32 įspūdingiausi faktai apie dantų implantus

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų atkūrimas implantais – vienas populiariausių odontologinių sprendimų šiandien. Kitaip ir būti negalėtų: šis dantų atkūrimo būdas turi daug puikių privalumų – pradedant maksimaliu komfortu (jų nereikia išimti, implantai yra tvirti bei stabilūs, nesukuria fonetikos problemų) ir užbaigiant nepriekaištingai atrodančia šypsena (implantai su cirkonio keramikos vainikėliu yra pralaidūs šviesai, todėl atrodo ne tik estetiškai, bet ir natūraliai, tarsi savi dantys). Svarbu paminėti ir kitus privalumus – iš titano pagaminti implantai pasižymi puikiu biosuderinamumu, todėl  puikiai prigyja ir tinka alergiškiems žmonėms. Dantų implantų priežiūra nesudėtinga, nereikalauja daug laiko. Tačiau ir tai dar ne viskas – jau kitą dieną po procedūros galima gyventi įprastu ritmu. Pacientai iš naujo atranda mažus kasdienybės džiaugsmus – gali mėgautis visaverčiu kramtymu, bendravimu, šypsotis, labiau pasitikėti savimi, patirti daugiau džiugių emocijų. Visa tai – ne tik privalumai, tačiau ir svarbūs faktai, kuriuos apie dantų implantus turi žinoti kiekvienas. Tačiau, ar kada susimąstėte, jog aktualių, svarbių, netikėtų ir net intriguojančių faktų apie dantų implantus yra kur kas daugiau? Nepraleiskite unikalios progos su jais susipažinti.

 

Kinai mėgo drąsius eksperimentus

Šiandien galime tik pasidžiaugti odontologijos pažanga, inovatyviomis procedūromis, saugiais, puikiai prigyjančiais gaminiais ir, žinoma, kokybišku bei patraukliu galutiniu dantų implantacijos rezultatu. Tačiau, panašu, kad pirmieji eksperimentai šioje srityje prasidėjo dar labai seniai ir buvo tokie, kokius šiandien sunku įsivaizduoti. Štai, pavyzdžiui, kinų tauta buvo pirmoji, pradėjusi eksperimentus šioje srityje (maždaug prieš 4000 metų). Pastarųjų rezultatai – daugiau nei sukrečiantys: pasirodo, dantų implantų funkciją anuomet atliko… bambuko gabaliukai.

 

Senovės egiptiečiai taip pat mėgo eksperimentuoti

Senovės egiptiečiai maždaug prieš 3000 metų, taip pat noriai eksperimentuodavo. Tiesa, šiam tikslui jie naudojo ne augalus, o varį bei kitus tauriuosius metalus. Tuometiniai „implantai“ buvo tiesiog įspaudžiami į žmogaus žandikaulį. Dėl šios priežasties, senovės egiptiečiai yra vadinami pirmaisiais, pradėjusiais naudoti tvirtinamus implantus.

 

Šiurpą kelianti „implantacija“ prieš 2000 metų

Bambuko gabalėliai bei vario įspaudai žandikaulyje tikrai yra tai, ko nesinorėtų nei matyti, nei patirti. Tačiau bene labiausiai šokiruoja tai, kas vyko prieš 2000 metų. Teigiama, kad anuomet gyvenę žmonės žinojo tik du pasirinkimus, kuo pakeisti prarastus dantis. Pasirodo, trūkstami dantys tiesiog buvo pasiskolinami iš vergų ar gyvūnų… Dėl šių aplinkybių dažniausiai įvykdavo atmetimo reakcijos, sukeldavusios rimtų sveikatos problemų.

 

Dar vienas tuometinės „implantacijos“ sprendimas – jūros kriauklės

Ne ką geresnė situacija buvo ir prieš 1350 metų, kuomet prarasti dantys buvo keičiami jūros kriauklėmis. Tačiau ir tai dar ne viskas, dėl ko turėtume nustebti – pasirodo, šie „implantai“ buvo puikiai suaugę su kaulu.

