Naujausi dantų protezavimo metodai

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų vainikėliai ir protezavimas

Vieno ar kelių dantų trūkumas sudaro rimtų problemų: šypsena neatrodo estetiškai, gali kilti sunkumų kramtant, sumažėja pasitikėjimas savimi. Vis dėlto, tokia situacija nėra viena iš tų, su kuria būtumėte priversti taikstytis – šiandien siūlomi įvairūs dantų protezavimo metodai. Visų tikslas vienas – grąžinti galimybę mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. Dantų protezavimas yra puikus pasirinkimas tuomet, kai sveiko danties audinio likę ypač mažai arba visai nebėra. Ši procedūra gali būti reikalinga ir tuo atveju, kai pacientas turi visus dantis, tačiau serga periodontitu, apatinio žandikaulio – smilkininio sąnario ligomis arba pageidaujama sustiprinti silpnus, negyvus dantis.

Pacientui, kuriam reikalingas dantų protezavimas, galimi du pasirinkimai: fiksuoti arba išimami dantų protezai. Vis dėlto, tokio pobūdžio dantų protezai nėra naujovė. Be to, šis pasirinkimas sukelia nemažai nepatogumų, pacientai neretai jaučia diskomfortą. Gera žinia ta, kad galima rinktis naujus, šiuolaikiškus dantų protezavimo metodus, kurie žada maksimalų patogumą.

Naujausi dantų protezavimo sprendimai:

 • Dantų vainikėliai bei daliniai vainikėliai
 • Užklotai bei įklotai
 • Laminatės

Kaip suprasti, kuris dantų protezavimo būdas yra pats tinkamiausias jūsų atveju? Tai nuspręsti bus lengviau, jei susipažinsite su išsamiais aprašymais arba pasikonsultuosite su specialistais.

Dantų vainikėliai bei daliniai vainikėliai

Dantų vainikėliai yra naudojami norint atstatyti dantį, kuris buvo prarastas dėl įvairių priežasčių: nuskilo, įtrūko arba nusidėvėjo. Toks vainikėlis apgaubia visą dantį bei atrodo ypač natūraliai (yra tokios pat formos, spalvos bei dydžio, kaip ir natūralus dantis). Vainikėliai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų, kurių kiekviena turi tam tikras ypatybes.

Cirkonio keramikos vainikėliai ir jų pavyzdžiai.

Cirkonio keramikos vainikėliai

Cirkonio keramika – labai tvirta medžiaga, kuri atrodo estetiškai, o svarbiausia – natūraliai. Taigi, iš šios medžiagos pagaminti vainikėliai atrodys lyg natūralūs dantys. Dėl savo tvirtumo, puikiai atlaiko didelius krūvius, todėl yra geras pasirinkimas protezuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius dantis. Tačiau tai dar ne viskas – cirkonio keramika pasižymi puikiu suderinamumu su dantenų audiniais, todėl pacientas nejus jokių nemalonių pojūčių. Šie vainikėliai puikiai tiks bet kurio amžiaus žmogui.

 • Bemetalė keramika

Iš šios medžiagos galima pagaminti dalinius arba visą dantį dengiančius vainikėlius. Individualios konsultacijos metu specialistas nuspręs, kuris pasirinkimas yra geriausias jūsų atveju. Bemetalė keramika – puikus sprendimas, kai reikalingas priekinių dantų protezavimas. Kadangi ši medžiaga yra laidi šviesai, gautas rezultatas – aukščiausia estetikos išraiška.

 • Metalo keramika

Iš šios medžiagos pagaminti vainikėliai nėra tokie estetiški, kaip bemetalės keramikos, tačiau puikiai atlaiko didelius krūvius, todėl labiau tinka krūminių dantų protezavimui. Šis pasirinkimas tinka siekiantiems ilgaamžiškumo bei patrauklios kainos.

Jei norite atkurti natūralią danties formą, apsaugoti jį nuo galimo lūžio ar sukurti patikimą atramą šalia esantiems, tokiu atveju dantų vainikėliai yra puikus sprendimas.

Užklotai bei įklotai

Šiomis restauracijomis yra atstatomi šoninių dantų kramtomieji paviršiai. Rezultatas – tiksliai atkurta danties forma ir anatominė struktūra (kauburėliai bei vagelės). Tai užtikrins kokybišką maisto sukramtymą bei taisyklingos formos sąkandį.

