Ligonių kasos

Ligonių kasos

Klinikoje yra teikiamos protezavimo paslaugos asmenims, kuriems skiriama kompensacija iš Viniaus teritorinių ligonių kasų. Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

  • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) - iki 413,51 eurų;
  • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio - iki 1 272,31 eurų;
  • vaikams - iki 1 272,31 eurų.

Daugiau informacijos galite rasti: čia arba telefonu +370 699 99911.

Dantų protezavimo eilės:

Teritorinių Ligonių kasų sudaromas sąrašas yra tęstinis ir parengiamas pagal prašymo užpildymo datą. Įrašius asmenis į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašus, Teritorinės Ligonių kasos išsiunčia pranešimus su eilės numeriu, jis nesikeičia iki tol, kol atliekama protezavimo paslauga. Dantų protezavimo eilė ir trukmė, kiek reikės laukti, priklauso nuo tos savivaldybės, kurioje yra įregistruotas asmuo. Šis laikotarpis gali užtrukti nuo vienerių iki kelerių metų, tačiau svarbu domėtis, kada ateis eilė. Didžioji dalis Teritorinių Ligonių kasų savo internetinėje svetainėje skelbia informaciją apie dantų protezavimo eiles.

Kokia eiga?

  • Apsilankyti pas pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (PASPĮ), kurioje esate registruoti, gydytoją odontologą ir užpildyti prašymą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas.
  • Jei Jūsų žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio, „Papadent“ gydytojai – odontologai Jums išrašys siuntimo formą 027/a, su kuria reikės kreiptis į konsiliumą, tvirtinantį didesnę kompensaciją dantų protezavimui (Vilniuje – Žalgirio klinika).
  • Užpildžius prašymą per 1 – 2 mėnesius Jums bus atsiųstas pirmasis laiškas su eilės numeriu. Gavus pirmąjį laišką, Jūs turite dvi galimybes – protezuotis savomis lėšomis ir atlikus paslaugą Jums bus išrašyta sąskaita faktūra, ją reikės pristatyti į Teritorines Ligonių kasas, arba laukti antrojo laiško ir per 3 mėnesius kreiptis į odontologijos kliniką „Papadent“, kur Jums bus atlikta protezavimo paslauga už tą sumą, kurią kompensuoja Teritorinės Ligonių kasos.
  • Dantų protezavimas pensininkams kaip ir dantų protezavimas neįgaliesiems yra tokiu pačiu principu, išskyrus vaikus. Vaikai iki 18 metų gauna tik 1 laišką ir su juo per 3 mėnesius turi kreiptis į „Papadent“ kliniką.
  • Pakartotinis stojimas į eilę dėl dantų protezavimo galimas praėjus 3 metams po kompensacijos gavimo (negalioja vaikams).

Priimame pacientus iš visų Lietuvos Teritorinių Ligonių kasų

Pasidalink: