Dantų implantai ir mityba: ką valgyti ir ko vengti?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų implantai ir mityba: ką valgyti ir ko vengti?

Mityba prieš procedūrą

Daugelis odontologinių chirurginių procedūrų yra sukurtos siekiant užtikrinti ilgalaikius rezultatus, padedančius pagerinti paciento burnos sveikatą ir funkciją daugelį metų. Dantų implantai gali teigiamai paveikti jūsų gyvenimą: užtikrinama geresnė burnos sveikata, kadangi implantai pakeičia trūkstamus dantis ir išsaugo gretimų dantų bei dantenų sveikatą. Implantai atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys, gerindami bendrą jūsų šypsenos išvaizdą. Tačiau prieš atliekant dantų implantaciją, svarbu apsvarstyti savo mitybą, nes ji gali turėti įtakos ir jūsų atsigavimui po operacijos. Štai keletas bendrų gairių, ką valgyti prieš dantų implantaciją:

  • Prieš procedūrą valgykite tik lengvą maistą. Patariama valgyti košes ar sriubas. Venkite sunkaus ar riebaus maisto, kuris gali sutrikdyti skrandžio veiklą. Rekomenduojama gerti ir daug vandens, kad išliktumėte hidratuotas. Įprastą vandenį galima pakeisti lengvai gazuotu ar vos sūrstelėjusiu mineraliniu vandeniu.
  • Tačiau taip pat pasidomėkite: jei jūsų procedūrai bus reikalinga sedacija, jums gali būti nurodyta tam tikrą laiką nevalgyti. Dažniausiai įprasta nevalgyti apie 4-6 valandas prieš operaciją. Tokiais atvejais svarbu atidžiai laikytis odontologo ar chirurgo nurodymų.

Ką valgyti po operacijos

Rekomenduojamas ir nerekomenduojamas maistas

Po dantų implantavimo operacijos pirmosiomis dienomis svarbu laikytis minkštos dietos, kad operuota vieta tinkamai sugytų. Rekomenduojama pirmas 2-3 valandas po operacijos gerti tik skysčius. Turėtumėte vengti traškių, kietų ar lipnių maisto produktų, nes jie gali sukelti diskomfortą arba pažeisti dantų implantą. Todėl rekomenduojama valgyti minkštą maistą: minkštus vaisius, tokius kaip bananai, melionai, taip pat galima valgyti bulvių košę, virtas daržoves, minkštai virtus makaronus, vištieną arba žuvį. Po dantų implantacijos, patartina maistą supjaustyti mažais gabalėliais ir kramtyti iš lėto. Jei vartojate skystą maistą ar gėrimus, rekomenduojama naudoti šiaudelį. Taip pat į savo maisto racioną, gijimo laikotarpiu įtraukite jogurtus bei varškę.

Po dantų implantacijos patariama vengti lipnaus maisto: irisinių saldainių, įvairių kitų saldainių, gumos taip pat sunkiai sukramtomo, kieto, traškaus maisto, tokio kaip kukurūzų spragėsiai, riešutai, žalios daržovės, juodasis šokoladas. Taip pat gijimo laikotarpiu nepatartina daug vartoti ir gazuotų gėrimų bei citrusinių vaisių sulčių. Reikėtų bent kuriam laikui atsisakyti ir labai karštų gėrimų: kavos arbatos, bei alkoholio tokio kaip raudonas vynas. Šie gėrimai gali padidinti riziką skarndžio rūgštingumai, o tai neigiamai veikia burnos ertmę gijimo laikotarpiu. Jei turite įprotį kramtyti kietus daiktus, kaip pvz pieštukas, tušinukas ar kita, patariama stebėti save ir vietoje to atsigerti vandens.

Gijimo laikotarpis

Gijimo proceso metu svarbu ne tik valgyti tinkamą maistą, bet ir palaikyti gerą burnos higieną, įskaitant dantų bei implantų valymą minkštu šepetėliu bei burnos skalavimą sūriu vandeniu kelis kartus per dieną. Taip pat turėtumėte ir toliau lankytis pas savo odontologą, kad užtikrintumėte tinkamą gijimą ir patikrintumėte, ar nėra žandikaulio komplikacijų.

Pasveikus po implantavimo operacijos, dantų implantai neturėtų daryti didelės įtakos jūsų mitybai, tačiau svarbu palaikyti gerą burnos higieną ir toliau kiek įmanoma vengti kieto, traškaus ir lipnaus maisto, kuris vis tik gali pažeisti dantų implantus.

Apskritai, ne tik gijimo metu, ar po dantų implantacijos, bet visuomet turėtumėte laikytis subalansuotos mitybos, apimančios įvairius maisto produktus iš visų maisto grupių, todėl nepamirškite klausytis ir savo kūno bei vengti maisto, kuris sukelia diskomfortą. Jei turite klausimų ar rūpesčių dėl dietos sudarymo po dantų implantacijos, turėtumėte kreiptis pas savo odontologą arba gydytoją.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.