Paprasčiausiu ir populiariausiu keliu šypsenos link

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų galima netekti dėl įvairių priežasčių: burnos, dantenų, žandikaulio, veido srities  ligų, traumų, sunkių viso organizmo susirgimų. Tai problema, su kuria visais laikais susidūrė ir susiduria dauguma žmonių. Dažniau kalbama apie nepatogumus, susijusius su visų ar didžiosios daugumos dantų netekimu. Tačiau pavienių dantų netekimas taip pat gali sąlygoti stresą, susijusį su išvaizdos pokyčiais, danties funkcijos praradimu ar paprasčiausiai gėdijimusi laisvai šypsotis. Populiariausias šiandieninės odontologijos siūlomas būdas išspręsti šią problemą yra dantų implantai.

Kodėl rinktis pavienių dantų implantus?

Netekus vieno danties, galimas gydymo būdas yra vainikėlis su tiltu – tai metodas, kai netikras dantis yra fiksuojamas prie greta esančių sveikų dantų. Tačiau tam, kad tiltas fiksuotųsi patikimai, būtinas atraminių sveikų dantų šlifavimas. Tai ir nuolatinis spaudimas sukuria sąlygas atsirasti ertmėms greta vainikėlio esančiuose sveikuose dantyse. Vainikėlis su tiltu taip pat neišsprendžia problemos, susijusios su žandikaulio kaulo nykimu. Netekus danties, jo vietoje žandikaulis nebeveikiamas natūralaus spaudimo, ilgainiui pradeda nykti. Vainikėlis su tiltu šio būtino spaudimo sukurti negali. Savo ruožtu implantas kramtymo metu krūvį perduoda į žandikaulį, sukuria natūralaus spaudimo jėgą ir apsaugo nuo žandikaulio kaulo nykimo. Danties implantas taip pat atrodo bei funkcionuoja kaip natūralus dantis, nekenkia gretimiems sveikiems dantims ir dantenoms.

Kada pavienių dantų implantacija galima?

Dantų implantacija yra gydymo būdas, tinkantis visiems, tačiau pasiruošimas šiai procedūrai gali skirtis, priklausomai nuo žmogaus sveikatos būklės. Prieš taikant implantacijos gydymo būdą, būtina gydytojo – odontologo konsultacija. Vienas iš pagrindinių veiksnių, kuriuos gydytojas vertina apžiūros metu, yra prarasto danties vietoje esančio žandikaulio kaulo būklė. Tyrimas, be kurio negalima apsieiti, sprendžiant apie operacijos galimybes ir apimtį yra kompiuterinė tomografija. Jos pagalba  įvertinamas žandikaulio kaulo tankis bei kiti netekusio danties vietoje įvykę kaulo pokyčiai. Tam, kad implantas būtų įsriegiamas sėkmingai, būtinas tam tikras kaulo tankis. Jeigu kaulas yra sunykęs daugiau nei tikėtasi, prieš implantaciją būtinas žandikaulio kaulo priauginimas. Tai gali būti atliekama taikant sinuso dugno pakėlimą, kaulo augmentaciją, naudojant pakaitalus ar kaulo bloką. Nors procedūros skamba sudėtingai, visos jos yra saugios, atliekamos pakankamoje nejautroje, greitai ir nesukeliant pacientui nepatogumo. Atstačius pakankamą kaulo tūrį, pradedamas danties implantavimo procesas.

Momentinė dantų implantacija

Tradicinės dantų implantacijos atveju gydymas  taikomas etapais. Pirmo etapo metu netekusio ar pašalinto danties vietoje, padarius minimalų pjūvį , įsriegiamas implantas, kuris vėl uždengiamas dantenomis. Po apie keturis – šešis mėnesius trukusio gijimo antro etapo metu implantas atveriamas ir į jį įsukama gijimo galvutė. Trečio etapo metu po mėnesio į implantą įdedama protezavimo atrama ir nuimamas implanto atspaudas vainikėlio gamybai. Galiausiai ant implanto atramos uždedamas pilnai suprotezuotas dantis. Visas gydymas užtrunka kelis mėnesius. Metodas, galintis gerokai sutrumpinti šį laiką, yra momentinė dantų implantacija. Danties implantas įsriegiamas iš karto po danties pašalinimo ir ant jo pritvirtinamas laikinas plastikinis dantis. Šis metodas dažniausiai tinkamas, kai pašalinamas priekinis, vieną šaknį ir didelę estetinę reikšmę turintis dantis. Momentinė dantų implantacija ne vien gerokai sutrumpina gydymo laiką ir momentiškai užtikrina galimybę kalbėti, valgyti ir šypsotis, tačiau taip pat kaip ir tradicinė implantacija padeda išsaugoti kaulą bei reikalauja tik vienos chirurginės procedūros. Būtina paminėti, kad tiek vienu, tiek kitu dantų implantacijos metodo atveju, nors retos, tačiau yra galimos komplikacijos. Jos gali įvairuoti nuo nedidelio patinimo, analgetikais lengvai numalšinamo skausmo ar pakraujavimo iki implanto atmetimo. Pastaruoju atveju gamintojas suteikia 100% garantiją implantui ir jis pakeičiamas nemokamai.

Dantų implantų svarba

Netekus vieno ar keleto dantų, atsiranda ne vien su išvaizda susijusios emocinės ir psichologinės problemos. Kartu prarandama dantų funkcija – sutrinka kramtymas, rijimas, skonio jutimas, kalbėjimas. Taip pat buvusių dantų vietoje pokyčiai atsiliepia ir dantenoms bei žandikauliui. Dantenos, nelikus danties, gali pakristi, darytis skausmingos. Nesant natūralaus spaudimo, vystosi jau minėtas žandikaulio kaulo nykimas. Šis procesas ne tik apsunkina tolimesnį odontologinį gydymą, bet ir dar labiau keičia dantų netekusio žmogaus išvaizdą. Pacientui senstant ir žandikauliui vis labiau nykstant įgaunama specifinė veido forma. Gydymas dantų implantais padeda išvengti visų šių problemų, apsaugo šalia likusius sveikus dantis, dantenas ir žandikaulį, užtikrina dantų funkciją bei suteikia galimybę pasitikėti savimi, nesirūpinti dėl nestabilių plokštelių ar tiltų bei drąsiai ir užtikrintai šypsotis.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.