Tai – iš esmės tos pačios plombos, skirtumas tik tas, jog jos yra gaminamos dantų technikos laboratorijoje. Gaminama pagal antspaudą, kuris nuimamas nuo protezavimui ruošiamų dantų. Individuali užklotų bei įklotų gamyba užtikrina idealų atitikimą.

Įklotai nuo užklotų skiriasi tuo, jog pirmieji yra skirti atstatyti dantų pažeidimams danties vagelių ir duobučių srityje, tuo tarpu antrieji naudojami, kai reikia atstatyti visą kramtomąjį danties paviršių bei formuoti kontaktinius paviršius.

Priklausomai nuo pasirinkimo, šios restauracijos gali būti gaminamos iš nerūdijančio plieno, specialios kompozicinės medžiagos bei keramikos. Fiksuojami naudojant specialų cementą. Norint pagaminti idealiai tinkančius įklotus ar užklotus, paprastai reikalingi 2 vizitai pas specialistą.

Skiriami šie įklotų bei užklotų privalumai:

 1. puikus pasirinkimas, kai reikia gydyti dantis, turinčius didelius kariozinius paviršius (priešingai nei plombos, įklotai bei užklotai yra gaminami ne burnos ertmėje, o laboratorijoje);
 2. šios restauracijos yra stabilesnės ir patvaresnės už plombas, pagamintas iš kompozicinės medžiagos, kadangi kompensuoja plombinės medžiagos susitraukimą;
 3. tiksliai atkuriama danties forma;
 4. ypač estetiškai atrodo;
 5. bėgant laikui nekinta spalva.

Laminatės

Laminatės yra vienas populiariausių bei patikimiausių sprendimų, kai reikalingas priekinių dantų protezavimas. Jos turi daug puikių privalumų, iš kurių svarbiausi – danties audinių tausojimas bei natūrali išvaizda. Išsamią informaciją, kainas, atsiliepimus rasite užėję į mūsų dantų laminačių puslapį.

Puikus pasirinkimas, kai reikia:

 1. atkurti po traumos ar šaknų kanalų gydymo patamsėjusią dantų spalvą;
 2. panaikinti įgytus arba įgimtus dantų emalio defektus;
 3. ištaisyti netaisyklingą dantų padėtį arba jų nuskilimus;
 4. atkurti spalvą praradusias senas plombas;
 5. paslėpti tarpus, esančius tarp dantų.

Šis pasirinkimas yra ypač vertinamas dėl patrauklių privalumų:

 1. idealiai atspindi šviesą, todėl išgaunamas natūralus bei estetiškas vaizdas;
 2. ant jų paviršiaus nelieka dėmių;
 3. ypač atsparios nusidėvėjimui;
 4. puikiai dera su dantų audiniais.

Norint pagaminti šias restauracijas, paprastai reikia 2 vizitų. Laminatės specialiu cementu tvirtinamos prie dantų paviršiaus.

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl šie, naujausi dantų protezavimo metodai, dar ilgai bus laikomi vienais patraukliausių šiuolaikinės odontologijos sprendimų:

 1. užtikrinama aukščiausia estetikos išraiška;
 2. užkertamas kelias žandikaulio nykimui;
 3. gamybai naudojamos aukščiausią biosuderinamumą turinčios medžiagos, todėl bet kurios rūšies protezus žmogaus organizmas priima puikiai;
 4. puiki kramtymo kokybė;
 5. komfortas;
 6. tinka bet kurio amžiaus pacientams.
Kiek kainuoja dantų protezavimas?

Dantų protezavimas kainuoja nepigiai, tačiau tikrai verta

Dantų protezavimo kaina – individuali. Tikslesnę šios procedūros kainą galite sužinoti pasikonsultavę su specialistais. Papadent dantų protezavimo kainoraštį galite rasti paspaudę ČIA.

Atstatyti prarastus dantis būtina dėl daugybės priežasčių: išvengsite kaulo tirpimo, diskomforto,dantų migracijos; galėsite pilnavertiškai kramtyti bei šypsotis; atsistatys minkštieji audiniai, pagerės fonetika. Pasirinkite patraukliausią dantų protezavimo būdą ir pasirūpinkite jų atkūrimu jau dabar.

 

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.