Nuskilęs dantis: ką daryti toliau? Gydymo ir tvarkymo kaina

Jei dantis pažeidė ėduonis, pasikeitė jų spalva, jie nudilo ar nuskilo

Nuskilusio danties tvarkymo kaina

Staiga nuskilęs dantis iš karto sukelia nemažai nerimo, o kartais stresas gali peraugti į paniką. Pirmiausia įsivaizduojame, kad tai gali būti skausminga, tačiau svarbiausia – dantis atrodo neestetiškai. Net ir mažiausias nuskilimas gali vesti iš proto, o ką kalbėti apie didesnius defektus – staiga būtų nepatogu natūraliai šypsotis, gali apimti ir nepilnavertiškumo jausmas, dėl nepasitenkinimo savo išvaizda. Na ir trečia, žinoma, daugelis pagalvoja kiek gi kainuotų sutvarkyti ir gydyti nuskeltą dantį, tokios nelaimės atveju.

Dantų skilimo priežastys gali būti itin įvairos. Tai dažnai nutinka per stipriai ką nors kandant, patyrus kritimą, smūgį į veidą ar kitą traumą. Didelę įtaką daro ir bruksizmas – dantų griežimas streso metu, dažniausiai žmogus pats to nepajaučia ar nesuvaldo, itin dažna yra gręžti dantimis miego metu. Įskilimai būna įvairaus sunkumo, reikia atsižvelgti į sužalojimo tipą, esamų dantų būklę ir pažeidimo mastą.

Dantu implantacijos gydymo plano ruosimas

Nors dėl nuskilusio danties ne visada verta pernelyg nerimauti, ypač tais atvejais, kai jis yra smulkus. Tačiau dantyje atsiradęs įtrūkimas gali sukelti skausmą ir diskomfortą kramtant, valgant karštą, šaltą maistą ir gėrimus. Tokiu atveju dantis yra įskilęs giliai, į didesnius įtrūkimus gali prasiskverbti bakterijos ir sukelti uždegimą minkštuosiuose danties audiniuose (pulpoje), o vėliau išplisti į gretima esantį kaulą ir dantenas.

PAPADENT odontologijos klinikos specialistai pastebi, kad pacientai dažniausiai susirūpina dėl priekinių dantų skilimo, nes tada šypsena atrodo neestetiškai, ir gana dažnai numoja ranka į suskilusius krūminius dantis. Tačiau nuskilę krūminiai dantys gali būti tokie pat skausmingi, varginantys ir sukelti nemažai problemų kaip ir priekiniai. Jei dantis nuskilo matomoje vietoje, gali būti reikalingas estetinis plombavimas.

Dažnas pacientas galvoja, kad jei pravėrus burną jų nesimato, šypsenos estetikai jie netrukdo. Dantys turi būti ne tik estetiški – tvirta ir tolygi struktūra nekelia keblumų jiems atlikti ir savo funkcinio darbo – kramtymo.

 

Dėl kokių priežasčių gali nuskilti dantis

Nors dantų emalis yra pati kiečiausia medžiaga žmogus kūne, vis tik kai kuriais atvejais jis yra trapus kaip stiklas, todėl įvairių dantų nuskėlimų taisymas odontologų praktikoje yra gana dažnas reiškinys. Maiste ir gėrimuose esančio rūgštys minkština emalį, o prasta burnos higiena tik spartina šį procesą. Neretai dantys skyla dėl netyčia maiste pasitaikiusio kauliuko ar kokios kitos kietos dalelės. Taip pat nuskelti dantį galima traumos atveju, nukritus ant veido arba sugavus į jį smūgį. Tačiau pasak klinikos PAPADENT specialistų, viena dažniausių dantų skilimo priežasčių – kai žmonės naudoja dantis tarsi įrankius, pavyzdžiui, dantimis atplėšia maišelį su traškučiais. Nors tai skamba ne itin grėsmingai, odontologai griežtai rekomenduoja to niekada nedaryti.

