Savijauta po danties implantavimo

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Savijauta po danties implantavimo

Dantų implantai modernioje odontologijoje dažnai panaudojami kaip vienas pagrindinių dantų atkūrimo metodų. Nors šios procedūros atliekamos gana dažnai, bet dantų implantacija yra sudėtingesnė procedūra nei plombavimas ar estetinis dantų akmenų ir apnašų išvalymas.

Nenuostabu, kad po implantavimo žmogus gali jausti įvairius nemalonius pojūčius, kuriuos apžvelgsime žemiau. Manome, kad kuo daugiau informacijos žmogus žinos prieš implantavimą, tuo lengviau bus išvengti galimų komplikacijų, o pats gijimo laikotarpis bus aiškesnis ir keliantis mažiau streso.

Bendri patarimai po implantacijos

Tris valandas po operacijos patartina nevalgyti ir dantų implantacijos dieną rekomenduojama vengti grubaus ar karšto maisto. Taip pat negalima vartoti kavos ir alkoholinių gėrimų. Iškart po operacijos ar net kitą dieną gali truputį pakraujuoti iš dantenų. Taip nutikus įsidėkite į implantavimo vietą švarų tamponėlį ir palaikykite sukandę, kraujavimas turėtų sustoti.

Bendri patarimai po implantacijos

Po operacijos rekomenduojama nerūkyti, nes rūkymas trikdo burnos gleivinių kraujotaką ir gali sukelti apsunkintą žaizdų gijimą. Rūkymas yra vienas pagrindinių faktorių, didinančių dantų implantų neprigijimo tikimybę.

rukymas

Iki 5 dienų po procedūros rekomenduojama vengti didesnio fizinio krūvio. Taip pat nepatartina naudotis pirčių, saunų paslaugomis. Pirmą ir antrą dieną reikėtų vengti didelių temperatūros svyravimų.

Iš karto po operacijos

Iš karto po operacijos

Patinimas

Patinimas po danties implantacijos dažniausiai būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai naudotas kaulo pakaitalas ar atliktas sinuso dugno pakėlimas. Retais atvejais po operacijos gali atsirasti mėlynės veido odoje – tai pooperacinės kraujosruvos, kurios nepakenks Jūsų sveikatai ir su laiku išnyks.

Patinimas

Maksimalus patinimas būna trečią parą po operacijos, norint jį sumažinti, galima dėti šaltus kompresus. Jie dedamas prie skruosto, maždaug operuotos vietos projekcijoje. Kompresą naudoti reikėtų maždaug 15 min., po to būtina 30 min. pertrauka. Šią procedūrą galima kartoti keletą kartų kol patinimas sumažės.

Skausmas

Po operacijos galite jausti nežymų skausmą, kurio malšinimui dažniausiai pakanka įprastinių analgetikų. Skausmui malšinti negalima naudoti aspirino, nes jis mažina kraujo krešėjimą ir didina nepageidaujamo kraujavimo riziką.

Skausmas

Temperatūra

Paprastai po standartinės dantų implantacijos kūno temperatūra išlieka nepakitusi. Jei operacija buvo ilgesnė ir sudėtingesnė, gali būti nežymus karščiavimas, kuris turėtų greitai baigtis. Jei gydytojas paskyrė antibiotikus, būtinai juos vartokite.

Jei po operacijos jaučiate šaltkrėtį, pakyla aukšta temperatūra, atsiranda didelis sutinimas, labai skauda, išlieka nutirpimas, nedelsiant susiekite su savo odontologu.

Temperatūra

Trečią parą po operacijos ir vėliau

Tęskite paskirtų vaistų vartojimą –

  • antibiotikus įprastai geriama 2-3 kartus per dieną 5-10 dienų;
  • burnos skalavimui pirmąją savaitę skiriamas specialus skalavimo tirpalas.

burnos higiena

Nuo antros savaitės vėl galima vartoti įvairios konsistencijos maistą, bet reikėtų kramtyti priešinga puse, kad nebūtų apkrauti dantų implantai. Jei nėra komplikacijų grįžtama prie įprastos burnos higienos, skalavimo tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais tam skirtais produktais.

Dantų implantai – tolimesnė priežiūra

Vėlesniame laikotarpyje kai dantų implantai jau būna prigiję, o Jūs galite džiaugtis nauja gražia šypsena (ypač ryškūs pokyčiai po „Visi dantys ant 4 implantų“ procedūros) , poreikis rūpintis savo burnos higiena neišnyksta. Siekiant, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau, juos reikia prižiūrėti taip pat kruopščiai kaip ir nuosavus dantis. Rekomenduojama du kartus per dieną valyti su dantų pasta ir šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą. Taip pat patartina periodiškai lankytis pas odontologą ir du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.

tolimesnė priežiūra

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.