Danties pūlinys. Simptomai ir gydymas.

Dantų gydymas Vilniuje

kreipkitės pas specialistą, kuris įvertins jūsų burnos būklę ir paskirs tolesnį gydymą.
Danties pūlinys

Danties pūlinys yra danties šaknų uždegimas, kurį sukelia danties kietųjų dalių pažeidimai. Kitaip dar vadinama – kariesas. Pro pažeistą dantį prasiskverbę mikroorganizmai sukelia reakciją ir prasideda pūliavimas bei danties uždegimas, kuris sukelia nepatogumą bei skausmą pacientui, taip pat dažnu atveju patinimą. Danties pūlinį pašalinti yra būtina, nes galite netekti danties, bei tai gali lemti kitų ligų atsiradimą, pvz. abscesas. Antibiotikai nuo danties pūlinio padeda tai pasiekti, bet taip pat svarbu pasirodyti ir odontologui.

Kodėl atsiranda danties pūlinys?

Danties pūlinys gali atsirasti dėl pažeisto danties, kuris gali turėti įtrūkimą ar skilimą; taip pat dažnas atvejis sužalota burnos gleivinė arba trauma burnoje; paradontozė; lėtinės organizmo ligos ir taip pat begalė kitų ligų, kurios taip pat gali turėti įtakos pūlinio atsiradim

Požymiai išduodantys apie danties pūlinį.

Danties pūlinys dažniausiai atsiranda ant vieno danties, bet jei laiku nesikreipsite į odontologą, jis gali persikelti ant šalia esančių dantų. Atsiradus danties pūliniui nerekomenduoja gydytis patiems, o kaip skubiau kreiptis į odontologą, kuris paskirs gydymą ir išrašys antibiotikų nuo danties pūlinio. Pūlinys gali atsirasti ir po danties rovimo, kadangi išrovus dantį mikroorganizmai gali pakliūti į žaizdą. Dažniausiai pūlinys atsiranda dantenoje. Šio pūlinio gydymas yra identiškas kaip danties – reikia kreiptis į specialistus, kurie patars bei parinks gydymą.

Atsiradus danties pūliniui galite pajusti šiuos simptomus:

Nemalonus jausmas, lyg tvinkčiotų kartu su skausmu. Danties skausmas pūliniui esant gali būti nuolatinis ar pasikartojantis. Taip pat atsiradęs danties pūlinys gali atnešti danties skausmą ir pulių tekėjimą. Esant danties pūliniui gali atsirasti kartumo skonis burnoje. Pūlinio skonis gali priminti geležies skonį, tad jį pajutus reikia kreiptis į specialistus, kurie skirs gydymą antibiotikais nuo danties pūlinio. Esant danties pūliniui gali būti jaučiamas danties jautrumas bei skausmas. Kramtant maistą jaučiamas nemalonus skausmas gali byloti apie danties pūlinio atsiradimą, kurį reikėtų skubiai pašalinti. Būtina stebėti dantenų būklę, nes tai taip pat gali simbolizuoti infekciją. Dantenos gali būti paraudusios ar paburkusios. Simptomas būdingas danties pūliniui – galvos skausmas, pakilusi temperatūra, kaklo skausmas taip pat ir sutrikęs miegas.

Požymiai išduodantys apie danties pūlinį

Jei jūs jaučiate danties skausmą ar kitą išvardintą simptomą, skubiai kreipkitės į odontologą specialistą, kuris galėtų įvertinti jūsų burnos būklę bei paskirti gydymą antibiotikais nuo danties pūlinio.

Komplikacijos, kurias sukelia danties pūlinys

Danties pūlinys iš pradžių atrodo nekeliantis daug žalos, tačiau iš tiesų jis gali sukelti rimtų ligų bei komplikacijų. Keletas komplikacijų, kurias sukelia negydomas danties pūlinys: gali pakisti veido ir kaulo forma; gali išsivystyti sepsis; gali atsirasti burnos ertmės pažeidimai; galų gale galite netekti danties. Dantenų uždegimas ir pūlinys yra rimtas komplikacijas sukelianti infekcija, kurią būtina kuo skubiau pašalinti. Ką daryti kai ištino žandas nuo danties? Būtinai kreipkitės į specialistus, nes tai gali byloti apie danties pūlinį, tad kuo greičiau kreipsitės į odontologą, tuo greitesnis bei sklandesnis gydymas bus suteiktas ir taip patirsite mažiau kančių bei skausmo. Neprižiūrint savo burnos ertmės, gali išsivystyti periodontas (paradantozė), o eigoje iškristi daugelis dantų, po ko prireiks „Visi dantys ant 4 implantų“ gydymo procedūros!