 

Eksperimentai su platina ir porcelianu

Bandymų išrasti dantų implantus netrūko ir 1886 – aisiais. Tuomet grupelė mokslininkų sukūrė implantus iš platininės atramos bei porcelianinės karūnėlės. Nors šis bandymas skamba patraukliau nei ankstesnieji, vis dėlto, jis nebuvo sėkmingas – sulaukta atmetimo reakcijos.

 

Sėkmingam implantų sugijimo su kaulu procesui apibūdinti – specialus terminas

Sėkmingas implantavimas galimas tik tada, kai implantai kokybiškai sugyja su kaulu. Tačiau tik nedaugelis žino, jog šiam procesui apibūdinti buvo sukurtas terminas. Taigi, sėkmingas implantų sugijimas su kaulu yra vadinamas osteointegracija (osseo – kaulas, integration – suaugimas, sujungimas).

 

JAV titaniniai dantų implantai patvirtinti daugiau nei prieš 3 dešimtmečius

1983 metais JAV maisto bei vaistų administracija (FDA) patvirtino titaninių implantų naudojimą.

 

JAV dantų implantavimo procedūros skaičiuojamos milijonais

Paprastai dantų implantavimo procedūra yra įvardijama kaip labai dažnas pasirinkimas, tačiau populiarumo mastas neapibrėžiamas konkrečiais skaičiais. Tad, ar įmanoma šio pasirinkimo populiarumą pagrįsti, pasitelkiant tikslius rodiklius? Taip, vien ko vertas faktas, kad JAV šios procedūros yra skaičiuojamos milijonais. Nuo 2006 metų dantų implantavimo procedūrų JAV buvo atlikta daugiau nei 5,5 milijono. Na, o kiekvienais metais pacientų, kuriems buvo atlikta ši procedūra, skaičius išauga maždaug 0,5 milijono.

 

Šypsenos atkūrimą implantais renkasi net 2 iš 3 pacientų

Ne paslaptis, kad žmonės, norintys atkurti prarastus dantis, gali rinktis įvairius jų atkūrimo būdus. Tačiau šiuo apsektu vienareikšmiškai pirmauja dantų implantacija – ją renkasi 2 iš 3 pacientų.

 

Įvardintos priežastys, dėl kurių dažniausiai netenkamų dantų

Dantų implantacija – patikimas bei ilgalaikis sprendimas, norint atkurti prarastus dantis. Tačiau, ar kada susimąstėte, dėl kokių priežasčių dažniausiai jų netenkama? Atlikti tyrimai parodė, kad pagrindinės priežastys – periodonto ligos bei traumos.

 

Savų dantų netekusių asmenų skaičius – stebinantis

Šios procedūros populiarumą dar labiau skatina ir tai, kad savų dantų netekusių asmenų skaičius yra stebinančiai didelis. Štai, pavyzdžiui, net 69 procentai 35 – 44 metų amžiaus JAV gyventojų yra praradę bent vieną dantį, tuo tarpu 1  iš 4 vyresnių nei 74 – erių metų amžiaus žmonių yra netekęs visų dantų.

 

Net 9 iš 10 JAV gyventojų dantys yra pažeisti ėduonies

Ne paslaptis, kad ėduonis yra viena iš dantų netekimo priežasčių. Tačiau labiausiai nerimą kelia faktas, kad net 91 proc. JAV gyventojų, kurių amžius siekia nuo 20 iki 64 metų, dantys yra pažeisti ėduonies.

 

Titano gaminiai – populiariausi

Šiandien dantų implantacijai skirti gaminiai sudaro įvairų pasirinkimą. Vis dėlto, kalbant apie pačius populiariausius, reiktų išskirti titaną – jo gaminiai 2016 – aisiais metais buvo populiariausi.

 

Rinkos dydis siekia milijardus JAV dolerių

Dantų implantų populiarumą patvirtina rinkos dydis – 2016 – aisiais metais jis siekė 3,77 milijardo JAV dolerių. Prognozuojama, kad kiekvienais metais šis skaičius tik didės.

