Dantų protezavimas

Turinys:

DANTŲ NETEKIMAS – NEMALONI, SKAUDI IR DAUG DISKOMFORTO SUKELIANTI PROBLEMA, NUO KURIOS NEI VIENAS NĖRA APSAUGOTAS.

Šiuolaikiniai odontologijos laimėjimai leidžia su tuo nesitaikstyti ir siūlo puikią išeitį– dantų protezavimą. Kiekvienas dalinio ar visiško dantų netekimo atvejis yra skirtingas, pacientai – individualūs, todėl galimi įvairūs dantų protezavimo būdai.

Ieškote dantų protezavimo kainų? Žiūrėkite čia:

Dabar puiki galimybė užsirašyti NEMOKAMAI konsultacijai pas mūsų gydytoją specialistą:

Dantų protezavimas gali būti dviejų tipų – FIKSUOTI ARBA IŠIMAMI PROTEZAI. Kuris variantas yra palankesnis priklausys nuo to, kokia dantų būklė ir kiek jų likę burnoje.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai gali būti kelių rūšių – ant implantų tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai, ant dalinai pažeisto danties dedami vainikėliai bei mikroprotezai (įklotai, užklotai, dantų laminatės).

Vainikėliai

Cirkonio vainikelis

Pavieniai dantų vainikėliai yra gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos. Jie gali apgaubti dalinai pažeistą dantį, kai dalis danties yra nuskeliama arba jo netenkama traumos metu. Jei netenkama danties, jo šaknį pakeičia implantas.

Pilni keramikiniai vainikėliai

Vainikėliai naudojami, kai dantis yra dalinai nuskeltas, po traumų jo atstatymui, taip pat endodontinio gydymo. Jie yra ilgaamžiai, nežymiai dėvisi ir apsaugo dantį nuo pažeidimų.

Danties vainikėliai gaminami laboratorijoje atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą, formą ir dydį.

SUŽINOTI DAUGIAU

Tiltai

dantu tiltas

Tiltai. Technologijoms žengiant į priekį retai kada tiltai fiksuojami ant dantų, nes šiandien šlifuoti šalia esančius sveikus dantis, kad uždėti tiltą, yra nepopuliaru ir neteisinga. Tačiau, jei tai perdaromi iš anksčiau daryti tiltai – tuomet protezavimas gali būti atliekamas ir naudojant tiltus. Dantų tiltams gaminti naudojamos tokios pačios medžiagos, kaip ir vainikėlių gamyboje. Skirtumas toks: dantų tiltas padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių vienoje eilėje esančių dantų. Toks protezavimas ne tik grąžina estetinį vaizdą, bet ir buvusį dantų skaičių bei vėl atkuria jų funkcionalumą.

SUŽINOTI DAUGIAU

Mikroprotezai

Mikroprotezavimas - keramikos laminate

Keramikos užklotai ar įklotai

Šie mikroprotezai yra tiesiog įcementuojami į dantį, tai alternatyva plomboms. Jie nekeičia formos ir spalvos, daug mažiau dėvisi, išvengiama mikroplyšių. Taip dantis apsaugomas nuo skilimo ir antrinio karieso.

Pilni keramikiniai vainikėliai

Vainikėliai naudojami, kai dantis yra dalinai nuskeltas, po traumų jo atstatymui, taip pat endodontinio gydymo. Jie yra ilgaamžiai, nežymiai dėvisi ir apsaugo dantį nuo pažeidimų.

Porceliano laminatės

0,5–0,7 mm plokšteles, kuriomis padengiamas tik priekinis danties paviršius. Jos yra šviesai pralaidžios, daugiasluoksnės, atrodančios kaip Jūsų natūralūs dantys. Jei norite pakoreguoti danties spalvą, dydį, formą, atstatyti nudilusius ar nuskilusius dantis, patiesinti nežymiai pasisukusius dantis ar uždaryti tarpelius tarp dantų, dantų laminatės pagerins estetinį danties vaizdą ir suteiks daugiau pasitikėjimo.

SUŽINOTI DAUGIAU

Medžiagos, naudojamos fiksuotiems dantų protezams

Nuolatiniai dantų protezai yra gaminami iš medžiagų, kurios yra ilgaamžės, tvirtos ir užtikrina normalią kramtymo funkciją, atrodo estetiškai ir natūraliai. Pacientai su gydytojo– odontologo pagalba gali išsirinkti jiems geriausiai tinkančias medžiagas.

