Danties rovimas (šalinimas)

Dantų rovimo (šalinimo) kainos:

Paslankaus danties šalinimas – € 30

Nesudėtingas nuolatinio danties šalinimas  nuo € 50

UŽSAKYK NEMOKAMĄ KONSULTACIJĄ

Danties rovimas, šalinimas Vilniuje su kainomis

Danties rovimas: Kada dantį būtina rauti

Skauda dantį? Keistas skonis burnoje? Danties skausmas yra labai nemalonus dalykas, su kuriuo esame susidūrę visi. Atsiradus danties skausmui būtina iškart kreiptis į odontologą ir atlikti reikiamą apžiūrą. Greitai atlikus apžiūrą, dantį gali pavykti išsaugoti. Retais atvejais, bet pasitaiko, kad danties išsaugoti nepavyksta ir tenka jį išrauti. Danties rovimas dažniausiai atliekamas siekiant išsaugoti ir nesukelti dar daugiau komplikacijų ir užkrėtimų. Danties rovimo procedūra ilgai netrunka, nors neretai žmonės galvoja kitaip. Danties rovimas būna neskausmingas ir jis užtrunka iki 30 min.

Užsirašykite nemokamai konsultacijai telefonu + 370 699 99911 arba info@dantugydytojas.lt – artimiausiu metu susitiksime implantologijos klinikoje adresu: V. Gerulaičio g. 1-26, Vilnius.

Kada būtina atlikti danties rovimą?

Ar reikia atlikti danties rovimą jums gali pasakyti tik odontologas apžiūrėjęs jūsų skaudantį dantį. Gydytojas apžiūrėjęs nuspręs kiek jis yra sugedęs ir ar verta jį taisyti. Sugedusį dantį ne visada verta taisyti, nes jį vis tiek reikės rauti – negyvo danties šaknis yra daug sunkiau ištraukti, kadangi šaknys pradeda irti. Sugedę dantys gali apkrėsti esančius šalia, todėl gali atsirasti pūliai, žandikaulio cistos ir kiti nemalonūs veiksniai. Susidarius šiems veiksniams gydymas gali tapti ilgu ir sudėtingu, tad nerekomenduojama ilgai užtęsti ir jei pajutote skausmą ar nemalonų kvapą kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Taip pat danties rovimas gali būti atliekamas turint skrandžio problemų ar esant kreiviems dantims ir atliekant ortodontinį gydymą. Dažniausiai atsitinka taip, kad keli dantys tarpusavy nepasidalina vietos ir pradeda augti kreivai, tad siekiant to išvengti gali būti atliekamas danties rovimas. Taip pat gali būti šalinami neišdygę dantys ar tuos, kurie būna iš dalies išdygę. Laiku nepasirūpinus tokiais dantimis pacientui gali būti sunku užtikrinti burnos higieną ir taip gali išsivystyti ligos ar kitos patologijos.

Danties rovimas

Danties rovimas

Danties šalinimas turi būti atliekamas laiku

Turbūt kiekvienas klientas stengiasi išsaugoti dantį, ir tai yra normalu, tačiau kiekvienas turi priimti tokį sprendimą žinodamas, kad gali pakenkti pačiam dančiui ir šalia esantiems. Odontologas turi patarti kaip pacientui padaryti geriau, kad šis būtų sveikas ir patenkintas savo dantimis. Laiku neišrovus danties situacija gali tik prastėti, o išsaugoti dantį vilčių neliks, nes neišrovus danties gali susidaryti patologijos, kurioms išgydyti gali tekti pakloti didelę sumą pinigų, o galutinis rezultatas gali būti ne toks malonus kaip buvo tikėtasi. Dažnu atveju pasitaiko ir uždegimų, kurie vystosi po dantimi. Esant uždegimui gali būti pažeistas ir kaulinis audinys ir tuo atveju dantų implantavimas gali tapti brangus ir sudėtingas, ypač jei kalbame apie užleistus atvejus pasibaigiančius paradantoze ir galų gale prireikia „ALL-ON-4 dantų implantų (kaina)“ procedūros. Pabaigai reiktų pabrėžti, kad nereikėtų skubėti rauti danties, o reikia pasidomėti danties išsaugojimo galimybėmis ir tada priimti sprendimą.

