Laminatės ar estetinis plombavimas?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Laminatės ir estetinis plombavimas yra populiarūs, saugūs bei patikimi dantų restauracijos būdai. Dažnam pacientui kyla klausimas, kurį iš jų pasirinkti?

Sprendimą priimti bus kur kas lengviau, jei susipažinsite su išsamiais šių dantų restauravimo būdų aprašymais bei privalumais.

 

Kas yra laminatės ir kokie jų privalumai?

Dantų laminatėmis yra vadinamos ypač plonos (0,3 – 0,5 mm storio) plokštelės, gaminamos iš porceliano (kartais ir iš kompozito). Jomis restauruojami nusidėvėję, nuskilę, nudilę ar natūralią spalvą praradę dantys. Taip pat tai yra geras pasirinkimas, kai reikia pagražinti netaisyklingos formos dantis ar panaikinti tarpus tarp jų. Puikiai tinka suaugusiųjų dantų restauracijai.

Sužinojus, kas yra laminatės bei kada jos naudojamos, labai svarbu įvertinti privalumus.

 • Puikus estetinis vaizdas

Savaime suprantama, vienas svarbiausių dantų restauracijos tikslų yra puikus estetinis vaizdas. Šis lūkestis išpildomas visu 100 procentų, kadangi laminatės gaminamos iš šviesai pralaidžios medžiagos. Taigi, restauruoti dantys atrodys ypač natūraliai bei estetiškai. Dar vienas svarbus pastebėjimas – laminatės bėgant laikui nepraras puikios išvaizdos net ir tuo atveju, jei naudosite abrazyvinių dalelių turinčią dantų pastą, tačiau jos reikėtų vengti, kad dantys kuo ilgiau išliktų gražūs ir blizgūs.

 • Tausojami danties audiniai

Natūralu, kad pacientas nori ne tik džiaugtis estetišku vaizdu, bet ir pageidauja, jog būtų išsaugota kuo daugiau danties audinių. Šiuo atveju laminatės yra puikus pasirinkimas, kadangi jų dėjimo metu dantys šlifuojami minimaliai (iki 1 mm). Taigi, užtikrinamas ne tik puikus vaizdas, bet ir danties audinių išsaugojimas.

 • Ilgas tarnavimo laikas

Dar vienas puikus šio pasirinkimo privalumas – ilgas tarnavimo laikas. Nors tarnavimo trukmei įtakos turės ir jūsų valgymo bei dantų priežiūros įpročiai, paprastai laminatės tarnauja ilgiau nei plombinės medžiagos. Vis dėlto, nusidėvėjimas yra natūralus procesas, tad jo išvengti dažniausiai nepavyksta. Esant poreikiui, nusidėvėjusi laminatė greitai ir paprastai pakeičiama nauja.

 • Neskausminga procedūraKokybiški dantų protezai Vilniuje

Pacientams, bijantiems skausmo, vienu geriausių privalumų tampa žinia, jog laminačių uždėjimo procedūra nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Tai – viena mažiausiai invazyvių odontologijos procedūrų, o medžiagos, iš kurių yra gaminamos laminatės, puikiai sukimba su danties paviršiumi.

 • Tiks bet kuriam pacientui

Privalumų sąraše dar viena svarbi savybė: laminatės tinka bet kuriam pacientui, kadangi yra gaminamos pagal individualų užsakymą ir pritaikomos kiekvienam pacientui pagal jo dantų formą ir dydį.

 • Saugu

Laminatės – ypač saugus pasirinkimas, kadangi jas puikiai toleruoja žmogaus organizmas. Be to, jos nekaupia maisto, todėl pacientas nepatirs papildomų nepatogumų.

 • Nereikalinga speciali priežiūra

Galite nesibaiminti, jog dėl laminačių uždėjimo procedūros teks iš esmės keisti valgymo ar dantų priežiūros įpročius. Gera žinia ta, kad joms nėra reikalinga speciali priežiūra, todėl dantis po šios procedūros reikės prižiūrėti taip, kaip įprasta.

Kas yra estetinis plombavimas, kokie šio pasirinkimo privalumai?

Dantų laminatės ar estetinis protezavimas

Estetinio plombavimo procedūros metu yra atkuriama anatominė danties struktūra, parenkama idealiai tinkanti forma, spalva, kryptis, dydis. Šį dantų atkūrimo metodą galima taikyti įvairiais atvejais: kai dėl tam tikrų priežasčių yra prarasti danties audiniai, paciento netenkina spalva, siekiama panaikinti tarpus tarp dantų ir pan. Procedūra gali būti atliekama bet kokio amžiaus pacientui. Labai svarbu, kad procesas būtų atliktas kaip įmanoma anksčiau, t.y., tada, kai danties audinių yra prarasta nedaug. Dėl šios priežasties užkertamas kelias kitoms problemoms.

