Dantų implantų saugumas

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų implantacijos konsultacija

Dantų implantų patikimumas yra labai svarbus aspektas, kuris rūpi ir pacientams, ir odontologams. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šį rūpestį ir gauti išsamią informaciją, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės. Dantų implantai turi ilgą istoriją, siekiančią net XX a. šeštojo dešimtmečio vidurį, ir nuo to laiko jų konstrukcija pasikeitė jau daug kartų. Šiomis dienomis dažniausiai naudojami implantai gaminami iš komerciškai gryno titano arba titano lydinio, nors yra ir nemetalinių variantų, pavyzdžiui, cirkonio implantai.

Dantų implantų alergiškumas

Alergija dantų implantams pasitaiko itin retai, visų pirma dėl to, kad titanas ir cirkonis yra antialerginiai metalai. Nors kai kurie pacientai, turintys imuninės sistemos problemų, gali klaidingai suprasti implantus kaip galimus alergenus ar pavojų sveikatai, bet iš tikrųjų tiesa yra ta, kad dantų implantai yra labai saugūs.

Viena iš unikalių titano ir titano lydinio savybių yra jų gebėjimas prigyti prie žandikaulio, šis procesas vadinamas osteointegracija. Tai reiškia, kad organizmas juos priima nesukeldamas jokios šalutinės imuninės reakcijos. Kaip priešingą pavyzdį galime imti susidūrimą su tokiu virusu kaip COVID-19: organizmas jį atpažįsta kaip svetimą darinį ir pradeda gynybinę imuninę reakciją, kad su juo susidorotų. Dantų implantai tokios organizmo reakcijos nesukelia, nes yra biologiškai suderinami.

Dantų implantacijos konsultacija

Blogai pagaminti implantai

Kai kurie pacientai išreiškia didelį susirūpinimą dėl blogai pagamintų implantų, iš kurių į kaulą gali patekti titano dalelių. Rūpintis tokiais dalykais yra visiškai suprantama ir būtent todėl labai svarbu pasirinkti odontologą, kuris naudoja aukštos kokybės implantus, kad tokių problemų rizika būtų kuo mažesnė. Cirkonio implantai, nors techniškai yra grynesni, gali būti trapesni ir jautresni tokioms komplikacijoms kaip vainikėlio ar atramos lūžiai.

Verta paminėti, kad maždaug 20 % odontologų praktikos laiko užima implantų taisymas ir modifikavimas, įskaitant atvejus, kai implantas lūžo. Ši problema dažnesnė plonasienių implantų atveju. Nors dantų implantai paprastai yra patikimi, prieš operaciją būtina atlikti išsamų medicininį įvertinimą, kad įsitikintumėte, jog jūsų bendra sveikatos būklė leis sėkmingai implantams prigyti. Jei turite esminių sveikatos problemų, implantas gali neprigyti ar prigyti kompromisiškai ir kyla pavojus, kad konstrukcija ant implanto netarnaus. Be to, svarbu suprasti, kad nors dantų implantai laikomi ilgalaikiu arba net nuolatiniu sprendimu, yra daug faktorių, dėl ko jie gali neišlikti visam gyvenimui.

Jei jūsų odontologas nėra tikras dėl naudojamo implanto ir negali paaiškinti savo pasirinkimo, tai gali reikšti, kad jam trūksta žinių ar patirties šioje srityje. Labai svarbu pasirinkti kompetentingą gydytoją, turintį ilgalaikę implantavimo patirtį ir galintį užtikrintai paaiškinti, kodėl jis parinko konkrečius implantus jūsų gydymui.

Dantų implantų procedūra

Dantų implantų procedūra

Dantų implantai saugūs

Apibendrinant galima teigti, kad dantų implantai yra saugūs ir patikimi, jei jie tinkamai įsriegti, teisingai parinkti esamai situacijai, pagaminti iš tinkamų medžiagų. Ypač svarbu pasirinkti kvalifikuotą ir kompetentingą odontologą! Be to, atlikus išsamų medicininį įvertinimą užtikrinama, kad dantų implantai gali pacientui suteikti ilgalaikę naudą ir prisidėti prie bendros burnos sveikatos. Faktas, kad dantų implantai yra sėkminga ir plačiai paplitusi dantų keitimo galimybė, užtikrinanti stabilumą, funkcionalumą ir natūralią estetiką. Pasirinkę patikimą odontologijos kliniką ir laikydamiesi tinkamos burnos higienos praktikos, galite mėgautis maksimalia dantų implantų teikiama nauda.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.