Vaikų dantų protezavimas

Ar Jūsų vaikas jau turi nuolatinius dantis?

Ar Jūsų vaikui jau yra gydyti dantų kanalai?

Jei atsakėte TAIP, tuomet tikėtina, kad galite pasinaudoti lengvata ir iš Teritorinės ligonių kasos gauti iki 1.727,20 EUR kompensaciją vaikų dantų protezavimui, kol jam sueis 18 metų.

Kodėl svarbu paskubėti?

Po kanalų gydymo pašalinus danties nervą, dažniausiai lieka defektas, neatstatomas plombos ir tokie dantys greičiau lūžta bei yra pašalinami. Vaikai, kurie jau turi nuolatinius dantis, labai greitai susiduria su pirmosiomis dantų problemomis. Viena dažniausių yra tai, kad jau pradinėse klasėse yra plombuojami pirmieji dantys, plombos su laiku trupa ir nubyra, o dantys pradeda skilinėti.

Tokiu atveju siūlome Jūsų mažiesiems dantų protezavimą, kai dantys yra protezuojami naudojant užklotus, kitaip tariant – keramikines plombas, gaminamas dantų laboratorijoje. Dantys yra protezuojami po vieną, nes vaikams iki 18 metų dar formuojasi sąkandis.


Kiek tai kainuoja?

Vaikams iki 18 metų Teritorinė ligonių kasa skiria iki 1 724,10 EUR kompensaciją dantų protezavimui. Dantų protezavimo eilės vaikams nereikia stovėti ir laukti kompensacijos, jie ją gauna maždaug per mėnesį nuo prašymo užpildymo datos.

Ką reikia daryti?

  1. Užsiregistruoti nemokamai konsultacijai odontologijos klinikoje „Papadent“ telefonu +370 699 99911 arba el.paštu info@dantugydytojas.lt.
  2. Atvykti į vizitą, kad gydytojai – odontologai galėtų apžiūrėti vaikų dantis ir įvertinti situaciją.
  3. Jei reikalingas protezavimas, su siuntimu užsiregistruoti Jums priskirtoje poliklinikoje.
  4. Užpildyti prašymą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas Teritorinei Ligonių kasai.
  5. Po maždaug mėnesio gavus laišką iš Teritorinės ligonių kasos, per tris mėnesius kreiptis į odontologijos klinika „Papadent“ dėl vaikų dantų protezavimo.

Dirbame su Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos teritorinėmis Ligonių kasomis.

Protezavimas atliekamas:

  • Užklotais, jei reikalinga atstatyti danties funkciją, kai jis aptrupėjęs, atliktas endodontinis šaknies kanalų gydymas;
  • Vainikėliais, kai užkloto nepakanka ir reikia atstatyti didžiąją dalį danties;
  • Implantais, kai dantis yra šalinamas ir jo vietoje sriegiamas implantas (vaiko žandikaulio kaulas turi būti susiformavęs prieš atliekant implantaciją).