSULTACIJAI!

+370-699-99911
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.