Dantų laminatės

Dantų laminatės – tikslus, estetiškas ir patvarus būdas susigrąžinti kerinčią šypseną.

Siekiant atgaivinti ir pagerinti Jūsų šypseną, mes siūlome estetišką ir patvarų sprendimą – dantų laminates. Laminatės yra labai plonos, iš keramikos pagamintos plokštelės, kurios tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Šiame procese naudojama pažangiausia technologija, kurios dėka atsižvelgiant į individualius kiekvieno paciento poreikius, galima užtikrinti natūralų ir harmoningą rezultatą .

Laminačių gaminimo procesas atliekamas su išskirtiniu dėmesiu ir yra vienas moderniausių ir aukščiausią estetikos lygį pasiekiančių būdų. Laminatės gaminami iš ličio disilikato blokelių arba iš keramikos masės – todėl pasiekiamas natūralus ir puikiai prie žmogaus veido bruožų ir kitų dantų derantis vaizdas. Gaminant laminatės atraminiai dantys pažeidžiami minimaliai lyginant su kitais protezavimo būdais, juos lengva valyti ir prižiūrėti. Tai tvirtas ir ilgaamžis metodas užtikrinti gražią šypseną, kuri tuo pačiu atrodys maksimaliai natūraliai bei estetiškai.

Paskutiniai protezavimo dantų laminatėmis darbai

Dantų laminačių kainos (akcija)

Dantų laminačių kaina priklauso nuo to, kiek dantys yra pažeisti, nudilę, nusidevėję. Ar reikės koreguoti dantų formą bei ar reikės tvarkyti tarpus tarp dantų. Kiek juos reikės šviesinti, nes tai labai priklauso nuo individualios situacijos.

Šį mėnesį dantų laminačių kaina prasideda nuo €397

Kreipkitės dabar tel.: +370 699 99911

Visos PAPADENT odontologijos klinikos kainos pateiktos mūsų kainoraštyje.
[/font-weight]

Susipažinkite su mūsų dantų laminačių atliktais darbų pavyzdžiais

KATALOGE

Esate nepatenkinti savo dantų išvaizda?

Norite pakeisti dantų formą, spalvą ir dydį?

Siekiate maksimalaus efekto su minimalia invazija?

Norite labiau pasitikėti savimi?

Siūlome Jums dantų protezavimą laminatėmis

tai ilgalaikis efektas, minimali priežiūra ir įspūdį aplinkiniams paliekantis rezultatas +370-699-99911
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

PROCEDŪRAS ATLIEKA:

Gydytojas Martynas Pempė

Martynas Pempė
Gydytojas – odontologas, licencijos numeris: OPL-05326

Specializuojasi suaugusiųjų dantų gydymo ir profilaktikos srityje, Gyd. Pempė turi daug patirties atkuriant sąkandžio aukštį tiesioginio plombavimo metodais. Jis taip pat yra įgudęs protezuoti dantis, naudodamas vainikėlius ir perdangas, kad pagerintų dantų sveikatą ir estetiką. Jo pagrindinis tikslas – suteikti pacientams sveiką ir gražią šypseną be streso ir skausmo.

Seminarai
„Aktualijos periodontologijoje” 2017-02-24-25
„Dantų tiesioginio restauravimo kompozitu subtilybės” 2017-11-09
„Tiesioginių ir netiesioginių restauracijų cementavimo ypatumai. Skaitmeninis ir įprastas darbo procesas. Kas geriau? Fotografavimo protokolas.” 2018-04-21
„K-line. Clear aligner” 2018-11-03
Inovatyvios plombavimo medžiagos ir priemonės – postūmis tobulėti” 2018-11-23, „Odontologijos aktualijos” 2018-12-08
„Sisteminis nudilusių dantų atstatymas” 2019-03-01
„Mindaugo Kudelio, krūminių dantų tiesioginio atstatymo kursai” 2019-03-08
Dantų ir implantų protezavimas estetinėje zonoje” 2019-11-21
„The synergy of guided surgery and digital prosthodontics” 2020-10-24

Dantų laminatės (venyrai) – labai plonos, iš keramikos pagamintos plokštelės, specialiu cementu tvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Dantų laminatės yra vos 0,3 – 0,5 mm storio, šviesai pralaidžios, daugiasluoksnės plokštelės, atrodančios kaip Jūsų natūralūs dantys.

