Mitas ar teisybė? Visa tiesa apie dantų implantaciją.

08 kovo 2019

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Vis daugiau žmonių išbando dantų implantaciją. Tačiau prieš ryždamiesi šiam žingsniui, didžioji dalis dar ieško informacijos apie pasiruošimą, jų laukiančias procedūras. Internete gausu informacijos, tačiau nemaža dalis jos – mitai, kurie yra apipinti paakojimais apie nepavykusį gydymą ar blogą higieną. Pabandykime didžiąją dalį mitų apžvelgti ir juos atidžiau panagrinėti:

1.Visi pastebės, kad dantys yra netikri.

Po dantų implantacijos yra uždedami laikini dantų vainikėliai, jei implantas yra sriegiamas estetinėje zonoje, arba užsiuvama, jei tai krūminių dantų sritis. Praėjus – 4-6 mėnesiams, jau pradedamas protezavimas nuolatiniais dantų vainikėliais, pagamintais iš cirkonio keramikos. Dantų technikas pagamina vainikėlius, kurie tiek spalva, dydžiu ir forma yra identiški nuosaviems dantims, tad niekas net neįtars, kad vainikėliai ant implantų yra ne Jūsų nuosavi dantys.

2.Po dantų implantacijos yra labai sudėtinga priežiūra ir valymas.

Reikėtų naudoti standartines priemones: minkštas dantų šepetėlis, dantų pasta, siūlas, skalavimo skystis. Norint, kad burnos higiena būtų be priekaištų, rekomanduojama namuose naudoti burnos irigatorių, kuris vandens srovės pagalba gali išvalyti visas apnašas ir maisto likučius, stimuliuoti dantenas. Vieną kartą per metus rekomenduojama atvykti į dantų apžiūrą ir implantų patikrą, kuri yra būtina siekiant ilgaamžio implantų naudojimo.
3.Netekus visų dantų, reikės tiek implantų, kiek yra prarastų dantų.

Turime Jus nuvilti, nes užteks vos 4 implantų viso žandikaulio atkūrimui. Unikali „All-on-4® metodika skirta žmonėms, kurie yra praradę daugumą arba visus dantis ir jiems reikalingas fiksuotas bei stabilus sprendimas dantų atkūrimui. Tai ypač sumažina implantacijos ir protezavimo kaštus, nes vietoj 12 implantų yra įsriegiami tik 4.

4.Implanto prigijimo sėkmė priklauso nuo gamintojo.

Implanto prigijimo sėkmė priklauso nuo implantuojančio gydytojo kompetencijos, žinių, patirties, išklausytų seminarų, mokymų skaičiaus. Titano lydinio implantai skiriasi nuo implantų, pagamintų iš gryno titano. Pastarieji žymiai geriau prigyja ir yra puikiai suderinti su žmogaus organizmu. Jau prieš 6 dešimtmečius garsus švedų profesorius dr. Barnemark atrado, kad titanas puikiai suauga su žmogaus kaulu, tai vadinama osteointegracija.
5.Nereikia atstatyti dantų, jei jų nesimato.

Dažnas pacientas nori atkurti tik priekinius dantis, kurie labiausiai matosi šypsantis, tačiau retas kuris susimąsto apie tai, kad pirmiausia turi būti atkurti krūminiai dantys, kurie atlieka kramtymo funkciją. Ir tik po to seka priekinių dantų estetinis vaizdas. Kitu atveju, estetika greitai dings, o patys dantys nuskils ir susidėvės.

6.Pašalinus vieną ar daugiau dantų, nereikia jų iškart atstatyti.

Kaulo tirpimas atsiranda tuomet, kai pašalinamas dantis ar jo šaknis. Į jo vietą iškart neįsriegus implanto, kaulas tirpsta, tai ypač paspartina išimamų plokštelių nešiojimas. Jos trinasi į kaulą ir galiausiai matome, kad kaulas būna stipriai nunykęs, tai ir lemia, kad tenka kaulą priauginti. Tačiau laiku įsriegus implantą, yra išvengiama papildomo gydymo bei sutaupoma nemaža dalis lėšų.

7.Implantai greitai iškrenta ir tai nėra ilgalaikis sprendimas. Implantams gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją, tai patvirtina faktą, kad tai ilgaamžis gydymas. Priklausomai nuo gamintojo, implanto prigijimo procentas svyruoja tarp 95-99 proc. Šis rodiklis dar kartą patvirtina, kad implantavimo atvejai yra sėkmingi ir pacientai gali būti ramūs dėl implantų neprigijimo. Tyrimai rodo, kad implantai, pagaminti iš titano, puikiai suauga su kaulu ir atstoja dirbtinę šaknį.
8.Implantacija atliekama tik vyresnio amžiaus žmonėms.

Šį faktą puikiai paneigia tai, kad klinikoje „Papadent“ vyriausias pacientas, kuriam buvo įsriegti implantai, buvo gerokai virš 90 metų implantacijos dieną. Kaulo tankis ir tūris lemia tai, ar galima atlikti implantaciją, tad labai dažnai vyresnio amžiaus asmenims be jokių problemų galima atlikti sėkmingas dantų implantacijas.

9.Implantacija yra ilgas ir sudėtingas procesas.

Vieno implanto įsriegimui dažniausiai pakanka vos 15 minučių. Dažnu atveju galima atlikti ir momentinę implantaciją, kurios metu yra šalinamas dantis ar jo šaknis, įsriegiamas implantas ir ant jo uždedamas laikinas dantų vainikėlis. Visa tai atliekama vieno vizito metu.
10.Vyresniame amžiuje implantai sunkiai prigyja arba išvis neprigyja.

Nėra tokio rodiklio, kuris rodytų, kad implantai vyresniame amžiuje prigyja sunkiau. Atliekant implantaciją, svarbiausia, kad būtų pakankamas kaulo kiekis ir tankis, kad būtų galima įsriegti implantą. Kitu atveju, gali reikėti papildomų procedūrų ir kaulo priauginimo.

11.Į pašalinto danties vietą negalima iškart įsriegti implanto.

Jei po danties pašalinimo yra pakankamai kaulo, nėra cistų, uždėgimų, tuomet iš karto galime atlikti ir implantaciją. Tai žymiai sutrumpina bendrą procedūrų trukmę ir praėjus 4 mėnesiams po danties šalinimo bei implantacijos, galima pradėti protezavimą cirkonio keramikos vainikėliais.

Rašyti komentarus