Žandikaulio kaulo uždegimas

Odontologijos klinika PAPADENT

Pasiūlymai šį mėnesį
Žandikaulio kaulo uždegimas

Žandikaulio kaulo uždegimas arba osteomielitas, yra pavojinga pūlinė infekcija, sukelta bakterijų, traumos metu patekusių į žaizdą arba gali pasireikšti kaip komplikacija, susijusia su kitomis žandikaulio ligomis. Dažnas atvejis, kad tokį uždegimą skatina pasireikšti infekcijos, įgautos po chirurgines operacijos. Bakterijos gali prasiskverbti per žaizdas ar pažeistus žandikaulio kaulo paviršius. Nekontroliuojamas osteomielitas yra rimta komplikacija, ypač, jei tai ne vienintelė iš jų. Nesiimant jokių …… priemonių, jis gali išplisti iš savo pradinės lokacijos, pavyzdžiui, nuo dantų šaknų, ir toliau išplisti į žandikaulį.

Infekcija sukelia skausmą, smarkų patinimą, karščiavimą, sunkumą kramtant, kritiškais atvejais, pacientai negali praverti burnos daugiau nei pora centimetrų. Ties infekcijos vieta susidaro didelis pūlinys, spausdamas aplinkinius audinius jis trukdo natūraliam sąnario darbui. Tačiau visų blogiausia, chronisko spaudimo dėka vyksta kaulo nekrozė – kaulas yra atskiriamas nuo kraujotakos, nebegauna jam funkciškai reikalingų medžiagų ir miršta. Tokio kaulo jau nebegalima išgelbėti ir jis yra pašalinamas, žandikaulio kaulo augmentacija – vienintelis beliekantis sprendimas norint jį atstatyti. Žinoma, tai nutinka sunkiausiais osteomielito atvejais, dažniausiai užtenka gydymo antibiotikais, atsižvelgiant į uždegimo priežastis ir sunkumo laipsnį. Sunkesniais atvejais gali prireikti operacijos, – pūlinį reikia išvalyti, o mirusį kaulą pašalinti iš uždegimo vietos. Būtent dėl to svarbu laiku diagnozuoti ir gydyti, kad būtų išvengta ilgalaikių pasekmių ir komplikacijų.

Kaip gydomas žandikaulio kaulo uždegimas

 • Antibiotikais – daugeliu atvejų gydytojai pirmiausia skiria antibiotikus, padedančius sunaikinti infekciją organizme.
 •  

  Chirurginiu būdu – sunkesniais atvejais, kai antibiotikai nepajėgia visiškai išgydyti uždegimo arba kai kaulo sunaikinimas yra didelis, tenka imtis chirurginio gydymo. Atliekamas pūlinio drenažas, sunykusio kaulo pašalinimas, mechaninis žaizdos skalavimas.

 •  

  Žaizdos priežiūra – jei osteomielitas atsirado dėl traumos ar chirurginės intervencijos, svarbu tinkamai prižiūrėti žaizdą, norint užkirsti kelią infekcijai plisti arba pasikartoti.

   

 • Skausmo valdymu, kuris gali būti kontroliuojamas skiriant skausmą malšinančius vaistus arba naudojant šaltus kompresus tinimui mažinti. Gelis su aktyviu deguoniu “BLUEM” gali padėti aprūpinti žaizdą deguonimi, taip suaktyvinant jos gijimą.

   

 • Bendru sveikatos palaikymu – pacientui gali būti rekomenduojama pasirūpinti mitybos režimu, kokybišku poilsiu, atsisakyti žalingų įpročių.

Svarbu pabrėžti, kad osteomielito gydymas skiriamas atsižvelgiant į paciento būklę ir uždegimo sunkumą. Rekomenduotina konsultuotis su gydytoju, kuris nustatys tinkamiausią gydymo planą.

Jei įtariate žandikaulio kaulo uždegimą, jaučiate deginimą, tinimą žandikaulio kaule, nedelsiant kreipkitės į PAPADENT specialistus, kurie padės išvengti rimtų bėdų. Kreiptis galite ir norėdami sužinoti, kokia vieno danties implanto kaina.

PAPADENT – klinika, kuriai Jūs rūpite.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.