Plastikas yra skirtas laikinų dantų vainikėlių ar tiltų protezavimui, jis greitai nusidėvi, tad rekomenduojama jį keisti praėjus 4-6 mėnesiams. Kompozicinės medžiagos naudojamos įklotų, laminačių ir užklotų gamybai. Metalo ir bemetalė keramika yra dažniausiai pasirenkamos medžiagos dantų atkūrimui. Todėl verta palyginti metalo ir bemetalės keramikos gaminių ypatybes.

Be metalo

Cirkonis

Keramika

Kompozitai

Plastikai

Su metalu

Auksas

Metalo keramika

Chrom-kobaltas

Metalo ir cirkonio keramikos panašumai ir skirtumai

Metalo keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Yra išskirtinai tvirti, ilgaamžiai;
 • Kainuoja pigiau nei bemetalės keramikos protezai;
 • Dažnai atrodo nenatūraliai, suteikia tamsų atspalvį, nes metalas nepraleidžia šviesos;
 • Palieka neužmaskuojamą tamsią liniją prie dantenų, kuri yra matoma aplinkiniams;
 • Pacientams gali sukelti diskomfortą, tinimą, skonio pokyčius dėl metalo sąveikos su burnos audiniais, seilių fermentais;
 • Bėgant laikui gali tapti ypač matomi dėl dantenų pasislinkimo.

Šios metalo keramikos savybės dažnai neatitinka keliamų estetinių reikalavimų, todėl odontologai siūlo tokį  dantų protezavimą naudoti tik nematomiems – krūminiams dantims. O pacientams, siekiantiems išvengti bet kokios diskomforto galimybės, rekomenduojamas pranašesnis ir inovatyvesnis pasirinkimas – cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai.

Cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Nesukelia infekcijų ir alergijų;
 • Nedaro neigiamo poveikio dantenoms: jos išlieka gražios, nepažeistos, sveikai rausvos;
 • Idealiai atitinka tikrų dantų spalvą;
 • Pralaidūs šviesai, todėl leidžia džiaugtis natūraliai atrodančiais dantimis;
 • Tinka tiek krūminių, tiek itin svarbių priekinių dantų defektams taisyti.


Pasirinkę cirkonio keramiką išvengsite bet kokio diskomforto, kuris atsiranda protezuojant metalo medžiagomis. Be to, galėsite džiaugtis tobula estetine funkcija, kuri labai svarbi bendraujant su aplinkiniais bei auginant pasitikėjimą savimi. Cirkonio keramikos rezultatas – pojūtis, kad burnoje vėl savi, tik kur kas gražesni ir tvirtesni dantys.

Panašumai:

 • Metalas ir cirkonis yra užliejami keramika, jų paviršius blizgus, estetiškas ir gražus.
 • Konstrukcijos tvirtos, ilgaamžės, joms suteikiama 2 metų klinikos garantija ir dalyvaujant „Burnos higienos programoje“ papildomai pratęsiama 1 metams;
 • Cirkonis ir metalas gali atlaikyti didelius kramtymo krūvius, jos yra tvirtos ir ilgaamžės.

Skirtumai:

 • Metalo keramika nėra pralaidi šviesai, tad geriau tinka krūminių dantų zonai, cirkonio keramika gali būti naudojami protezuojant ir krūminius, ir priekinius dantis. Ši medžiaga nekelia alergijos, todėl puikiai tinka ir tada, kai protezai dedami labai arti dantenų.
 • Naudojant metalo keramiką prie dantenos yra pastebima pilka juostelė. Be to, metalo keramika kartais sukelia alergiją, ir gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje.
 • Cirkonio keramika yra priimama kaip natūrali medžiaga, tad tai nekelia jokio diskomforto, o burnoje nėra jaučiamas specifinis skonis. Lyginant su metalo keramika, cirkonio vainikėliai yra brangesni, tačiau šį trūkumą nustelbia kiti privalumai.

Šiuo metu cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto už metalo keramikos kainą! REGISTRUOKITĖS DABAR!

Dirbame su Teritorinėmis Ligonių kasomis, kurios skiria kompensaciją dantų protezavimui:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 dantų porų bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 504,81 eurų;
 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – iki 1 553,24 eurų;
 • vaikams – iki 1 553,24 eurų.

