Mitai apie dantų implantaciją

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Mitai apie dantų implantaciją

Dantų implantai šiuo metu yra populiariausias dantų atkūrimo būdas. Tačiau nepaisant to, jog implantai jau seniai nebėra naujiena, apie juos vis dar sklando daug mitų. Jeigu turite vyresnio amžiaus pažįstamų moterų arba vyrų, turbūt esate ne kartą girdėję, jog jie norėtų susidėti dantis, tačiau bijo. Dantų implantavimas yra be klausimo vienas sėkmingiausių odontologijos atradimų. Todėl nesąžininga, jog dantų implantavimą supa tiek daug mitų, kurie atitraukia žmones nuo galimybės džiaugtis gražia šypsena. Apžvelkime dažniausius ir keisčiausius mitus, kuriais, deja, žmonės iki šiol tiki.

1 MITAS. Dantų implantacija – ilga ir skausminga procedūra

Tiesa, jog dantų taisymas kartais užtrunka ilgai. Tiesa ir tai, jog dantų taisymas kartais gali būti šiek tiek nemalonus ir keliantis diskomfortą. Visgi tai, jog dantų implantacija yra ilgai užtrunkanti ir skausminga procedūra – mitas. Mitai apie dantų implantaciją neretai sukuriami pasitelkiant didžiausiomis žmonių baimėmis. Žinoma, jog nei vienas nenori pasinerti į procesą, kuris užtrunka ilgai ir, negana to, dar ir yra skausmingas. Tačiau pati implantacija užtrunka vos tik apie pusvalandį. O apie skausmą šiuolaikiniame odontologijos pasaulyje net kalbėti nereikia. Kadangi procedūra bus atliekama vietinėje nejautroje, skausmas nebus jaučiamas.

2 MITAS. Dantų implantai reikalauja ypač daug priežiūros

Ant implantų dedamos karūnėlės ne tik atstoja dantų funkciją, bet savo išvaizda visiškai nesiskiria nuo tikro danties. Nesiskiria ne tik ja, bet ir priežiūra identiška kai nuosavam dančiui. Jums nereikės implanto prižiūrėti labiau, nei tikro danties. Užteks tik porą kartų per dieną išvalyti šepetėliu ir tarpdančių siūlu, bei nepamiršti kontroliniu vizitų pas odontologą. Tad, jeigu puikiai prižiūrite dantis, mokėsite pasirūpinti ir danties implantu.

3 MITAS. Dantų implantų prigijimas nepriklauso nuo paciento

Deja, bet ne visi implantai prigyja. Daugumai tokių atvejų galima pakartotinė implantacija ir ji būna sėkminga, o gydymo įstaiga šią paslaugą suteikia nemokamai, nes beveik visi implantų gamintojai suteiks pakaitinį implantą, be papildomų išlaidų. Implanto neprigijimo priežastis galima suskirstyti į keletą pagrindinių: paciento faktorius(rėžimo nesilaikymas, blogos kokybės kaulas, sudėtinga implantacija su kaulo priauginimu), gydytojo faktorius (netinkama implantavimo technika, skubėjimas, kompetencijos stoka), neaiški priežastis. Taisyklė tokia – kuo sudėtingesnis atvejis, tuo nesėkmės tikimybė didesnė. Tik išimtinais atvejais pacientas lieka ir be pinigų, ir be danties. Beveik visos save gerbiančios gydymo įstaigos implanto neprigijimui taiko 100% garantiją ir tik tuo atveju, jei po gydymo pabaigos pacientas nesilanko profilaktiniuose vizituose, rūko, klinikos garantija nutraukiama ir lieka tik gaminio garantija suteikiama gamintojo.

4 MITAS. Implantacija – nėra ilgalaikis sprendimas

Dantų implantacija nėra vienintelis būdas, kaip atkurti prarastus dantis. Tačiau kol kas šis būdas pats sėkmingiausias ir vienintelis suteikiantis ilgalaikius rezultatus. Dažniausiai dantų implantai tarnauja visą gyvenimą. Žinoma, tai priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir didžiaja dalimi nuo paciento gyvenimo būdo bei higienos.

5 MITAS. Dantų implantai neatrodo natūraliai

Seniai praėjo tie laikai kai protezuoti dantys buvo matomi iš tolo, arba dar blogiau – švietė auksu. Visgi šiais laikais auksinių dantų niekas nebededa. Uždėta karūnėlė atrodo kaip įprastas žmogaus dantis ir paslepia implantą. Kad dantis netikras žinosite tik jūs ir jūsų odontologas. Aplinkiniai žinos nebent tik tuomet, jeigu prasitarsite.

Mitai apie dantų implantaciją dažnai yra laužti iš piršto ir visiškai neturi jokio pagrindo. Dažnai jie sugalvojami remiantis praeitimi, neatsižvelgiant į tai, kaip sparčiai patobulėjo odontologijos pasaulis. Užuot klausę aplinkinių nuogąstavimų ir patarimų, apsilankykite pas odontologą. Jis ne tik papasakos apie dantų implantus, bet ir padės jums juos pasirinkti.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.