 

Rinkos augimą lemia tam tikri veiksniai

Kalbant apie dantų implantų populiarumą, svarbų atkreipti dėmesį į tai, kad prognozės teigiamos – tvirtinama, kad rinkos dydis kiekvienais metais augs. Tuo pat metu išskiriami ir tam tikri veiksniai, lemiantys augimą, iš kurių svarbiausi – aukšta paslaugos kokybė ir puikus galutinis vaizdas. Taip pat pažymima, kad didėjantis nelaimingų atsitikimų keliuose bei sporto traumų skaičius, gali paskatinti dantų implantų rinkos dydžio augimą.

 

Dantų implantaciją atlieka tik dalis odontologijos specialistų

Dantų implantacija yra procedūra, kurią atlieka ne kiekvienas odontologijos specialistas – štai, pavyzdžiui, JAV šią paslaugą suteikti gali tik 1 iš 10 odontologijos srityje dirbančių profesionalų.

 

Titano savybė suaugti su kaulu buvo pastebėta dar prieš 6  dešimtmečius

Tai, jog šiuolaikinė implantologija yra neįsivaizduojama be titano, jau nieko nebestebina, tačiau svarbu pabrėžti, kad jo savybė suaugti su kaulu, buvo pastebėta labai seniai. Šį faktą dar 1952 metais pastebėjo ir patvirtino švedų prof. P. I. Branemark.

 

Dantų implantai ir NASA turi kai ką bendro

Dažnai dantų implantai yra siejami su grožiu, sveikata ar puikia investicija. Ir tai – nieko nestebina, tačiau kai kas, ką sužinosite netrukus, tikrai jus suintriguos bei privers suklusti. Pasirodo, implantai ir NASA turi šį tą bendro… Iš pirmo žvilgsnio, tai skamba daugiau nei neįtikėtinai – ką gali turėti bendro mažas varžtelis, sriegiamas vietoje prarasto danties ir už kosmoso tyrimo programas atsakinga agentūra? Na, o šiuos du veiksnius jungiantis elementas yra titanas – iš jo gaminami ir dantų implantai, ir kosminiai erdvėlaiviai.

 

Rumunija stebina žemomis dantų implantacijos kainomis

Ar gali dantų implantacija kainuoti ypač nedaug? Taip, jei kalbėsime apie Rumuniją. Pasirodo, dantų atkūrimas implantais šioje šalyje vidutiniškai kainuoja maždaug apie 503 JAV dolerių, kai  JAV šio sprendimo kaina yra beveik 7 kartus didesnė (siekia apie 3500 JAV dolerių).

 

Implantų sriegimas sukelia mažiau diskomforto nei danties traukimas

Ar žinote, kokia yra viena priežasčių, lemiančių tai, kad dantų netekę žmonės vis atidėlioja vizitą į odontologijos kliniką? Didžioji dalis jų yra įsitikinę, kad implantų sriegimas gali sukelti daug nemalonių pojūčių. Tačiau, reikia akcentuoti, jog šis procesas sukelia mažiau diskomforto nei danties traukimas

 

Dantų implantai užtikrina ilgesnį gyvenimą

Ilgas, sveikas ir kokybiškas gyvenimas – natūralus kiekvieno žmogaus noras, tačiau, yra daugybė veiksnių, galinčių sutrukdyti jam išsipildyti. Ar, žinojote, kad dantų implantai jūsų gyvenimo trukmę gali padidinti bent 10 metų? Ir visa tai ne tik todėl, kad atkurta šypsena garantuoja puikią nuotaiką bei suteikia daugiau pasitikėjimo savimi (tai – būtina sąlyga ilgam gyvenimui), bet ir užtikrina nepriekaištingą virškinimo procesą, kokybišką maistinių medžiagų pasisavinimą. Taigi, atlikus dantų implantaciją, jūsų organizmas bus kur kas efektyviau aprūpinamas maistinėmis medžiagomis.

 

Dantų implantai – tvirtesnį už plieną

Dažnai galime išgirsti palyginimus – tvirtas kaip plienas; ilgaamžis kaip plienas. Ir iš tiesų, mažai rastume gaminių, kurie savo tvirtumu bei ilgaamžiškumu galėtų konkuruoti su šiuo geležies ir anglies lydiniu. Tačiau, ar žinojote, kad būtent titanas, iš kurio ir gaminami dantų implantai, yra viena tų medžiagų, kuri tvirtumu, atsparumu ir ilgu tarnavimo laiku pranoksta plieną? Būtent tai ir paaiškina, kodėl tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą gyvenimą. Beje, nesunku pastebėti įdomų paradoksą – nors titanas yra kur kas stipresnis bei tvirtesnis už plieną, jis yra gerokai lengvesnis.

