Kas yra dantų implantai?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantai yra saugus, efektyvus ir inovatyvus sprendimas norintiems atstatyti šypseną – būtent toks apibūdinimas tiktų labiausiai. Tačiau, šis, iš pirmo žvilgsnio elementariai skambantis klausimas, iš tiesų reikalauja kur kas išsamesnio aptarimo.

Siekiant suprasti, kas yra dantų implantai, pirmiausia reikėtų susipažinti su jų struktūra, tačiau prieš tai reikėtų prisiminti, jog skiriami 3 rūšių implantai, iš kurių populiariausi – sraigtiniai ( Skaitykite daugiau apie implantų rūšis čia ).

Implantą sudaro karūnėlė (matoma danties dalis), sraigtas, kuris įsukamas į kaulą ir specialus varžtas, sujungiantis karūnėle ir sraigą.Jie susideda iš trijų dalių:

 • varžto, dažniausiai gaminamo iš titano, kuris pakeičia natūralią danties šaknį;
 • jungties;
 • protezuojamosios – matomos dalies – vainikėlio.

Kalbant apie dantų implantus, būtina išskirti dvi jo dalis – natūralią danties šaknį keičiantį varžtą bei vainikėlį:

 • varžtas, sudarantis tvirtą ir patikimą atramą, paprastai gaminamas iš titano, kurio svarbiausios savybės – puikus suderinamumas su žmogaus organizmu (tai reiškia, kad šie implantai yra puikiai toleruojami); žemas šilumos laidumas (išvengiama diskomforto esant temperatūrų svyravimams) bei ilgaamžiškumas (tinkamai prižiūrint, tarnaus visą gyvenimą);
 • vainikėliai gaminami iš metalo keramikos arba iš cirkonio keramikos. Kaip matyti, pacientų laukia net keli pasirinkimai ir tai reiškia, kad skirtumų tarp jų tikrai yra. Štai, pavyzdžiui, metalo keramika gali sudominti dėl patrauklesnės kainos, o cirkonio keramika sužavėti puikiu estetiniu vaizdu bei natūralumu, artimu saviems dantims. Tačiau svarbiausia prisiminti, jog dantų implantai Jums tarnaus visą likusį gyvenimą, todėl turite labai atsakingai apgalvoti, iš ko turėtų būti pagaminta protezuojamoji dalis. Tai padaryti galėsite tik tuo atveju, jei deramai įvertinsite visas metalo keramikos bei cirkonio keramikos ypatybes. Apie tai daugiau sužinoti galite čia.

Taigi, jau aptarėme, kas yra dantų implantai ir iš ko jie sudaryti. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad į šį klausimą atsakėme tik iš dalies, kadangi iš tiesų dantų implantai yra kur kas daugiau nei varžto, jungties bei vainikėlio kompozicija. Dantų implantai yra:

 • sveika ir patraukli Jūsų šypsena – implantai užtikrina estetišką ir natūraliai atrodantį rezultatą;
 • jaunatviška išvaizda – implantais atkurti dantys užkerta kelią veido kontūrų pokyčiams, lūpų įdubimui, raukšlių atsiradimui;
 • bet kokios situacijos sprendimas – dantų implantai yra vienas pažangiausių būdų, siekiant atkurti dantis, nepriklausomai nuo to, kiek (vieną, kelis ar visus) ir kurioje dalyje (priekyje, krūminių dantų srityje, viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje) esate netekę;
 • galimybė mėgautis visais skoniais – dantų implantai yra atsparūs kramtymo jėgai, todėl į savo valgiaraštį galite įtraukti bet kokius sau patinkančius maisto produktus;
 • geresnė emocinė būklė – dantų implantais atkurta šypsena leidžia nevaržomai šypsotis, mėgautis bendravimu, gera nuotaika ir emocijomis;
 • šalia esančių dantų apsauga – implantais atkūrę prarastus dantis, apsaugosite šalia esančius nuo deformacijos, vietos pakeitimo, spartaus nusidėvėjimo;
 • kaulinio audinio atsinaujinimo stimuliacija – atlikus dantų implantaciją, kramtymo jėga skatina kaulo augimą;
 • galimybė taupyti savo laiką – dauguma žmonių elgiasi klaidingai galvodami, kad dantų implantacija pareikalaus labai daug brangaus jų laiko ir privers atsisakyti įprasto gyvenimo ritmo. Tačiau nieko panašaus – pasirinkus All – on – 4 metodiką, atkurta šypsena Jus džiugins vos 24 valandoms praėjus. Daugiau apie metodą galite sužinoti čia;
 • mažesnis streso lygis – daugelis žmonių dantų atkūrimą sieja su baime, nerimu, tačiau dėl savo inovatyvumo šių dienų implantacija yra įvardijama kaip vienas mažiausiai streso sukeliančių dantų atkūrimo būdų. Be to, gali būti taikoma sedacija, apie kurią daugiau sužinoti galite čia.

Jei vis dar svarstote, ar Jums iš tiesų reikalingi dantų implantai, verta atkreipti dėmesį į šiuos teiginius. Dantų implantacija yra puikus sprendimas, jei norite:

 • patikimai ir saugiai atkurti prarastus dantis;
 • pagerinti savo fizinę būklę – užkirsti kelią žandikaulio kaulo tirpimui; veido kontūrų pokyčiams; užtikrinti apsaugą šalia esantiems dantims;
 • pagerinti emocinę būklę ir mėgautis aktyviu socialiniu gyvenimu;
 • taupyti laiką;
 • ilgalaikių rezultatų bei ekonomiškos investicijos.

Reikia nepamiršti, kad dantų implantai taip pat reikalauja Jūsų dėmesio, tad svarbu juos tinkamai prižiūrėti – tokiu būdu užkirsite kelią infekcijoms ir užtikrinsite maksimalų tarnavimo laiką. Implantuotų dantų švarai užtikrinti tiks vidutinio kietumo dantų šepetėlis (galima naudoti ir elektrinį), tinkamai parinkta dantų pasta, dantų siūlas. Jį naudokite ypač atsargiai – nepažeisdami tarp implanto bei dantenų esančios jungties. Taip pat nepamirškite reguliarių apsilankymų pas odontologą bei burnos higienistą. Profesionali burnos higiena užtikrins efektyvų apnašų pašalinimą. Neatlikus šios procedūros, padidėja dantų uždegimo, galinčio pažeisti kaulą aplinką implantą ir paskatinti jo praradimą, tikimybė.

Akivaizdu, kad dantų implantai yra saugus ir modernus gaminys, susidedantys iš trijų dalių; tačiau jei vertintume jį pagal teikiamą naudą (nuo galimybės nevaržomai šypsotis ir mėgautis mėgstamu maistu iki galimybės apsaugoti šalia esančius dantis bei paskatinti kaulinio audinio augimą), turėtume tik daryti išvadą, kad dantų implantai – vienas labiausiai gyvenimą keičiančių odontologijos išradimų.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti įžvalgą ir apie tai, kad dantų implantai šiandien yra vienas populiariausių pasirinkimų – tai patvirtina ir faktai, kad JAV ši procedūra yra atliekama apie  500 000 kartų per metus ir ją pasirenka net 2 iš 3 pacientų. Dar daugiau įdomių faktų apie dantų implantus rasite čia.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.