Laminačių gaminimo technologija – vienas moderniausių, aukščiausią estetikos lygį išgaunančių būdų, kurio metu keramikinės laminatės gaminamos technikų laboratorijose. Joks kitas gamybos būdas negali išgauti tokios natūralios, lengvos ir puikiai prie žmogaus veido bruožų ir kitų dantų tinkančios estetikos. Ši technologija skiriasi tuo, kad laminatės gaminamos tik iš natūralių medžiagų (porceliano, keramikos), o jų gamybai skiriamas išskirtinis dėmesys. Vos tik klinikoje nuėmus dantų atspaudą, jis siunčiamas į laboratoriją. Naudojant vieną moderniausių kompiuterinio skenavimo ir modeliavimo programų yra pagaminamos plonos, vos 0,3 – 0,5 mm storio, šviesai pralaidžios, daugiasluoksnės plokštelės, kurios po presavimo yra padengiamos keramika. Dantų technikas individualiai paruošia kiekvieną laminatę, ją apliedamas keramika keletą kartų. Dantų laminavimas – ilgalaikis, tvirtas, maksimaliai estetiškas būdas turėti gražią šypseną.

Pagal pažangiausias technologijas pagamintos laminatės nepažeidžia šalia esančių dantų, juos lengva valyti ir prižiūrėti, jos nesiskiria nuo šalia esančių dantų, yra tvirtos ir ilgaamžės.

Užveskite pele norėdami pamatyti PRIEŠ

GAMYBOS BŪDAS

Šiuo metu galima rasti daug skirtingų laminačių tipų, tačiau tik tiksliai žinodami jų privalumus ir trūkumus galėsite pasirinkti jums tinkamiausią variantą ir ilgam džiaugtis nepriekaištinga šypsena.

 • Gaminamos klinikoje vizito metu;
 • Laminatės gaminamos kompiuterinio frezavimo būdu, jos dažnai yra vienodos ir nėra atsižvelgiama į dantų individualumą;
 • Nėra gaminamos laikinos laminatės, 1 vizito metu uždedamos jau nuolatinės laminatės;
 • Dantis šlifuojamas ir pritaikomas prie laminatės;
 • Reikia 1-2 vizitų;
 • Kaina yra žemesnė nei porceliano laminačių, nes CEREC laminatės gaminamos klinikoje ir nėra galimybės išgauti individualumo.


 • Pirmiausia gaminamos laikinos laminatės, siekiant rasti optimaliausią sprendimą ir matyti galutinį vaizdą prieš uždedant jau porcelianines laminates;
 • Porcelianinės laminatės gaminamos technikų laboratorijoje;
 • Kiekviena laminatė padengiama keramikos sluoksniu, kuris sukuria natūralių dantų efektą;
 • Minimaliai šlifuojamas dantis, nes kiekviena laminatė pritaikoma individualiai pagal danties formą;
 • Reikia 2 – 3 vizitų;
 • Kaina aukštesnė, tačiau porcelianinės laminatės užtikrina maksimaliai natūralių dantų efektą.


 • Laminatės gaminamos pramoniniu būdu dideliais kiekiais, neturi individualumo ir yra visos vienodos;
 • Prieš klijuojant kompozitines laminates, nėra gaminamos laikinos laminatės, tad tik atlikus procedūrą matomas galutinis rezultatas;
 • Dantis yra pritaikomas prie laminatės, tad gali būti šlifuojamas daugiau nei klijuojant porcelianinę laminatę;
 • Reikia 1 – 2 vizitų;
 • Kaina žemesnė nei porceliano laminačių, tačiau kompozitinės laminatės yra gaminamos pramoniniu būdu ir nėra galimybių išgauti individualumo.

Kokie dantų laminačių privalumai?

 • Puikus estetinis vaizdas

Savaime suprantama, vienas svarbiausių dantų restauracijos tikslų yra puikus estetinis vaizdas. Šis lūkestis išpildomas visu 100 procentų, kadangi laminatės gaminamos iš šviesai pralaidžios medžiagos. Taigi, restauruoti dantys atrodys ypač natūraliai bei estetiškai. Dar vienas svarbus pastebėjimas – laminatės bėgant laikui nepraras puikios išvaizdos net ir tuo atveju, jei naudosite abrazyvinių dalelių turinčią dantų pastą, tačiau jos reikėtų vengti, kad dantys kuo ilgiau išliktų gražūs ir blizgūs.