PAPADENT specialistai išskiria kelias pagrindines dantų skilimo priežastis:

 • netinkama burnos higiena – nereguliarus dantų valymas, reti apsilankymai pas odontologą gali lemti dantų ėduonies atsiradimą. Ėduonis, nuo kurio kenčia apie 90 proc. viso pasaulio žmonių, sukelia dantų struktūros silpnėjimą, kuris gali baigtis atsirandančiais įtrūkimais;
 • netinkamas šepetėlis – dėl per stipraus valymo kietu šepetėliu, dantyse gali atsirasti emalį pažeidžiančių pleištinių defektų;
 • per sunkus apkrovimas – kieto maisto kramtymas, naktinis griežimas dantimis (bruksizmas), netaisyklingas sąkandis sukelia dideles apkrovas dantims, kurios gali sukelti skilimą;
 • traumos – netolygus spaudimas arba staigus smūgis gali sukelti dantų įskilimus ir lūžius;
 • mitybos įpročiai – ypač dažnas saldžių, rūgščių maisto produktų ir gazuotų gėrimų vartojimas gali prisidėti prie dantų struktūros silpnėjimo ir karieso, o vėliau lemti skilimą;
 • nesubalansuotas dantų struktūros santykis – kai dantys nėra proporcingai tvirti arba jų struktūra yra netolygi, gali kilti įvairių dantų problemų, įskaitant skilimus;
 • paveldimumas – kartais dantų būklę paveikti ir padidinti skilimo riziką gali žmogaus genetika – asmuo gali turėti naturalų polinkį į dantų problemas ;
 • kenksmingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir dažnas alkoholio vartojimas gali neigiamai paveikti dantų būklę ir prisidėti prie dantų silpnėjimo bei skilimo.

Kaip taisomas nuskilęs dantis (gydymas)

Nuskilęs dantis taisomas atsižvelgiant į įskilimo sudėtingumą, paciento poreikius bei finansines galimybes. Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti įvairių būdų kaip taisyti nuskilusį dantį – nuo paprasto klijavimo ir plombų iki laminačių, vainikėlių ar implantų.

 • Klijavimas – nedideli įtrūkimai gali būti taisomi iš naujo pritvirtinant nuskilusį danties emalio gabalėlį. Klijuojant nuskilusį dantį, ant skeveldros ir sveikos danties srities tvirtinama kompozitinė medžiaga. Pirmiausia odontologas pašiurkština likusį emalį, kad kompozitas tinkamai prisitvirtintų, tada pritvirtina ir priklijuoja nuskilųsį gabalėlį, taip sukuriant natūraliai atrodantį dantį.
 • Dantų plombavimas – tai įprastas būdas atstatyti nuskilusius dantis kompozitine medžiaga – plomba. Plombuojant paprastai atstatomi krūminiai dantys, bet galima plombuoti ir priekinius.
 • Dantų laminatėsdidesniems dantų pažeidimams prireikia laminačių. Ši technika dažnai taikoma priekiniams dantims, ant jų užklijuojant itin ploną porcelianinę plokštelę. Tokiu būdu išgaunamas itin estetiškas vaizdas, o kartais atrodo net geriau nei originalūs prieš tai buvę dantys. Patyrę odontologai gali uždėti keletą laminačių vieno vizito metu, ne tik ant nulūžusio danties, bet gali pakoreguoti ir kelis dantis vienu metu, sukurdami vientisą išvaizdą. Laminatės yra puikus pasirinkimas norintiems pataisyti nuskilusį dantį ir kartu pagerinti bendrą šypsenos vaizdą.
 • Dantų implantai – jais pakeičiami trūkstami dantys, chirurginiu būdu į žandikaulį įsriegiant varžtą, atstojantį danties šaknį. Toks pasirinkimas taikomas tais atvejais, kai nuskilusio danties neįmanoma restauruoti kitais būdais.
 • Dantų vainikėliai (karūnėlės) gali būti iš metalo keramikos ar cirkonio. Tačiau, skirtingai nei laminatės, vainikėlis dengia visą dantį aplinkui, ne tik priekinę, žmonėms matomą jo dalį. Paprastai dantų vainikėliai laikomi geriausiu nulūžusio danties taisymo metodu, kai dėl skilimo ar įtrūkimo dantis stipriai nukenčia, likusios sveikos struktūros yra mažai, tačiau jį dar galima išsaugoti. Karūnėlės gali greitai sutvarkyti šypseną, užkirsti kelią tolesniam pažeidimui, dantų ėduoniui ir skausmui dėl atvirų nervų. Karūnėlėms dažniausiai reikia apsilankyti odontologo kabinete du kartus – pirmą kartą danties paviršių paruošimui ir atspaudo nuėmimui, o antrąjį – pricementavimui. Tikėtina, kad tuo tarpu bus uždėtas laikinas vainikėlis iš kompozito medžiagos, kuris apsaugos nuskilusį dantį iš išorės.

