Kas yra dantų implantacija ir implantai?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Gyd. Tomas Stumbrys demonstruoja dantų implantą

Dantų implantai yra puikus sprendimas, padedantis pakeisti prarastus dantis ir atkurti burnos ertmės funkciją bei estetiką. Pacientams, svarstantiems apie šią gydymo galimybę, labai svarbu suprasti, kaip veikia dantų implantai.

Esminis procesas prasideda nuo paties implanto, kuris yra panašus į varžtą. Implantas pagamintas iš biologiškai suderinamų medžiagų, dažniausiai iš titano arba jo lydinio su kitais metalais, kartais iš cirkonio, todėl gali prigyti prie kaulo. Operacijos metu implantas yra atsargiai įsriegiamas į žandikaulį per nedidelį dantenos pjūvį, o įdėjimo ertmės gylis ir plotis yra tiksliai išgręžiami, kad būtų užtikrinta tinkama implanto padėtis, priklausomai nuo pradinio plano arba kaulo kokybės. Ant implanto uždedama gijimo galvutė, laikinas vainikėlis arba implantas užsiuvamas. Po to seka 2-6 mėn. gijimo etapas.  Šis procesas vadinamas osteointegracija ir yra labai svarbus ilgalaikei implanto sėkmei. Visą procedūrą atlieka kvalifikuoti odontologai, o sėkmės garantas paprastai būna aukštas – nuo 97 % iki 98 %.

Kai implantas integruojasi į kaulą, kitas žingsnis – dirbtinio danties ar dantų gamyba. Nuo implanto nuimamas atspaudas atspaudine mase arba intraoraliniu skaneriu gaunamas skaitmeninis vaizdas, kuris bus naudojamas protezo gamybai. Pats implantas turi vidinį sriegį, į kurį įstatoma speciali atrama su prie jos priklijuotu dantimi. Dantis prisukamas prie implanto, o prisukimo anga uždaroma kompozitu. Taip gaminama dauguma protezų ant implantų. Toks būdas yra ženkliai pranašesnis už rečiau naudojamą cementavimo metodą, nes prireikus galima lengvai nuimti protezą ir atlikti pataisas. Po protezo uždėjimo yra atliekami rentgeno tyrimai, norint įsitikinti kad protezas yra teisingoje pozicijoje. Skirtingai nei išimami dantų protezai, dantų implantai yra fiksuotas ir stabilus sprendimas. Nesvarbu, ar tai būtų vienas dantis, dantų tiltas, ar visas viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų lankas, dirbtiniai dantys sukurti taip, kad laikytųsi savo vietoje kaip ir natūralūs dantys.

Verta paminėti, kad kai kuriems pacientams gali prireikti papildomų procedūrų, pavyzdžiui, kaulo augmentacijos, jei jų dantenos ar kaulas yra nepakankamo storio implantui išlaikyti. Pašalinus dantį natūraliai prarandamas kaulas, o dantų implantai gali padėti atkurti žandikaulio struktūrą ir užkirsti kelią tolesniam kaulo nykimui. Implantacija suteikia daug privalumų, įskaitant geresnes kramtymo galimybes, aiškesnę kalbą ir didesnį pasitikėjimą savimi.

Nors pacientai laiko implantus nuolatiniu sprendimu, ir jie pasižymi didžiausiu sėkmės procentu iš visų protezavimo būdų, reikia suprasti, kad jų tarnavimo trukmė labai priklauso nuo tolimesnės priežiūros, paciento sveikatos būklės, žalingų įpročių ir startinės situacijos sudėtingumo. Bet kokiu atveju, dauguma implantų tarnauja daugelį metų. Norint užtikrinti dantų implantų ilgaamžiškumą, labai svarbu laikytis geros burnos higienos praktikos, reguliariai valyti dantis šepetėliu, naudoti irigatorių, dantų siūlą ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą.

Papadent odontologijos klinika Vilniuje

Svarstantiems apie dantų implantus svarbu atlikti išsamius tyrimus ir pasirinkti geros reputacijos odontologą, turintį ilgalaikę implantavimo patirtį. Apie dantų implantus galima rasti daug informacijos, lengva susipainioti, tad labai svarbu pasikonsultuoti su kvalifikuotu specialistu, kuris gali suteikti individualių patarimų ir rekomendacijų, atsižvelgiant į individualias aplinkybes.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.