Dantų protezavimas gali būti dviejų tipų – fiksuoti arba išimami protezai. Kuris variantas yra palankesnis priklausys nuo to, kokia dantų būklė ir kiek jų likę burnoje.

Fiksuoti dantų protezai

title_line

Fiksuoti dantų protezai gali būti kelių rūšių – ant implantų tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai, ant dalinai pažeisto danties dedami vainikėliai bei mikroprotezai (įklotai, užklotai, dantų laminatės).

Medžiagos, naudojamos fiksuotiems dantų protezams

title_line

Nuolatiniai dantų protezai yra gaminami iš medžiagų, kurios yra ilgaamžės, tvirtos ir užtikrina normalią kramtymo funkciją, atrodo estetiškai ir natūraliai. Pacientai su gydytojo– odontologo pagalba gali išsirinkti jiems geriausiai tinkančias medžiagas.

Plastikas yra skirtas laikinų dantų vainikėlių ar tiltų protezavimui, jis greitai nusidėvi, tad rekomenduojama keisti praėjus 4-6 mėnesiams. Kompozicinės medžiagos naudojamos įklotų, laminačių ir užklotų gamybai. Metalo ir bemetalė keramika yra dažniausiai pasirenkamos medžiagos dantų atkūrimui. Todėl verta palyginti metalo ir bemetalės keramikos gaminių ypatybes.

BE METALO SU METALU
Cirkonis Auksas
Keramika Metalo keramika
Kompozitai Chrom-kobaltas
Plastikai

Metalo ir cirkonio keramikos panašumai ir skirtumai

title_line

Metalo keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Yra išskirtinai tvirti, ilgaamžiai;
 • Kainuoja pigiau nei bemetalės keramikos protezai;
 • Dažnai atrodo nenatūraliai, suteikia tamsų atspalvį, nes metalas nepraleidžia šviesos;
 • Palieka neužmaskuojamą tamsią liniją prie dantenų, kuri yra matoma aplinkiniams;
 • Pacientams gali sukelti diskomfortą, tinimą, skonio pokyčius dėl metalo sąveikos su burnos audiniais, seilių fermentais;
 • Bėgant laikui gali tapti ypač matomi dėl dantenų pasislinkimo.

Šios metalo keramikos savybės dažnai neatitinka keliamų estetinių reikalavimų, todėl odontologai siūlo tokį protezavimą naudoti tik nematomiems – krūminiams dantims. O pacientams, siekiantiems išvengti bet kokios diskomforto galimybės, rekomenduojamas pranašesnis ir inovatyvesnis pasirinkimas – cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai.

Cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Nesukelia infekcijų ir alergijų;
 • Nedaro neigiamo poveikio dantenoms: jos išlieka gražios, nepažeistos, sveikai rausvos;
 • Idealiai atitinka tikrų dantų spalvą;
 • Pralaidūs šviesai, todėl leidžia džiaugtis natūraliai atrodančiais dantimis;
 • Tinka tiek krūminių, tiek itin svarbių priekinių dantų defektams taisyti.

Pasirinkę cirkonio keramiką išvengsite bet kokio diskomforto, kuris atsiranda protezuojant metalo medžiagomis. Be to, galėsite džiaugtis tobula estetine funkcija, kuri labai svarbi bendraujant su aplinkiniais bei auginant pasitikėjimą savimi. Cirkonio keramikos rezultatas – pojūtis, kad burnoje vėl savi, tik kur kas gražesni ir tvirtesni dantys.

Šiuo metu cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto už metalo keramikos kainą! Registruokitės DABAR!

Dirbame su Teritorinėmis Ligonių kasomis, kurios skiria kompensaciją dantų protezavimui:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 dantų porų bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 397,22 eurų;
 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – iki 1 222,20 eurų;
 • vaikams – iki 1 222,20 eurų.

Išimami dantų protezai

title_line

Dantų plokšteles renkasi pacientai, kurie siekia išvengti sunkių protezavimo procedūrų, bet nori drąsiai šypsotis ir valgyti jiems patinkantį maistą.