 

Dantų implantai užkerta kelią žandikaulio nykimui

Dantų netekę pacientai susiduria su daugybe problemų, o viena iš jų yra žandikaulio nykimas. Jei šiai problemai neužkertamas kelias, susiduriama su nemaloniomis pasekmėmis (keičiasi veido kontūrai, įdumba lūpos, atsiranda raukšlių, kyla fonetikos sunkumų ir t.t.). Tad, koks šios problemos sprendimo būdas? Geriausiu pasirinkimu tampa dantų implantai – jie užkerta kelią žandikaulio nykimui ir stimuliuoja jo augimą.

 

Dantų implantai ilgaamžiškumu lenkia tiltus

Šypsenos atkūrimas tiltais yra pasirenkamas dėl įvairių priežasčių – galimybės atkurti buvusį dantų skaičių, funkcionalumą, patrauklų vaizdą. Tačiau, tie, kurie vertina ilgaamžiškumą, turėtų prisiminti, jog šiuo aspektu dantų implantai yra kur kas pranašesnis pasirinkimas.

 

Iš visų įmanomų šypsenos atkūrimo būdų, dantų implantai išsiskiria vienu aspektu

Įprasta, kad apie dantų implantus galima išgirsti daug palankių vertinimų bei teigiamų savybių. Tačiau drąsiai galima sakyti, kad šis dantų atkūrimo būdas yra išskirtinis. Todėl, kad šypsenos atkūrimas implantais iš visų kitų įmanomų būdų išsiskiria vienu aspektu – tai yra vienintelis odontologinis sprendimas, pakeičiantis ir dantį, ir jo šaknį.

 

Dalinis ar visiškas protezavimas implantais? Tai – įmanoma

Atsižvelgiant į tai, kad dantų implantai turi labai daug puikių savybių, neretai nusprendžiama pasirinkti būtent šį šypsenos atkūrimo būdą. Tačiau, pasirodo, jog su dantų atkūrimo poreikiu susidūrę pacientai, labai dažnai susiduria su klausimu: ar įmanomas ir visiškas protezavimas implantais? Turintiems šį lūkestį, nusivilti tikrai netenka – dantų implantai puikiai tinka ir daliniam, ir visiškam šypsenos atkūrimui.

 

Dantų atkūrimas implantais – labiau ekonomiškas nei brangus pasirinkimas

Dažnai galima išgirsti sakant, kad dantų atkūrimas implantais – brangi procedūra. Tačiau toks vertinimas nėra tikslus – šypsenos atkūrimas implantais yra labiau ekonomiškas nei brangus pasirinkimas. Šį faktą patvirtina ne vienas argumentas: visų pirma, atkūrus dantis implantais, neteks atlikti restauracijos (ko gali prireikti, nusprendus dantis atkurti kitais metodais), antra – kadangi implantai pasižymi ilgaamžiškumu, tai yra ilgalaikė investicija.

 

Sėkminga dantų implantacija gali pareikalauti papildomos procedūros

Ko reikia sėkmingai dantų implantacijai? Jūsų apsisprendimo? Puikiai savo darbą išmanančio implantologo? Taip, tai yra būtina, tačiau negalime pamiršti ir papildomų procedūrų svarbos. Pasirodo, kai kuriems pacientams gali būti reikalingas kaulo priauginimas. Jo metu atstatomas trūkstamas kaulo kiekis. Tai gali būti atliekama pasirenkant vieną iš dviejų būdų – naudojant dalį kaulo iš donorinės vietos ar pasitelkiant dirbtinius kaulo pakaitalus, pavyzdžiui, kaulo augmentacinę medžiagą. Ši aplinkybė šiek tiek padidina viso implantavimo proceso trukmę, tačiau tuo pat metu užtikrina sėkmingą dantų atkūrimą, net ir tuo atveju, jei esate praradę dalį žandikaulio kaulo.

