Beligatūriniai breketai

Beligatūriniai breketai – Kuo jie ypatingi?

Šiuo metu ortodontinio gydymo neatliekame

Dantų tiesinimas buvo aktualus visais laikais, tačiau breketai pradėti taikyti tik XIX amžiaus pradžioje. Pirmasis dantų tiesinimo lankelis buvo sukurtas 1819 metais, o vėliau dantų tiesinimo technologijos buvo tobulinamos, todėl šiuolaikiniai breketai gerokai skiriasi nuo savo pirmtakų. Šiandien pacientai turi galimybę rinktis metalinius, keramikinius, safyrinius, liežuvinius arba beligatūrinius breketus: jų tipas yra parenkamas atsižvelgiant į paciento dantų būklę ir finansines galimybes. Vis dėlto, tenka pastebėti, kad beligatūriniai breketai paskutiniu metu yra pasirenkami vis dažniau, ir tam yra tikrai svarių priežasčių. Taigi, pravartu pasidomėti, kokios yra svarbiausios šių breketų savybės, ir kada šią dantų tiesinimo technologiją galima pritaikyti.

Dantų tiesinimas beligatūriniais breketais

Beligatūriniai breketai turi lanko fiksavimo mechanizmą, kuris yra tarsi „durelės“: įdėjus šį ortodontinį aparatą, „durelės“ yra paprasčiausiai užveriamos. Dantų tiesinimo pradžioje yra naudojami labai ploni lankai, kurie užtikrina, kad pacientui neteks patirti didelio diskomforto. Beligatūrinių breketų profilis yra šiek tiek aukštesnis nei kitų ortodontinių aparato, todėl nereikia papildomo lanko fiksavimo (būtent todėl pacientui yra paprasčiau rūpintis dantų higiena). Naudojant beligatūrinius breketus dantų tiesinimas yra atliekamas greičiau nei naudojant kitus ortodontinius aparatus, todėl tokius breketus neretai renkasi labai užsiėmę žmonės.

Beligatūrinių breketų privalumai ir trūkumai

Kaip ir kiti ortodontiniai aparatai, beligatūriniai breketai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl juos įvertinus galima paprasčiau priimti sprendimą:

  • pasirinkus beligatūrinius breketus apsilankymai odontologijos klinikoje tampa trumpesni ir retesni;
  • Dantys yra tiesinami greičiau nei pasirinkus kitus ortodontinius aparatus;
  • Patiriamas mažesnis diskomfortas: mažiau žalojama gleivinė, burnos higiena yra paprastesnė nei taikant kitų tipų breketus;
  • Taikant ortodontinį gydymą kartais pavyksta išvengti dantų šalinimo;
  • Beligatūriniai breketai gali būti taikomi ir vaikams, ir suaugusiesiems;
  • Šie ortodontiniai aparatai atrodo estetiškiau nei kitų tipų breketai;
  • Beligatūrinių breketų kaina yra didesnė nei kitų tipų breketų.

Dantų tiesinimas

 

ortodontiniai aparatai

Kada galima taikyti beligatūrinius breketus?

Kaip jau minėta, beligatūriniai breketai neretai pasirenkami tais atvejais, kuomet siekiama, kad apsilankymai odontologijos klinikoje būtų kiek įmanoma retesni (tai yra aktualu gyvenantiems užsienyje ar labai užsiėmusiems žmonėms). Įprastai nešiojant breketus odontologijos klinikoje tenka apsilankyti kas maždaug 4-6 savaites, tačiau naudojant beligatūrinius breketus vizitus teks planuoti rečiau – kas 6-8 savaites. Nors beligatūrinių breketų pasirinkimas neretai atrodo kur kas patrauklesnis nei kitų ortodontinių aparatų, tačiau šio tipo breketai yra skiriami ne visais atvejais. Tinkamiausias ortodontinis gydymas yra labai individualus, todėl pirmiausia reikėtų pasitarti su ortodontu. Šie dantų tiesinimo prietaisai dažniausiai yra skiriami tada, kai pacientai nori greitesnio ir efektyvesnio dantų tiesinimo ir estetiškesnio vaizdo dantų tiesinimo laikotarpiu, tačiau svarbu įvertinti, kad beligatūriniai breketai yra brangesni nei kitų tipų ortodontiniai aparatai.

Beligatūrinių breketų priežiūra

Kiekvienas pacientas, kuriam buvo paskirtas dantų tiesinimas breketais, turi pasirūpinti tinkama orodontinių aparatų priežiūra, todėl būtina laikytis tam tikrų svarbiausių taisyklių:
· Vizitai į odontologijos kliniką turi būti planuojami reguliariai – jei juos praleisite, dantų tiesinimo trukmė gali tapti ilgesnė;
· Ryte ir vakare valykite dantis specialiais šepetėliais ir tarpdančių siūlu;
· Venkite labai kieto ir lipnaus maisto;
· Laikykitės ortodonto rekomendacijų.

Užsiregistruokite konsultacijai

Nors dantų tiesinimą visuomet rekomenduojama pradėti kiek įmanoma anksčiau, tačiau suaugę žmonės taip pat gali tikėtis puikių rezultatų. Jei svajojate apie tiesius dantis, užsiregistruokite ortodonto konsultacijai: specialistais įvertins jūsų dantų būklę ir sudarys gydymo planą. Beligatūriniai breketai leidžia tikėtis kur kas greitesnių rezultatų, tad toks gydymo būdas gali pasiteisinti iš tiesų dažnai.