 • Tausojami danties audiniai

Natūralu, kad pacientas nori ne tik džiaugtis estetišku vaizdu, bet ir pageidauja, jog būtų išsaugota kuo daugiau danties audinių. Šiuo atveju laminatės yra puikus pasirinkimas, kadangi jų dėjimo metu dantys šlifuojami minimaliai (iki 1 mm). Taigi, užtikrinamas ne tik puikus vaizdas, bet ir danties audinių išsaugojimas.

 • Ilgas tarnavimo laikas

Dar vienas puikus šio pasirinkimo privalumas – ilgas tarnavimo laikas. Nors tarnavimo trukmei įtakos turės ir jūsų valgymo bei dantų priežiūros įpročiai, paprastai laminatės tarnauja ilgiau nei plombinės medžiagos. Vis dėlto, nusidėvėjimas yra natūralus procesas, tad jo išvengti dažniausiai nepavyksta. Esant poreikiui, nusidėvėjusi laminatė greitai ir paprastai pakeičiama nauja.

 • Neskausminga procedūraKokybiški dantų protezai Vilniuje

Pacientams, bijantiems skausmo, vienu geriausių privalumų tampa žinia, jog laminačių uždėjimo procedūra nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Tai – viena mažiausiai invazyvių odontologijos procedūrų, o medžiagos, iš kurių yra gaminamos laminatės, puikiai sukimba su danties paviršiumi.

 • Tiks bet kuriam pacientui

Privalumų sąraše dar viena svarbi savybė: laminatės tinka bet kuriam pacientui, kadangi yra gaminamos pagal individualų užsakymą ir pritaikomos kiekvienam pacientui pagal jo dantų formą ir dydį.

 • Saugu

Laminatės – ypač saugus pasirinkimas, kadangi jas puikiai toleruoja žmogaus organizmas. Be to, jos nekaupia maisto, todėl pacientas nepatirs papildomų nepatogumų.

 • Nereikalinga speciali priežiūra

Galite nesibaiminti, jog dėl laminačių uždėjimo procedūros teks iš esmės keisti valgymo ar dantų priežiūros įpročius. Gera žinia ta, kad joms nėra reikalinga speciali priežiūra, todėl dantis po šios procedūros reikės prižiūrėti taip, kaip įprasta.

KAIP ATLIEKAMA DANTŲ LAMINAVIMO PROCEDŪRA?


 • Pirmiausia yra atliekama apžiūra ir įvertinama priekinių dantų būklė. Laminatės gali būti klijuojamos ant 10 viršutinių ir 10 apatinių dantų (iki krūminių dantų). Individualiai parenkamas laminačių atspalvis, forma, atsižvelgiant į paciento veido bruožus, gretimus dantis.
 • Gydymo trukmė priklauso nuo situacijos sudėtingumo, tačiau dažniausiai 4 dantų šlifavimas, modeliavimas ir laminačių gamyba užtrunka vos 6 valandas.
 • Minimaliai nušlifuojami protezavimui skirti dantys. Numatytoje vietoje pritvirtinamos laminatės, naudojamos tos pačios medžiagos, iš kurių jos ir pagamintos, kad būtų pasiekiamas maksimalus rezultatas. Pagal paciento pageidavimus yra koreguojama dantų forma, dydis, ilgis.
 • Paskutinis procedūros etapas – dantų poliravimas.
 • Tereikia vos dviejų vizitų ir jau matomas galutinis rezultatas.

Dažnai laminatės lyginamos su estetiniu plombavimu arba dantų protezavimu vainikėliais. Pateikiame jums palyginimą, kuo panašūs ir skiriasi šie dantų atstatymo būdai.


 • Ilgaamžis rezultatas;
 • Minimalus priekinio danties paviršiaus šlifavimas;
 • Nereikalingas nuolatinis atnaujinimas ir periodiniai apsilankymai pas gydytoją – odontologą;
 • Pasiekiamas maksimalus estetiškumas;
 • Patvari konstrukcija;
 • Rezultatas matomas jau po 2 vizitų.


