Kam reikalingi dantų tiltai

Kai dantys prarandami dėl ėduonies, traumų ar kitų veiksnių, tai gali turėti įtakos gebėjimui kalbėti, valgyti ir plačiai šypsotis. Dantų tiltai – tai nuolatiniai protezai, galintys pakeisti vieną ar kelis trūkstamus dantis. Jie tvirtinami prie natūralių dantų arba ant implantų abiejose prarastų dantų tarpo pusėse ir taip jį užpildo. Abiejose trūkstamo danties pusėse sukuriamas danties vainikėlis, o tarp jų – dirbtinis dantis.

Dantų tiltai pasirenkami kaip alternatyva implantams, jei nustatomos kontraindikacijos, dėl kurių negalima rinktis implanto. Taip pat tai geresnis pasirinkimas nei išimami protezai. Šis būdas padeda išvengti daugelio komplikacijų, susijusių su ilgalaikiu dantų nebuvimu, gerina gyvenimo kokybę ir grąžina pasitikėjimą savimi. Dantų tilto montavimo procesas neužima daug laiko, o tinkamai prižiūrint, šis protezas gali tarnauti 10 metų ir ilgiau.

Savo struktūra protezas primena tiltą: prie atraminių dantų tvirtinami tuščiaviduriai dantų vainikėliai, o kietos karūnėlės uždengia tarpą be dantų. Kartais dantu tiltai gaminami ne tik iš vainikėlių, bet ir su dantenų imitacija. Keramikos vainikėliai dedami ant mažiausiai 2–3 apšlifuotų dantų ar ant implantų.

Dantu implantas Papadent odontologijos klinikoje

Dantų tiltų tipai

Dantų tiltai skiriasi atsižvelgiant į tai, iš kokių medžiagų jie pagaminti, kaip pagaminti ir kaip pritvirtinami. Bet kuris tipas gali būti naudojamas norint atkurti trūkstamą dantį, tačiau kiekvienas pasižymi tam tikromis savybėmis, dėl kurių tam tikrose situacijose jis yra tinkamas. Dauguma dantų tiltų yra nenuimamos konstrukcijos. Nuimami montuojami retai, dėl medicininių priežasčių.

  • Tradicinis fiksuotas tiltas yra populiariausias pasirinkimas. Karūnėlės dedama ant preparuotų atraminių dantų, tarp kurių gali būti tarpinis danties vainikas, pakeičiantis prarastą dantį.
  • Maryland dantų tiltas paprastai naudojamas priekiniams dantims. Vainikėlis „prikabinamas” prie vienos ar kitos šalia esančių dantų vidinės tarpdančių pusės. Tiek porcelianinės arba metalinės konstrukcijos gali būti tvirtinamos.
  • Tiltas ant implantų tvirtinamas prie žandikaulio kaulo, kai į kurį įsriegiami implantai, trūkstamų dantų vietoje. Vainikėliai tiesiogiai prisitvirtina prie implantų rakto ir varžtelio principu.
Visi ant 4 implantai

Tradicinis fiksuotas tiltas

Pagal tvirtinimo tipą tradicinis fiksuotas tiltelis gali būti:

  • Tvirtinamas ant dantų – „tarpinis” dantis tvirtinamas prie karūnėlių, kurios priglunda prie sveikų kelių dantų abiejose bedantės erdvės pusėse ir padeda išlaikyti struktūrą vietoje. Gretima esantys dantys yra nušlifuojami ir karunėlės pricementuojamos. Paprastai gaminamas iš porceliano lydinio su metalu, cirkonio keramikos, bemetalės keramikos;
  • Tvirtinamas ant dantų implantų – naudojamas vieno danties ar dviejų dantų struktūrai atkurti. Ant implantų dantų tiltas tvirtinamas užsukamaisiais varžteliais – protezas prisisuka prie implantų ir prisukimo angos yra užpildomos kompozitu. Medžiaga, naudojama tiltui, gali būti tiek cirkonio keramika, tiek ir metalo keramika.

Ar norėtumėte sužinoti daugiau?

Nedvejodami skambinkite mums +370-699-99911
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kiek dantų galima atkurti tilteliu?

Dantų tilteliu galima atkurti nuo ​​3 iki 14 dantų vainikėlių. Konstrukcinę medžiagą ir ilgį parenka PAPADENT klinikos odontologas. Įvertinus klinikinę situaciją, skiriamas klasikinis dantų restauravimo būdas. Jei dantys paslankūs ar reikalinga papildoma atrama, protezas tvirtinamas ant implantų. Gydymo metodą taip pat parenka PAPADENT gydytojas odontologas.

Skaičiuojant konstrukcijos ilgį, galima atsižvelgti tik į tuščių tarpų skaičių. Bet teisingiau suskaičiuoti visus protezo vainikus, kurie dengia ir trūkstamus, ir atraminius vienetus . Ilgi bemetalės keramikos dantų tiltai dedami ant didesnio kiekio gretimų dantų likučių arba implantų.