 

Dantų implantacija uždega žalią šviesą mėgstamiausiam jūsų maistui

Daugumai žmonių – maistas yra vienas didžiausių malonumų gyvenime. Tačiau dantų atkūrimas dar nereiškia, jog ir vėl turėsite galimybę skanauti mėgstamus maisto produktus ar patiekalus. Išimtis – šypsenos atkūrimas dantų implantais. Jie – tvirti, stabilūs, stiprūs ir nepaliekantys jokių apribojamų jūsų valgymo įpročiams.

 

Visiems žandikaulio dantims atkurti gali pakakti vos 4 implantų ir 24 valandų

Jei dantų implantacija jums asocijuojasi ne tik su galimybe šypsotis, bet ir su didžiuliu skaičiumi implantų ar ilga gydymo trukme, tai – jūs klystate. Pažangi All – on – 4 metodika (iš angl. k. – visi ant keturių) leidžia atkurti dantis vos ant 4 implantų ir užtikrina, kad jau po 24 valandų džiaugsitės nauja šypsena. Atkurti dantys atrodo estetiškai ir natūraliai, o pojūčiai (šaltis, karštis, skonis ir t.t.) jaučiami lygiai taip pat, kaip ir turint savus dantis. Tai – inovatyvus dantų atkūrimo būdas, užtikrinantis kokybišką rezultatą, minimaliomis laiko bei pinigų sąnaudomis.

 

Dantų implantai – atsparūs ėduoniui

Dantų problemos gali kilti dėl įvairių priežasčių, tačiau viena dažniausiai pasitaikančių yra ėduonis. Apie jį ir visas dėl jo kylančias problemas galėsite pamiršti atlikę dantų implantaciją. Vis dėlto, tai dar nereiškia, jog galėsite skirti mažiau dėmesio burnos higienai – tik tinkamai prižiūrimi implantai tarnaus visą gyvenimą.

 

Daugiau nei mėnuo dantims valyti?

Visai nesvarbu, ar jūsų šypseną puošia savi dantys, ar teko ją atkurti dantų implantais, verta prisiminti, kad viena svarbiausių jūsų laukiančių užduočių yra užtikrinti tinkamą burnos higieną – tik tokiu atveju išvengsite daugybės dantų problemų. Tinkama burnos higiena apima daug įvairių procesų, o vienas jų – dantų valymas, rekomenduojamas bent du kartus per dieną. Tačiau, ar kada susimąstėte, kiek laiko žmogus skiria šiam procesui per visą savo gyvenimą? Pasirodo, dantims valyti statistinis gyventojas skiria 38,5 dienos.

 

Dažniausiai šypsosi vaikai

Ir pabaigai… Dantų implantais atkurta šypsena – puiki priežastis šypsotis kuo dažniau. Juo labiau, kad tai ypač naudinga mūsų fizinei sveikatai, emocinei būklei, socialinių ryšių kūrimui. Tačiau, ar kada susimąstėte, kaip dažnai šypsomės? Statistika stebina skirtumais: štai, pavyzdžiui, vyrai vidutiniškai nusišypso 8 kartus, tuo tarpu dailiosios lyties atstovės šypsenas dalija kur kas dažniau – net 62 kartus per dieną. Na, o šio sąrašo pirmoji vieta atitenka vaikams, kurie per dieną vidutiniškai nusišypso net po 400 kartų.

 

Tikimės, kad nauji sužinoti faktai apie dantų implantus praturtino jūsų žinias!

Jūsų Papadent komanda.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos
Komentarus (02)
 1. Povilas / 01 spalio, 2018

  Man atrodo, kad implantų rinka augs ne dėl to, kad tai priklauso nuo kokybiško gydymo, o dėl to, kad gyventi be dantų yra sunku ir nemalonu, kad net neturint pinigų, gali būti, atiduosi paskutinį centą..

  Icon Replay Pakartoti
  • irena / 15 lapkričio, 2018

   Sveiki, dėkojame Jums už pastebėjimą. Kuo toliau, tuo labiau pacientai įvertina implantų naudą, kad nereikia šlifuoti šalia esančių dantų, o su implantais dantys atrodo natūraliai.

   Icon Replay Pakartoti

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.