Tampa ypač patraukliu pasirinkimu dėl savo privalumų.

 • Estetiškas ir natūralus vaizdas

Galite būti tikri, kad atlikus estetinį plombavimą, norėsite šypsotis kuo dažniau ir plačiau, kadangi vaizdas bus ypač estetiškas, o svarbiausia – natūralus. Peržiūrėkite estetinio plombavimo prieš ir po galeriją ir įsitikinkite, kokie puikūs rezultatai yra pasiekiami: https://www.dantugydytojas.lt/pries-ir-po/estetinis-plombavimo-galerija/

 • Labiausiai danties audinius tausojanti procedūra

Dar viena gera žinia yra ta, kad plombavimas – labiausiai danties audinius tausojanti procedūra.

 • Saugumas

Proceso metu naudojamos saugios, žmogaus organizmo puikiai toleruojamos medžiagos.

 • Greitis

Idealus sprendimas nenorintiems daug laiko praleisti gydytojo – odontologo kabinete. Vieno danties plombavimas truks maždaug valandą.

 • Komfortas procedūros metu ir po jos

Dar vienas svarbus pastebėjimas – estetinio plombavimo metu ir po jo pacientas nejus jokių nemalonių pojūčių.

 • Patrauklesnė kaina

Lyginant su laminatėmis, gali pasigirti patrauklesne kaina.

 

Kas geriau?

Kaip matyti, abu pasirinkimai turi tam tikrų privalumų. Kai kurie iš jų (procedūros atlikimo greitis, komfortas jos metu ir po to) yra vienodi. Taigi, norint nuspręsti, ką verta rinktis, reikėtų atkreipti dėmesį į tuos privalumus, kuriais gali pasigirti kiekvienas gydymas. Pavyzdžiui, jei norite, kad danties audiniai būtų maksimaliai išsaugoti, o kaina – patraukli, rinkitės estetinį plombavimą. Tačiau, jei jums svarbus ilgalaikis efektas, o taip pat siekiate, kad blizgesys džiugintų kaip įmanoma ilgiau, tuomet teikite pirmenybę laminatėms.

Priimant galutinį sprendimą, šie pastebėjimai apie privalumus tampa ypač svarbiais. Vis dėlto, kad ir ką nuspręsite pasirinkti, dėl vieno galite būti tikri – turėsite tobulą šypseną.

Mūsų visos paslaugos čia: https://www.dantugydytojas.lt/paslaugos/

 

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos
Komentarus (04)
 1. Jolanta / 15 liepos, 2020

  Sveiki,
  Susidomėjau lam8natėmis. Apatiniame žandikaulyje visi smulkūs priekiniai dantys taisyti pertaisyti. Kiek kainuotų sutvarkymas laminatėmis?

  Icon Replay Pakartoti
  • Irena Stankeviciute / 16 liepos, 2020

   Laba diena, p. Jolanta,

   dėkojame Jums už užklausą. Vienos laminatės kaina yra 397-460eur. Kiek tiksliai kainuotų Jūsų dantų protezavimas, galėsime atsakyti, kai matysime Jūsų dantų rentgeno nuotrauką, ją galite atsiųsti mums el.paštu info@dantugydytojas.lv arba susisiekite su mumis telefonu 8 699 99911 ir sutarsime dėl rentgeno tyrimo datos mūsų klinikoje.

   Icon Replay Pakartoti
 2. Rima / 09 sausio, 2021

  Laba diena. Domiuosi estetiniu plombavimu arba laminantèmis.Ar laiminantėmis būtina padengt visus dantis ar galima tik pvz.priekinius?

  Icon Replay Pakartoti
  • Irena Stankeviciute / 22 vasario, 2021

   Laba diena, p. Rima,

   dėkojame Jums už klausimą.
   Laminatėmis arba estetiniu plombavimu galima padengti tik priekinius dantis, matomus estetinėje zonoje.
   Atsiųskite mums el.paštu info@dantugydytojas.lv savo nuotraukas ir galėsime išsamiau pakomentuoti galimą gydymą ir sudaryti gydymo planą.

   Gražios Jums dienos.

   Icon Replay Pakartoti

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.