Esant itin sunkioms situacijoms, kai įtrūkimas tęsiasi į vidinį minkštąjį danties audinį, kuriame yra nervai ir kraujagyslės, tenka imtis šaknies kanalo gydymo. Atliekant šią procedūrą danties viršuje sukuriama anga, per kurią iš šaknies kanalo pašalinamas nervas, kanalas užplombuojamas, o nuskilęs dantis sutvirtinamas laikina plomba, kol bus galima uždėti karūnėlę arba nuolatinę plombą.

Kiek kainuoja nuskilusio danties taisymas

Nuskilusio danties tvarkymas (kaina) priklauso nuo kelių aplinkybių. Nedideli dantų nuskėlimai paprastai taisomi atstatant įtrūkimus specialiu derviniu kompozitu – plombomis, arba porcelianinėmis laminatėmis atkuriant vientisą danties spalvą. Toks nuskilusio danties taisymas paprastai neištuština piniginės, tai yra vienas iš paprastesnių metodikų. Tačiau reikia paminėti, kad kaip ir kiekvieno suklijuoto daikto, sulipdyto danties tarnavimo laikas sutrumpėja – skilimas gali pasikartoti toje pačioje vietoje pačiu netinkamiausiu momentu.

Daugiau informacijos apie plombų, laminačių, estetinio restauravimo kainas rasite kainoraštyje:

KAINOS

Plombos taip pat yra vienas iš pigesnių pasirinkimų. Tačiau kaip ir nulūžusio gabaliuko klijavimas, šis sprendimas yra laikinas.

Cirkonio ar metalo keramikos dantų vainikėliai, laminatės, implantai ir karūnėlės yra vieni brangesnių būdų nuskilusiems dantims atstatyti. Šiems metodams naudojamos medžiagos turi gerokai ilgesnį tarnavimo laiką. Pavyzdžiui, dantų implantai tarnauja visą žmogaus gyvenimą kaip ir natūralūs dantys, tad toks sprendimas ne tik sugrąžins estetišką šypseną ir pilnavertį funkcionalumą, bet ir patikimai tarnaus ilgus metus.

PAPADENT klinikoje taikomos galimybės už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai, o turintys dantų draudimą pacientai gali tikėtis, kad draudimo bendrovė padengs medicininiu požiūriu būtinų procedūrų išlaidas. Tačiau jei procedūra laikoma kosmetine, gali tekti už paslaugas mokėti iš savo kišenės arba aptarti kitas apmokėjimo galimybes su PAPADENT specialistais.

 

 

Ką daryti jei nuskilo dantis

Jei jums nuskilo dantis, svarbiausia nepulti į paniką. Specialistai rekomenduoja nedelsiant nuskilimo vietą nuplauti šiltu vandeniu. Jei dantis skilo smūgio ar traumos metu, galima naudoti šaltą kompresą, jis sumažina patinimą ir palengvina skausmą. Jei maudimas ar skausmas sunkiai ištveriamas, galima vartoti nereceptinius skausmą malšinančius ir uždegimą mažinančius vaistus. Ir, žinoma, reikėtų kuo skubiau susitarti su klinikos PAPADENT odontologu artimiausiam vizitui.

 

Skambinkite mums telefonu + 370 699 99911 jau šiandien arba rašykite mums el. paštu info@dantugydytojas.lt ir gaukite nemokamą konsultaciją.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

PAPADENT – klinika, kuriai Jūs rūpite.

 

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.