 • Sąlyginai trumpalaikis rezultatas;
 • Reikalingas nuolatinis atnaujinimas ir kasmetiniai apsilankymai pas gydytoją – odontologą;
 • Speciali priežiūra;
 • Greičiau dėvisi plombinės medžiagos;
 • Ne visais atvejais galima taikyti estetinį plombavimą;
 • Kaina yra mažesnė negu dantų laminačių.


 • Dantis šlifuojamas žymiai daugiau;
 • Laikui bėgant keičia spalvą ir praranda blizgesį;
 • Estetiškumo lygis priklauso nuo pasirenkamų protezavimo medžiagų;
 • Invazyvus gydymas;
 • Reikalingi mažiausiai 3 vizitai pas gydytoją – odontologą;
 • Kaina beveik tokia pati kaip laminatės.

MŪSŲ PACIENTŲ ATSILIEPIMAI

`

Esu labai patenkinta ir dėkinga visam personalui už mano naują gražią šypseną!! Sėkmės darbe!

test-quates

Valentina R.

Labai ačiū už naujus, baltus ir labai gražius dantukus! Ačiū už profesionalumą ir gerai atliktą darbą. Taip pat dėkoju asistentams. Čia norisi grįžti!!

test-quates

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Laminatės arba porcelianiniai venyrai yra gaminami pagal individualius užsakymus, tai labai ploni keramikiniai mikroprotezai, kurie klijuojami ant nuosavų dantų paviršiaus, siekiant išgauti norimą estetinį rezultatą ir mažiausiai kenkiant nuosaviems dantims. Priklausomai nuo situacijos nuosavas dantis gali būti net nešlifuojamas,  o tai reiškia, kad natūralus nuosavas dantis išlieka nepažeistas, tačiau formuojant laminatės formą, spalvą, dydį išgaunamas estetiška ir natūrali šypsena. Pati medžiaga – lauko špato keramika, ličio disilikato keramika, iš kurios gaminamos laminatės yra labai artimos natūralaus danties sandarai ir struktūrai, todėl teisingai ir profesionaliai pagamintas protezas padengia danties paviršių ir sąveikauja kaip natūralus dantis. Dantų laminatėmis yra vadinamos ypač plonos (0,3 – 0,5 mm storio) plokštelės, gaminamos iš porceliano (kartais ir iš kompozito). Jomis restauruojami nusidėvėję, nuskilę, nudilę ar natūralią spalvą praradę dantys. Taip pat tai yra geras pasirinkimas, kai reikia pagražinti netaisyklingos formos dantis ar panaikinti tarpus tarp jų. Puikiai tinka suaugusiųjų dantų restauracijai.

Laminatės gali pagerinti Jūsų dantų spalvą, paviršiaus tekstūrą, formą ir padėtį. Naudojant laminates, galima labai tiksliai priderinti atspalvį, jei pakitusi tik vieno danties spalva. Laminatės naudojamos atstatant nuskilusius dantis. Laminatėmis galima užpildyti tarpus tarp priekinių dantų. Jei pacientas nepageidauja ortodontinio gydymo, uždėjus laminates, galima atstatyti vientisą, lygų, gražų dantų lanką, kai yra nežymiai kreivi dantys. Per laiką keičiantis dantų spalvai, laminačių pagalba galima atstatyti jų spalvą iki norimo atspalvio.

Laminatės pačių dantų neištiesina, tačiau padengiant laminatėmis priekinių dantų paviršių galima suformuoti tiesių dantų šypseną, ypač tais atvejais, kai pacientas atsisako tiesinti dantų lanką ortodontiškai.