Danties pūlinio gydymo eiga

Danties pūlinio gydymas namuose yra neįmanomas ir jums būtinai reikės kreiptis į specialistą. Specialistas jums išrašys antibiotikų nuo danties pūlinio arba skirs kitokį gydymą. Internete galima rasti nemažai patarimų, kaip pašalinti danties pūlinį, bet geriau jais nesinaudoti, nes galite neteisingai nustatyti liga ir gydymas bus bevaisis, o išgydyti tikrąją ligą bus sunkiau ir taip besigydydami galite sukelti daugiau problemų nei atnešti naudos.

Kaip pašalinti iš danties pūlinį? Jums reikės kreiptis į specialistą, kuris įvertins jūsų burnos būklę ir paskirs tolesnį gydymą. Įvertinęs dantų bei dantenų būklę daktaras gali skirti antibiotikus nuo danties pūlinio, kiekviena dantų būklei yra parenkami individualūs vaistai. Jokiu būdu patys nesiimkite pirkti bei gerti antibiotikų be specialisto žinios! Taigi, danties pūlinio gydymą sudaro danties šaknų kanalų gydymas, kurio metu yra pragręžiamas danties kanalas ir tuo metu yra išvaloma infekcija bei gydomas dantis, taip pat yra valomi visi kanalai, kuriuose yra susirinkusios infekcijos ar mikroorganizmai. Tada dantis yra apdorojamas cheminėmis medžiagomis ir užplombuojamas, taip pat uždedamas vainikėlis. Kanalų valymo procedūrą gali tekti atlikti kelis kartus, nes viskas priklauso nuo danties būklės kokia ji yra. Siekiant nustatyti pūlinio dydį bei procesą yra atliekamos dantų rentgeno nuotraukos Esant dideliam pūliniui gali būti atliekamas danties drenavimas. Atliekant gydymo veiksmus dažnai yra jaučiamas skausmas, todėl tokiu atveju galima pasinaudoti nuskausminamais vaistais – vietinės anestezijos galimybė. Esant danties pūliniui rekomenduojama skalauti burną su dantų skalavimo skysčiu, kuris padeda sumažinti pūlinį ir pačią infekciją. Skystį reikia naudoti reguliariai, nes jo paskirtis pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas ir jas išvalyti. Skalavimo skystis turi būti kambario temperatūros, nes jam esant šiltam ar šaltam galite pakenkti ir danties pūlinys gali didėti. Nemaloniems danties pūlinio simptomams malšinti daktaras gali paskirti vaistus, kurie šiuos simptomus gali numalšinti.

Užsirašykite dantų apžiūrai!

KONTAKTAI

Burnos higiena

Burnos higiena yra labai svarbus dalykas norint ilgai džiaugtis sveika bei estetiška šypsena. Specialistai sako, kad burnos ertmės priežiūrai reikia skirti daug dėmesio ir laiko, dantis reikia valyti du kartus per dieną. Pirmas valymas galėtų būti po ryte po valgio, antras – vakare prieš einant miegoti. Po kiekvieno valgio burną reikėtų išsiskalauti vandeniu, kadangi tarpdančiuose užsilieka maistas, kuris didina dantų pažeidimo tikimybę.

burnos higiena

Esminis dantų valymo įrankis – šepetėlis. Jis turi būti parinktas pagal jūsų burnos būklę. Šepetėlis turi būti nei minkštas, nei kietas, kad nepažeistų dantenų ir pačių dantų. Dėl dantų šepetėlio jus gali pakonsultuoti dantų priežiūros specialistas, kuris padės jums išsirinkti reikiamą šepetėlį. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ir dantų pastai, kurią specialistas taip pat padės jums išsirinkti, nes dantų pastos įvairovė yra didelę ir taip pat turi būti pritaikyta kiekvienam pacientui privačiai. Kalbant apie pilną burnos higieną būtina pabrėžti ir skalavimo skysčio naudą. Dantų skalavimo skystis atlieka didelę funkciją, susijusią su dantų higiena. Jis padeda pašalinti maisto likučius iš šepetėliui neprieinamų vietų. Kalbant apie tarpdančių siūlą, jį taip pat reikia naudoti kaip pagalbininką burnos priežiūros metu. Naudojantis šiomis priemonėmis jūs sumažinsite danties pūlinio atsiradimo tikimybę. Dantenų ir danties uždegimą gali paskatinti ir paciento mitybos įpročiai. Kuo daugiau yra vartojama vitaminų ir mineralų, tuo burnos ertmė būna sveikesnė. Jei atsiranda trūkumas, tai danties uždegimas gali greitai priversti pasirodyti pas specialistą. Siekiant to išvengti, turi būti sveika ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

SUŽINOKITE DAUGIAU APIE PROFESIONALIĄ DANTŲ HIGIENĄ!

BURNOS HIGIENOS PASLAUGA

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.