Dantų skilimo priežastys, pasekmės bei sprendimo būdai

28 lapkričio 2017

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Jei skilo dantis, geriausiai padės estetinis plombavimas.

Būtų galima išvardinti daugybę nemalonių, diskomfortą keliančių situacijų, susijusių su dantimis. Viena iš jų – krūminio danties nuskilimas. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai tai atsitinka tuo atveju, kai dantys yra pažeisti ėduonies, nudilę, kramtomas kietas maistas arba įvyksta trauma. Visai nesvarbu, dėl kokios priežasties nuskilo krūminis dantis, svarbiausia, kad laiku būtų įvertinta danties būklė bei imtasi reikiamų veiksmų. Taigi, jei jau taip nutiko, kad nuskilo danties gabaliukas, nedelskite – kreipkitės į profesionalus, kurie priims tinkamiausius sprendimus.

Kokios siūlomos išeitys?

Savaime suprantama, kiekvienas žmogus, kuriam nutinka toks nemalonus įvykis, turi bene vienintelį norą – pageidauja, kad dantis kaip įmanoma greičiau atgautų pradinę formą. Puiki žinia ta, kad iš tiesų galima sugrąžinti pirminę išvaizdą. Tačiau reikia įvertinti ir tai, kad galimi net keli atkūrimo būdai.

Estetinis plombavimas – greitas ir komfortiškas pasirinkimas

Esetetinis plombavimas / prieš ir poVienas iš sprendimų, kaip atkurti nuskilusio danties išvaizdą, yra estetinis plombavimas. Toks sprendimas geriausias, kai yra nulūžusi nedidelė danties dalis. Tai – ypač greitas bei komfortiškas pasirinkimas, kadangi reikės tik vieno apsilankymo pas specialistą, o procedūros metu nejusite jokio diskomforto. Be to, garantuojamas ypač estetiškas bei natūralus vaizdas. Daugiau apie šią estetinio plombavimo paslaugą ir kainas galite sužinoti https://www.dantugydytojas.lt/paslaugos/estetinis-plombavimas/.

Dantų implantacija arba protezavimas – geriausias sprendimas, kai reikia maksimalaus atkūrimo

Tačiau ne visada yra prarandamas mažas gabaliukas danties – neretai audinio netenkama ypač daug. Taigi, tuo atveju, jei dantis nulūžo iki šaknies, būtinas maksimalus atkūrimas. Tai galima padaryti atliekant dantų implantaciją (esame įsikūrę Vilniuje) arba protezavimą. Galimi įvairūs implantacijos arba protezavimo būdai, o specialistai, įvertinę situaciją, parinks tinkamiausią.

Jei dantis nulūžo iki šaknies, ar reikia ją išrauti? Atsakymą į šį klausimą galima surasti atlikus rentgeno nuotrauką. Jei nėra infekcijos židinio, tokiu atveju šaknies galima nerauti, pakanka įprasto gydymo.

Kaip suprasti, kad dantis iš tiesų nuskilo?

Įdomu tai, kad nemaža dalis žmonių ne iš karto pastebi, jog jiems nuskilo dantis (ypač tais atvejais, jei prarandamas mažas gabaliukas), kadangi priešingai nei sugedusio, nuskilusio danties dažniausiai neskauda. Vis dėlto, jo dalies praradimą išduoda nemalonūs pojūčiai, kuriuos sukelia nuskilusio danties kampuotumas, aštrūs kampai (kai kuriais atvejais galima susižaloti net liežuvį). Taip pat suprastėja kramtymo kokybė, ilgainiui atsiranda jautrumas karščiui ar šalčiui (hiperstezija).

Jei krūminis dantis nuskilo, neignoruokite šios problemos ir kreipkitės į specialistus dėl jos pašalinimo. Priešingu atveju bus pažeistas danties nervas, todėl atsiras jautrumas, diskomfortas, skausmas. Savaime suprantama, nuotaiką sugadins ir neestetiška danties išvaizda. Tačiau tai – dar ne viskas: jei nepašalinsite šios problemos, bėgant laikui, galite netekti dar daugiau audinio arba viso danties.

Kaip elgtis iki tol, kol pateksite pas specialistus?

Ne visi žmonės, kuriuos ištinka ši problema, turi galimybę iš karto kreiptis į specialistus. Jei pas juos apsilankyti galimybę turėsite tik po kelių savaičių ar mėnesio, pasinaudokite šiais patarimais:

  • venkite kietų maisto produktų (galite netekti dar didesnės dalies danties);
  • venkite saldžių produktų, nes jei buvo pažeistas danties nervas, tai juose esantis cukrus gali pradėti naikinti dantį iš vidaus.

Kokiais atvejais tikimybė, kad nuskils krūminis dantis, yra ypač didelė?

Tokiu pasekmių galima tikėtis, jei dantys:

  • yra plombuoti;
  • netaisyklingos formos, netinkamai sudygę;
  • pažeisti ėduonies;

Krūminių dantų nuskilimo tikimybė yra didesnė nei įprastai ir tais atvejais, jei valgote daug kietų maisto produktų, vykdote veiklas, kurių metu padidėja dantų traumų tikimybė ar nešiojate liežuvio papuošalą.

Dažną pacientą domina šios problemos šalinimo kaina. Tikslesnę sumą įvardinti gali specialistas apžiūros metu, o vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių kainą, yra atkūrimo būdas (estetinis plombavimas, protezavimas ar implantavimas). Daugiau informacijos apie šių paslaugų kainas galite sužinoti https://www.dantugydytojas.lt/kainos/. Taip pat siūlome pasidomėti dantų laminatėmishttps://www.dantugydytojas.lt/paslaugos/dantu-laminates/ ).

Nuskilęs krūminis dantis – problema, kurią būtina išspręsti kuo greičiau. Šiandien nuskilusių dantų atkūrimas yra atliekamas ypač kokybiškai, užtikrinamas maksimalus komfortas bei estetika. Išnaudokite šias galimybes jau dabar.

Rašyti komentarus