Bedantės burnos protezavimas: Metalo keramika prieš cirkonio keramiką

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Metalo keramika prieš cirkonio keramiką: kuri iš jų pranašesnė?

Dantų protezavimas visuomet sukelia daug apsvarstymų: kokį protezavimo būdą pasirinkti; kokioms medžiagoms teikti pirmenybę? Protezavimas gali būti atliekamas vainikėliais bei tiltais, o jie – pagaminti iš metalo arba cirkonio keramikos. O kuris iš šių dviejų pasirinkimų tinkamiausias Jūsų atveju? Atkreipkite dėmesį į šiuos pranašumus bei trūkumus, padėsiančius nuspręsti, kuriam iš dviejų pasirinkimų skirti pirmenybę.

Metalo keramika

 • Kuomet kalbame apie tokius procesus kaip protezavimas, savaime suprantama, vienu svarbiausių kriterijų tampa ilgaamžiškumas. Siekiantys pateisinti šį lūkestį, pirmenybę turėtų teikti metalo keramikos vainikėliams arba tiltams, kurie maloniai stebina ilgaamžiškumu.
 • Kainos klausimas – svarbus daugeliui pacientų. Jei jis Jums – vienas svarbiausių, atminkite, jog metalo keramikos gaminių kaina, lyginant su cirkonio keramika, yra patrauklesnė.
 • Daugeliui pacientų svarbu, kad atkurti dantys atrodytų lygiai taip pat, kaip ir savi. Vis dėlto, tokį efektą, naudojant metalo keramikos vainikėlius bei tiltus, pasiekti bus sunku, kadangi metalas nepraleidžia šviesos. Rezultatas – šiuo būdu atkurti dantys neatrodys taip natūraliai, kaip savi. Jie gali būti nežymiai tamsesni už nuosavus dantis, kadangi metalas yra nepralaidus šviesai.
 • Dantų atkūrimas metalo keramikos vainikėliais bei tiltais, turi dar vieną trūkumą. Tai – prie dantenų liksianti tamsi linija, kurią gali pastebėti ir aplinkiniai.
 • Įvertinti reikėtų ir tai, jog bėgant laikui dantenos gali pasislinkti, todėl vainikėliai bei tiltai taps ypač matomais.
 • Jei pageidaujate maksimalaus komforto, dar kartą gerai pagalvokite, ar tai yra Jums tinkamiausias sprendimas, kadangi iš metalo keramikos pagaminti tiltai bei vainikėliai gali tapti tinimo ar skonio pokyčių priežastimi.

 

Cirkonio keramika

 • Vertinant paskutiniųjų dešimtmečių statistiką matyti, kad alergiškų žmonių – daugėja. Pacientai, kurie yra alergiški odontologijoje naudojamoms žaliavoms, taip pat ne išimtis. Vis dėlto, pasirinkus teisingus sprendimus, alerginių reakcijų galima išvengti. Vienas geriausių pasirinkimų – cirkonio keramikos vainikėliai bei tiltai, nesukeliantys alergijų ir infekcijų.
 • Tobulai šypsenai reikalingi ne tik gražūs ar natūraliai atrodantys dantys, bet ir sveikos dantenos. Būtent tokiais atvejais cirkonio keramika yra geriausias pasirinkimas, kadangi jos gaminiai nepadarys neigiamos įtakos dantenoms, tad išlaikysite nepriekaištingą jų išvaizdą.
 • Jei vienas svarbiausių atkuriamos šypsenos lūkesčių yra jos natūralumas, tokiu atveju nerasite geresnio sprendimo, nei cirkonio keramikos vainikėliai bei tiltai.
 • Iš cirkonio keramikos pagaminti vainikėliai puikiai tiks tiek priekinių, tiek krūminių dantų atkūrimui.

Apibendrinimas

Kaip matyti, ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi savų pranašumų. Tačiau siekiant apibendrinti šiuos du pasirinkimus, galima teigti, jog metalo keramikos vainikėliai ir tiltai tinka siekiantiems ilgaamžiško sprendimo, patrauklios kainos, na, o iš cirkonio keramikos pagaminti vainikėliai bei tiltai užtikrins maksimaliai estetišką ir natūralų vaizdą, nesukels alerginės reakcijos, be to, išlaikysite puikią dantenų išvaizdą.

Kuris pasirinkimas geriausias Jūsų atveju? Jau dabar kreipkitės į Papadent – įvertinsime Jūsų poreikius ir kartu nuspręsime, kuo ir kaip atkurti šypseną.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos
Komentarus (03)
 1. Dalia6 / 06 rugpjūčio, 2018

  Sveiki, cirkonio keramikos vainikėlis 5,6,7,8 dantų kokia būtų kaina

  Icon Replay Pakartoti
  • irena / 15 lapkričio, 2018

   Sveiki, cirkonio keramikos vainikėlio kaina ant nuosavo danties yra 299eur. Kviečiame užsiregistruoti į nemokamą konsultaciją ir sudarysime Jums individualų gydymo planą.

   Icon Replay Pakartoti
 2. Rasa / 31 gegužės, 2019

  Laba diena, norejau pasiteirauti, kiek laiko uzimtu ar prireiktu, norint sudeti 6 dantis ant nuosavo danties ?. Aciu is anksto

  Icon Replay Pakartoti

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.