Išimami dantų protezai

ŠIUO METU IŠIMAMŲ PLOKŠTELIŲ KLINIKOJE NEGAMINAME.

GALIME KAIP ALTERNATYVĄ PASIŪLYTI IMPLANTACIJĄ ARBA VISO ŽANDIKAULIO ATKŪRIMĄ PAGAL „ALL-ON-4“ METODIKĄ.

DANTŲ PLOKŠTELES RENKASI PACIENTAI, KURIE SIEKIA IŠVENGTI SUNKIŲ  DANTŲ PROTEZAVIMO PROCEDŪRŲ, BET NORI TURĖTI GALIMYBĘ ŠYPSOTIS IR KRAMTYTI NEIŠLEISDAMI DAUG LĖŠŲ

Dantų plokštelė– gana  neilgaamžis, ir  paprastas dantų protezavimas būdas. Nepasiduokite skaudžioms dantų problemoms ir kuo greičiau kreipkitės į profesionalus. Mūsų klinikos gydytojai skiria didelį dėmesį kiekvienam konkrečiam atvejui, nuosekliai jo analizei. Todėl galite jaustis ramūs ir užtikrinti: atėjus pas mus, visada bus pasiūlytas optimaliausias, idealiai Jums tinkantis variantas. Profesionali, naujausias technologijas taikanti ir į geriausius rezultatus orientuota odontologų komanda visada pasiruošusi vėl sugrąžinti Jums tobulai atrodančią, tvirtą ir funkcionalią šypseną.

Netekote visų ar didelės dalies dantų? Tuomet rinkitės išimamus protezus:

Tai išimamos arba dalinai fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei, gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių savų dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei implantacijos būdu.

Lanko atraminiai protezai – taip pat išimami protezai, kurie turi metalinį pagrindą. Jie montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų. Apkabėlės turi trūkumą – jos gali būti matomos šypsantis, o laikui bėgant – atsilaisvinti. Pastarajai problemai išspręsti pasitelkiami kur kas tvirčiau laikantys metaliniai užraktai.

Mūsų klinikos odontologai, siekdami patenkinti individualius Jūsų poreikius, gali pasiūlyti ir dar vieną variantą šypsenai bei dantų funkcijoms atkurti – tai dantų plokštelės. Dantų plokštelės gali būti dalinės, kai suformuojami tik trūkstami dantys, ir pilnos, kai nebėra likę nei vieno nuosavo danties.

DALINIAI

Akriliniai:
– su metaliniais kabliais
– su plastikiniais kabliais

Su metalu

Lanko atraminiai

Lanksčios plokštelės

Pilni

Paprastos plokštelės

Prieš pasirinkdami plokštelę turite žinoti keletą dalykų:

 • Kiekvienos plokštelės konstrukciją sudaro bazė ir dirbtiniai dantys;
 • Plokštelės bazė užima daug vietos burnoje, todėl jaučiamas ertmės sumažėjimas (kitu atveju plokštelė sulūžtų);
 • Dalinė plokštelė yra stabilesnė, nes tvirtinama prie sveikų ar protezuotų dantų;
 • Pilna plokštelė yra prisiurbiama prie gleivinės, bet toks tvirtinimo būdas negarantuoja puikios fiksacijos, o tai dažnai sukelia diskomfortą kalbant ar valgant.

Atvykite pas mus į NEMOKAMĄ KONSULTACIJĄ ir suteiksime Jums visą išsamią informaciją apie dantų protezavimas galimybes, sudarysime gydymo planus.

Atsiliepimai

Vytautas Antanas Bitautas

Daugybę metų vaikščiojau su daliniu išimamu protezu, dantys palaipsniui judėjo, kol pradėjo kristi ir galiausiai liko tik keli. Esu be galo dėkingas gydytojui Tomui Stumbriui už išsvajotą šypseną ir atgaivintą pasitikėjimą savimi. Dantys buvo pašalinti, įsriegti implantai ir netikėtai greitai sudėti dantys. Labai džiuagiuosi rezultatais. Ačiū už operatyvumą, ačiū už suteiktą progą vėl šypsotis!

Dalia Gaivelytė

Tomai! Ačiū jums ir kolektyvui už puikiai atliktą darbą. Nuostabu!! Aš ir vėl galiu šypsotis. Vos per vieną dieną mano dantys buvo pakeisti implantais ir suprotezuoti. Ačiū darkart už įkvėptą pasitikėjimą savimi!