Dantų plokštelė– neilgaamžis, tačiau patogus ir gana paprastas dantų protezavimo būdas. Nepasiduokite skaudžioms dantų problemoms ir kuo greičiau kreipkitės į profesionalus. Mūsų klinikos gydytojai skiria didelį dėmesį kiekvienam konkrečiam atvejui, nuosekliai jo analizei. Todėl galite jaustis ramūs ir užtikrinti: atėjus pas mus, visada bus pasiūlytas optimaliausias, idealiai Jums tinkantis variantas. Profesionali, naujausias technologijas taikanti ir į geriausius rezultatus orientuota odontologų komanda visada pasiruošusi vėl sugrąžinti Jums tobulai atrodančią, tvirtą ir funkcionalią šypseną.

Netekote visų ar didelės dalies dantų? Tuomet rinkitės išimamus protezus:

Tai išimamos arba dalinai fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių savų dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei implantacijos būdu.

Lanko atraminiai protezai – taip pat išimami protezai, kurie turi metalinį pagrindą. Jie montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų. Apkabėlės turi trūkumą – jos gali būti matomos šypsantis, o laikui bėgant – atsilaisvinti. Pastarajai problemai išspręsti pasitelkiami kur kas tvirčiau laikantys metaliniai užraktai.

Mūsų klinikos odontologai, siekdami patenkinti individualius Jūsų poreikius, gali pasiūlyti ir dar vieną variantą šypsenai bei dantų funkcijoms atkurti – tai dantų plokštelės. Dantų plokštelės gali būti dalinės, kai suformuojami tik trūkstami dantys ir pilnos, kai nebėra likę nei vieno nuosavo danties.

DALINIAI PILNI
Akriliniai:
- su metaliniais kabliais
- su plastikiniais kabliais
Paprastos plokštelės
Su metalu
Lanko atraminiai
Lanksčios plokštelės
Prieš pasirinkdami plokštelę turite žinoti keletą dalykų:
 • Kiekvienos plokštelės konstrukciją sudaro bazė ir dirbtiniai dantys;
 • Plokštelės bazė užima daug vietos burnoje, todėl jaučiamas ertmės sumažėjimas (kitu atveju plokštelė sulūžtų);
 • Dalinė plokštelė yra stabilesnė, nes tvirtinama prie sveikų ar protezuotų dantų;
 • Pilna plokštelė yra prisiurbiama prie gleivinės, bet toks tvirtinimo būdas negarantuoja puikios fiksacijos, o tai dažnai sukelia diskomfortą kalbant ar valgant.

Mini implantai

title_line

Svarbu paminėti, kad išimami protezai yra pigiausias variantas, tačiau dažniausiai naudojamas trumpam, kol išsirenkama fiksuotų protezų konstrukcija.

Privalumai:

 • Nebrangus ir greitas protezavimo būdas.

Trūkumai:

 • Reikalingas nuolatinis atnaujinimas, nes plastikiniai protezai greičiau dėvisi;
 • Protezas nėra stabilus ir tai skatina kaulo nykimą;
 • Tinkamas ne visais atvejais, ypač kai žmogus netoleruoja svetimkūnio prie gomurio.

Valplast® lanksčios plokštelės

title_line

Šiuo metu galite įsigyti ir naujas, ypač patogias, lanksčias, beveik nepastebimas VALPLAST® plokšteles.

Jos pagamintos ir minkštos plastmasės – nailoninio termoplastiko, kuris užtikrina plokštelės lengvumą, puikų prigludimą ir stebinančią estetinę išvaizdą:

Odontologai įvardija tokius VALPLAST® plokštelės privalumus:

 • Joje išvengiama alergizuojančių metalo medžiagų;
 • Bazėje nesikaupia bakterijos ir kenksmingi mikroorganizamai;
 • Plokštelė nesugeria kvapų, yra labai atspari cheminiam burnos skysčių poveikiui;
 • Tolygiai paskirstomas kramtymo krūvis, kuris padeda išvengti burnos audinių atrofijos;
 • Atrodo natūraliai, beveik nepastebima, nes sukurta iš skaidrios, švelniai rausvos medžiagos, kuri visiškai susilieja su natūralia dantenų spalva.