Ką reikia daryti po danties rovimo?

Atlikus danties rovimą gali būti pastebimas kraujavimas ir tai yra visiškai normalu, nes aplink dantį esančios dantenos yra pažeidžiamos. Po danties rovimo maždaug pusvalandį reikia pasėdėti ramiai sukandus tvarsčio gabalėli, kad nuslūgtų kraujavimas ir galima būtų tęsti gydymą toliau. Kiek laiko skauda po danties rovimo? Gydytojas suteikia vaistus esant skausmui. Skausmas dažniausiai trunka nuo savaitės iki dviejų, bet su diena vis mažėja. Atlikus danties rovimą gali tekti siūti dantenas, nes kartais pasitaiko atvejų, kad dantenos pačios nesugyja. Tada yra naudojamas siūlas, kuris po 10 dienų yra ištraukiamas. Kartais naudojamas tirpus siūlas, kuris savaime ištirpsta po 2-3 savaičių. Atlikus danties rovimo procedūrą rekomenduojama rinktis minkštą maistą, kad nepažeisti dantenos daugiau, negalima vartoti alkoholinių gėrimų, karšto maisto, taip pat rekomenduojama nerūkyti. Taip pat viena iš rekomendacijų nevalyti dantų pirmąsias 24h. Per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo? Tai dažniausiai užtrunka iki dviejų savaičių. Jei buvusio danties vietoje atsirado patinimas, paimkite šaltam vandeny sumirkytą tvarstį ir pridėkite prie tos vietos. Šaltas tvarstis nuramins danteną ir bus malonesnis jausmas. Komplikacijų po danties rovimo dažniausiai nebūna, gali atsirasti tik patinimas, skausmas, taip pat gali truputį kraujuoti.

Pojūčiai po danties rovimo.

Po danties rovimo gali sukilti temperatūra, atsirasti kraujavimas, veido patinimas, gerklės skausmas. Visa tai yra normali reakciją į danties rovimą. Reikia žinoti, kad išrovus dantį organizmas taip pat reaguoja į tai ir stengiasi atgaivinti būsena, kuri buvo iki tol. Tad nereikia išsigąsti ir iškart kreiptis į gydytoją dėl šių nusiskundimų. Dažniausiai šie potyriai praeina per 5-10 dienų.

KOKIĄ KLINIKĄ PASIRINKTI?

Danties rovimas gali būti atliekamas bet kurioje odontologijos klinikoje, tačiau nereikėtų skubėti apsispręsti. Visuomet siekiama, kad odontologinės procedūros būtų atliekamos kiek įmanoma profesionaliau, taigi, pravartu pasidomėti pacientų atsiliepimais, įvertinti, ar nuvykti į kliniką bus pakankamai patogus. Jei siekiate, kad klinikoje būtų siūlomas ganėtinai nebrangus danties rovimas, kaina taip pat turėtų būti vienas svarbiausių kriterijų, kurį derėtų įvertinti.

Kodėl išrautą dantį rekomenduojama atstatyti?

Pašalinus dantį rekomenduojama jo vietoje įsriegti implantą, kuris apsaugo nuo žandikaulio kaulo tirpimo, taip pat išvengiama veido pokyčių, palengvina kramtymo funkciją ir t.t. Naujas implantas yra įsriegiamas. Siekiant mažiau pažeisti žandikaulio kaulą rekomenduojama naują implantą įsriegti per metus laiko nuo senojo danties išrovimo. Kadangi ši procedūra yra brangi, kai kurie odontologai priima galimybę atsiskaityti išsimokėtinai, tad problemų kilti neturėtų.