Dantų tiltas

Iš kokių medžiagų gaminamas danties tiltelis

Šiandien pacientai gali rinktis metalo keramikos arba cirkonio keramikos tiltus. Belieka tik pridurti, kad cirkonio keramikos dantų tiltas yra brangesnis pasirinkimas, tačiau turi ir pranašumų:

  • tarp dantenų ir atkurtų dantų nesimatys tamsios metalo juostos;
  • atkurti dantys atrodys itin natūraliai (cirkonio keramika pralaidi šviesai);
  • nebus dirginamos dantenos, nekils alergijos tikimybės.

Dantų vainikėlių konstrukcijos gaminamos iš skirtingų medžiagų, o kiekvienas tiltelis skiriasi eksploatavimo trukme, estetika, stiprumu. Krūminių dantų zonoje funkcionalumas svarbesnis už estetiką, todėl galima naudoti beveik visas protezavimo konstrukcijas. Kramtomajai grupei parenkami metalo keramikos arba cirkonio dioksido dantų vainikėliai.

Šypsenos zonai svarbu pasirinkti nepriekaištingos estetikos, natūralaus skaidrumo ir spalvos vainikėlių medžiagas. Norint geriausio rezultato, rekomenduojame rinktis laidžias šviesai, natūralias, tačiau tvirtas bemetalės keramikos (porceliano, stiklo, E-max) medžiagas.

Bemetalis dantų vainikėlis gaminamas naudojant specialią keramiką, kuri padeda atkurti dantų funkcijas ir estetiką. Keramika (dažniausiai pagaminta iš porceliano, stiklo, E-max), vainikėliui suteikia natūraliems dantims būdingą išvaizdą, spalvą, tekstūrą. Keramika yra atspari pigmentiniam apnašui, dėmėms, todėl vainikėlis išlieka nepakitusios spalvos.

Dantų tiltelio privalumai

  • Greita adaptacija – 1–2 dienos.
  • Ilgas tarnavimo laikas – 10 ar daugiau metų.
  • Nenuimamas vainikėlių dizainas neturi įtakos dikcijai ir neapsunkina kramtymo.
  • Priimtina kaina – dėl didelio medžiagų pasirinkimo, dantų tiltai pigesni nei implantacija.
  • Jei netenkama daugiau nei 1 danties, tiltą galima dėti ant implanto

Dantų tiltelio trūkumai

  • Dantų protezavimo metu šlifuojamas atraminių dantų emalis ir pašalinamas nervas. Dėl to sutrumpėja atraminių dantų tarnavimo laikas, nes „negyvas“ dantis greičiau suyra.
  • Tarpiniai vainikėliai tik užmaskuoja dantį, paslėpdami defektą, tačiau nesuteikia apkrovos žandikauliui. Todėl ilgainiui gali prasidėti žandikaulio kaulo audinio atrofija.
  • Prie danties tvirtinamas tiltelis sukuria spaudimą dantenose, dėl to gali sumažėti dantenų lygis (šypsenos srityje pastebimi tarpai).

UŽSISAKYK KONSULTANTO SKAMBUTĮ

Turi papildomų klausimų? Pildyk formą žemiau ir mes artimiausiu metu Tau paskambinsime!

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Gydytojas Tomas Stumbrys, Papadent klinikos vadovas

✅ Vedančio gydytojo patirtis daugiau nei 20 metų. Kitų gydytojų dirbančių su implantais patirtis nuo 5 metų.
✅ Pirminei konsultacijai priimsime jau po 1–2 savaičių.

Pagrindiniai dantų tiltelio įrengimo etapai – vainikėlių tiltas, fiksuojamas ant implantų

Kreipdamiesi į kliniką PAPADENT, naujus dantis ir gražią šypseną galite susigrąžinti vos per kelis apsilankymus. Atstatymas dantų tiltais vyksta keliais etapais, atsižvelgiant į tai, kokios būklės yra atrmainiai dantys, sutvarkyti reikia vieną dantį, du dantis ar daugiau.