Alternatyva yra estetinis plombavimas, tačiau jis nėra ilgalaikis, kadangi laikui bėgant plombos trupa, taip pat praranda spalvą, nes medžiaga jautri dažantiems skysčiams (kava, arbata, vynas ir kt.),. Laminatės, priešingai, jos neturi savybės gerti skysčių, jos tvirtos, nes gerai sukimba su danties audiniais, taip apsaugo dantis nuo aplinkos faktorių. Laminatės atitinka natūralų dantų kietumą, todėl apsaugo likusius nuosavus dantis nuo greito nusidėvėjimo bei tolygiai dyla su nuosavais dantimis, tuo tarpu kitos medžiagos dažniausiai būna per kietos arba per minkštos, kas sąlygoja greitesnį likusių nuosavų dantų dilimą. Kita alternatyva yra protezavimas vainikėliais, tačiau jis naudojamas tuomet, kai nepakanka nuosavo danties audinio uždėti laminatę. Protezuojant dantį vainikėliu, jis apšlifuojamas ir lieka nedidelė dalis nuosavo danties audinio, kai klijuojant laminatę dantis šlifuojamas minimaliai arba išvis nešlifuojamas.

Dantų laminavimo procesas skirstomas į penkis etapus:


 • Pacientas atvyksta į kliniką, jam nuimami dantų atspaudai diagnostinių modelių gamybai, taip pat pacientas yra fotografuojamas, atliekama veido analizė.
 • Dantų technikas pavaškuoja modelį taip sukurdamas būsimų laminačių vaizdą. Viskas perkeliama pacientui į burną, tai leidžia matyti laminačių vaizdą dar net nepradėjus šlifuoti dantų. Taip su pacientu galima keisti laminačių formą ir sukurti jo svajonių šypseną.
 • Pacientas atvyksta į kliniką dantų paruošimui, jei reikia, jie minimaliai šlifuojami, imami atspaudai, kurie yra siunčiami dantų technikui į laboratoriją porcelianinių laminačių gamybai. To paties vizito metu yra pagaminamos laikinos dantų laminatės, kurios uždedamos pacientui norint apsaugoti dantis nuo aplinkos poveikio.
 • Laminatės klijuojamos prie paciento nuosavų dantų naudojant dervinį cementą. To paties vizito metu pacientas yra apmokamas prižiūrėti laminates.
 • Esant poreikiui, nuimami atspaudai apsauginės kapos gamybai. Ją reikia nešioti naktį, kad laminatės tarnautų kuo ilgiau.

Laikinos laminatės yra reikalingos tuo atveju, jeigu nuosavo danties paviršius yra šlifuojamas.

Laminatėms reikia tokios pat priežiūros kaip ir natūraliems dantims: reguliarus dantų valymas šepetėliu ir dantų siūlu, bei profilaktiškai atliekama burnos higiena. Papildomos korekcijos laminatėms nereikia.

Garantija taikoma 12 mėnesių gamybiniam brokui, tačiau garantija netaikoma fiziniams pažeidimams.

Laminatės klijuojamas ant nuosavo danties natūralaus paviršiaus. Prieš laminačių klijavimą estetinė plomba turi būti pašalinta.

Laminatės gali būti klijuojamos tiek ant viršutinių, tiek ir apatinių dantų.

Dantų laminatės tiesiogiai ant implantų nėra dedamos. Implantai („Visi ant 4 implantų“, kas yra dantų implantai) yra protezuojami vainikėliais, tačiau jei pacientas nori pagražinti savo šypseną ir nenori keisti vainikėlio, tuomet galima pagaminti laminatę ir ją uždėti ant vainikėlio.

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai mūsų klinikoje arba susisiekite internetu

Paverskite savo svajones realybe ir mėgaukitės nauja šypsena!

UŽDUOK KLAUSIMĄ GYDYTOJUI

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

ATSAKYMAI Į JŪSŲ KLAUSIMUS

Rasa G.
Du priekiniai dantukai kreivi, tačiau kiti tiesūs ir nenoriu nešioti breketų, ar laminatės galėtų juos ištiesinti?
Gyd. Tomas Stumbrys
Gyd. Tomas Stumbrys

Laminatės yra plonos keramikinės plokštelės, kurios klijuojamos prie danties. Dantis yra labai minimaliai nušlifuojamas ir paruošiamas laminačių klijavimui. Jos gali padėti pakeisti dantų formą, spalvą, dydį, todėl tai viena efektyviausių, greičiausių procedūrų, kai vos po dviejų vizitų jau yra matomas rezultatas. Laminatės išsiskiria tuo, kad tai ilgalaikis rezultatas, kurio nereikia nuolatos atnaujinti kaip estetinio plombavimo.