Ligonių kasos

Klinikoje yra teikiamos protezavimo paslaugos asmenims, kuriems skiriama kompensacija iš Viniaus teritorinių ligonių kasų. Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 561,35 eurų;
 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – iki 1.727,20 eurų;
 • vaikams – iki 1.727,20 eurų.

Daugiau informacijos galite rasti: čia arba telefonu +370 5 232 2222.

Dantų protezavimo eilės:

Teritorinių ligonių kasų sudaromas sąrašas yra tęstinis ir parengiamas pagal prašymo užpildymo datą. Įrašius asmenis į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašus, Teritorinės ligonių kasos išsiunčia pranešimus su eilės numeriu, jis nesikeičia iki tol, kol atliekama protezavimo paslauga. Dantų protezavimo eilė ir trukmė, kiek reikės laukti, priklauso nuo tos savivaldybės, kurioje yra įregistruotas asmuo. Šis laikotarpis gali užtrukti nuo vienerių iki kelerių metų, tačiau svarbu domėtis, kada ateis eilė. Didžioji dalis Teritorinių ligonių kasų savo internetinėje svetainėje skelbia informaciją apie dantų protezavimo eiles.

Dantų protezavimas (ligonių kasos), nors ir reikalauja šiek tiek daugiau laiko bei paciento kantrybės, yra toks pats efektyvus bei profesionalus būdas atkurti šypseną, kaip ir dantų protezavimas savo lėšomis.

Kokia eiga?

 • Apsilankyti pas pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (PASPĮ), kurioje esate registruoti, gydytoją odontologą ir užpildyti prašymą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas.
 • Jei Jūsų žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio, „Papadent“ gydytojai – odontologai Jums išrašys siuntimo formą 027/a, su kuria reikės kreiptis į konsiliumą, tvirtinantį didesnę kompensaciją dantų protezavimui (Vilniuje – Žalgirio klinika).
 • Užpildžius prašymą per 1 – 2 mėnesius Jums bus atsiųstas pirmasis laiškas su eilės numeriu. Gavus pirmąjį laišką, Jūs turite dvi galimybes – protezuotis savomis lėšomis ir atlikus paslaugą Jums bus išrašyta sąskaita faktūra, ją reikės pristatyti į Teritorines Ligonių kasas, arba laukti antrojo laiško. Gavus pranešimą dėl paskirtos kompensacijos dantų protezavimui būtina kreiptis per 3 mėnesius į odontologijos kliniką “Papadent”, kad būtų pradėtas dantų protezavimas. Kitu atveju, nesikreipus per 3 mėnesius, kompensacija bus panaikinta.
 • Dantų protezavimas pensininkams, kaip ir dantų protezavimas neįgaliesiems, yra vykdomas tokiu pačiu principu, išskyrus vaikus. Kompensacija už dantų protezus mažiesiems pacientams suteikiama kitokia tvarka: vaikai iki 18 metų gauna tik 1 laišką ir su juo per 3 mėnesius turi kreiptis į „Papadent“ kliniką.
 • Pakartotinė kompensacija už dantų protezus gali būti skiriama ne anksčiau nei po 3 metų nuo tos dienos, kai buvo gauta kompensacija už dantų protezavimą. Tai reiškia, kad tik praėjus 3 metams po kompensacijos gavimo bus galima vėl stoti į eilę ir gauti kompensaciją (negalioja vaikams).
 • Vaikams iki 18 metų po atlikto dantų protezavimo iškart galima pakartotinai kreiptis į Teritorinę Ligonių kasą ir gauti kompensaciją dantų protezavimui (apribojimai netaikomi).

Dantų protezavimo kainos „Papadent“ klinikoje.

Kaip gauti kompensaciją dantų protezavimui?
Visi asmenys, kuriems priklauso kompensacija už dantų protezus, gali gydytis savo lėšomis, o atėjus jų eilei, dantų protezavimo kompensacija būtų grąžinama į jų nurodytą banko sąskaitą. Šiuo atveju Teritorinei Ligonių kasai reikėtų pateikti:

 • Prašymo formą;
 • Dantų protezavimo išlaidas patvirtinantį dokumentą (sąskaitą faktūrą, pinigų priėmimo kvitą, banko išduotą dokumentą ar originalų kasos aparato kvitą);
 • Pranešimą apie asmens įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą.

 

Dantų protezavimo kompensacija – galimybė atkurti tobulą šypseną išleidžiant mažiau.

Dantų protezavimas (Ligonių kasos) gali būti atliekamas tiek išimamais dantų protezais, tiek ir fiksuotais ant dantų ar implantų. Vainikėliai yra gaminami iš cirkonio arba metalo keramikos, plastiko. Pastarieji vainikėliai yra laikini, jie gaminami tuo atveju, kai atliekamas danties endodontinis gydymas ir reikia jį apsaugoti nuo išorinių faktorių, arba implantas įsriegiamas į estetinę zoną ir ant jo užsukamas laikinas vainikėlis, pagamintas iš plastiko.

Akcijos dantų implantams „Papadent“ klinikoje.

Priimame pacientus iš visų Lietuvos Teritorinių Ligonių kasų