  • Diagnostika ir tyrimas. Gydytojas apžiūri burnos ertmę ir nustato kontraindikacijas. Atliekamas diagnostinis tyrimas: tikslinė rentgeno nuotrauka, panoraminė OPTG arba KT. Gali prireikti ir papildomų tyrimų. Gydytojas parengia gydymo planą ir parenka protezavimo struktūros tipą.
  • Burnos higiena ir gydymas. Gydytojas atlieka visapusišką burnos higieną nuo karieso darinių (apnašų, akmenų). Jei reikia, išgydomas dantenų uždegimas, periodontitas, karieso sukeltos problemos.
  • Tiltinio protezo montavimas – paskutinio vizito metu jau montuojamas galutinis produktas – skaidrus, tobulai tinkantis jūsų burnoje dantų tiltas. Protezas yra prisukamas varžteliais prie implantų, o mažos varžtelio įeigos ertmės yra uždengiamos kompozitu. Ir taip jūsų dantų protezavimo kelionė yra baigta!
  • Tiltinio protezo matavimas – kito paskirto vizito metu bus matuojamas metalo keramikos ar cirkonio tiltas ant implantų, toks, kokį ir pasirinksite. Gydytojas patikrina konstrukcijos sandarą – jos spalvą ir formą, kaip protezai priglunda prie dantenų bei gretimų dantų, kaip liečiasi su žandikauliu. Jei dantų tiltas jums vizualiai tinka, atrodo estetiškas bei netrugdo jūsų esamam sakandžiui, protezas siunčiamas atgal dantų technikui, kuris padengs tiltą paskutiniu blizgiu sluoksniu.
  • Atspaudo nuėmimas – po vienos ar dviejų savaičių užgijus dantenoms, nuimami atspaudai nuo dantų ir implantų. Jie toliau yra siunčiami dantų technikui, kur bus gaminami jūsų vainikėliai. Šio vizito metu, taip pat aptarsite norimą dantų formą, spalvą bei medžiagą su mūsų „Papadent” specialistais.
  • Implantų įdėjimas. Šio etapo metu į žandikaulį įsriegiami implantai. Protezavimas atliekamas po visiško strypų įsodinimo, suformavus dantenų kontūrą ir užfiksavus atramas.
  • Gijimo galvutės uždėjimas – jei danties kaulo nebuvo pakankamai operacijos metu ir implantai buvo užsiūti, po trijų – keturių mėnesių implatai yra atveriami ir ant jų yra prisukamos gijimo galvutės. Jos padeda dantenoms suaugti gražiai ir lygiai aplink ją – taip suformuodami estetišką dantenų vaizdą.
Odontologas su kauke ruošiasi procedūrai odontologijos kabinete.

Kada negalima protezuoti dantų tiltais

Protezavimas dantų tiltais negalimas esant šioms kontraindikacijoms:

  • Nepakankamas atraminių dantų stiprumas. Tiltui reikia tvirtų ir sveikų dantų abiejose tuščios vietos pusėse, kurie gali veikti kaip atramos. Jei atraminiai dantys yra pažeisti, silpni ar nesveiki, jie gali neatlaikyti tilto.
  • Plačios bedantės erdvės. Jei trūksta kelių dantų, tiltas gali būti per ilgas ir nestabilus. Tokiais atvejais gali būti tinkamesni kiti sprendimai, pavyzdžiui, implantas.
  • Netaisyklingas sąkandis. Jei pacientas turi netaisyklingą sąkandį ar sąkandžio problemas, tiltas gali neigiamai paveikti dantų ir žandikaulio funkciją, sukelti papildomas problemas ir diskomfortą.
  • Nepakankamas kaulo kiekis. Jei trūksta kaulinio audinio aplink dantis, tiltelis gali būti nestabilus. Tokiu atveju gali reikėti kaulo augmentacijos procedūrų arba pagalvoti apie dantų implantus.
  • Gingivitas ar periodontitas. Pacientams su dantų ar dantenų ligomis gali būti sudėtinga užtikrinti tilto stabilumą. Atliekant protezavimą dantys turi būti sveiki, uždegimai ir infekcijos turi būti išgydyti prieš procedūrą.
  • Paciento bendroji sveikata. Tiltais protezuoti nerekomenduojama esant tam tikroms sveikatos problemoms, pvz., nekontroliuojamas cukrinis diabetas ar autoimuninės ligos. Tai gali turėti įtakos gijimo procesui ir tilto ilgaamžiškumui.
  • Asmeninė higiena. Tiek tvirtinami ant implantų, tiek kitos struktūros tiltai reikalauja kruopščios higienos. Jei pacientas negali užtikrinti tinkamos priežiūros, tiltas gali tapti infekcijų šaltiniu ir sukelti dantenų ar dantų problemas.

Tokiais atvejais dantų vientisumas ir estetika atkuriami naudojant alternatyvius metodus. Prieš apsisprendžiant dėl dantų tilto protezavimo, būtina pasikonsultuoti su klinikos PAPADENT specialistais, kurie įvertins bendrą burnos sveikatą ir pasirinks tinkamiausią sprendimą.

Kiek kainuoja dantų tiltelis

Dantų tiltelis gali kainuoti labai įvairiai. Paprastai (dantu tiltelis) kaina nustatoma po gydytojo apžiūros ir priklauso nuo:

  • tarpo be dantų ilgio – reikia pakeisti vieną dantį, kelis dantis;
  • ar reikia pastiprinimo atraminiams dantims (kaiščio), sugydyti šaknies kanalus, pašalinti pulpoje esantį nervą;
  • konstrukcijos medžiagos (metalo keramika, cirkonio keramika, E-max keramika kt.).