Burnos vėžys: simptomai, priežastys ir gydymas

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Burnos vezys gydymas

Burnos vėžys – tai sudėtinga, greitaiprogresuojanti liga, kuri dukart dažniau diagnozuojama vyrams nei moterims. Burnos vėžiu dažniausiai suserga 40 ir daugiau metų sulaukę žmonės, todėl šios amžiaus grupės pacientai turėtų bent du kartus per metus apsilankyti odontologijos klinikoje ir įsitikinti, kad burnoje nėra piktybinių darinių. Šį onkologinį susirgimą ne visada yra paprasta pastebėti, nes vėžiniai dariniai gali formuotis ant lūpų, liežuvio, vidinėje skruostų dalyje, gomuryje, sinusuose ar gerklėje.

Kokios yra dažniausios burnos vėžio priežastys? Liežuvio ligos turi būti gydomos

Dažniausios priežastys yra dvi: tai – rūkymas ir alkoholio vartojimas. Jei pacientas rūko arba vartoja alkoholinius gėrimus, burnos vėžio rizika išauga net 6 kartus (rūkantys ir alkoholį vartojantys žmonės vėžio riziką padidina 15 kartų). Taip pat šiam susirgimui gali turėti įtakos ir kiti veiksniai: genetika, nesaikingas deginimasis saulėje, burnos gleivinės žalojimas (tam gali turėti įtakos aštrios plombos, nuskilę dantys, į lūpas ar liežuvį įverti auskarai, ir t.t.)

Burnos vėžio simptomai

Dažniausiai pacientams pasireiškia šiesimptomai:

  • Kraujavimas burnoje;
  • Nejautrumas tam tikrose burnos ertmės srityse (nejaučiamas skausmas, skonis, ir t.t.);
  • Sušiurkštėjęs burnos ertmės paviršius;
  • Pastebimas dantų paslankumas;
  • Kakle užčiuopiamas guzas;
  • Pasikeitęs balsas;
  • Užsitęsęs žandikaulio skausmas (šis simptomas pasireiškia ligai pažengus);
  • Raudonos, violetinės ar baltos dėmės, atsirandančios bet kurioje burnos ertmės vietoje;
  • Ilgai negyjančios burnos ertmės žaizdos (gijimas trunka dvi savaites ar dar ilgesnį laiką);
  • Valgio metu juntamas skausmas ar sunkumas (kramtant ar ryjant);
  • Staigus svorio pokytis (pacientas per trumpą laiką numeta daug svorio).

Pastebėję bent vieną šių simptomų be reikalo nepanikuokite – kai kuriuos jų gali sukelti dantenų ligos kaip periodontas, kurio gydymui gali prireikti procedūros „Visi dantys ant 4 implantų“ (kaina). Visada yra naudinga apsilankyti burnos ertmės ištyrimui: jei burnos vėžys bus diagnozuotas laiku, gydymas bus gerokai paprastesnis.

Burnos vėžio diagnozavimas

Jei pastebėtumėte ką nors neįprasto, pirmiausia turėsite kreiptis į šeimos gydytoją, kuris esant poreikiui pasirūpins, kad jus ištirtų onkologas. Šios srities specialistas apčiuops limfmazgiuas, ištirs burną ir gerklę, o tuomet skirs papildomus tyrimus, kurie padės nustatyti diagnozę, įvertinti ligos išplitimą ir parinkti tinkamą gydymą.

Gerklės vėžys: gydymas

Nustačius diagnozę burnos vėžys gali būti gydomas chirurgiškai, taikant spindulinę terapiją arba kombinuotu būdu. Jei naviką galima pašalinti chirurgiškai, pacientui taikoma operacija. Jei navikas smarkiai išplitęs arba yra sunkiai pasiekiamoje vietoje, gali būti taikoma spindulinė terapija (taip pat šis gydymo metodas gali būti pasirenkamas ir tada, kai pacientas turi gretutinių susirgimų ir dėl to negali būti taikoma operacija). Jei burnos vėžys yra smarkiai išplitęs, gali būti taikoma ir operacija, ir spindulinė terapija.

Kaip užkirsti kelią burnos vėžiui?

Nors genetinio polinkio negalime kontroliuoti, tačiau tikrai galime pasistengti, kad burnos vėžio rizika būtų kiek įmanoma mažesnė. Būtent todėl svarbu laikytis gydytojų rekomendacijų:

  • Venkite tabako gaminių (burnos vėžio riziką didina ne tik cigaretės, bet ir kaljanas, kramtomas tabakas,ir t.t.);
  • Venkite alkoholinių gėrimų;
  • Rūpinkitės burnos higiena (kruopščiai valykite ne tik dantis, bet ir tarpdančius bei liežuvį);
  • Nesiverkite auskarų į lūpas ar liežuvį;
  • Naudokite priemones nuo saulės (pasitepkite ne tik veidą, bet ir lūpas).

Rekomenduojama reguliariai apžiūrėtidantenas ir liežuvį. Jei pamatysite neįprastą dėmelę ar darinį, kreipkitės į gydytoją. Nors kai kurie dariniai išnyksta savaime, tačiau dalis jų supiktybėja, todėl gali prireikti chirurginio gydymo. Kuo anksčiau kreipsitės pagalbos į specialistus, tuo greičiau galėsite užkirsti kelią vėžio plitimui, todėl neignoruokite pasireiškiančių simptomų ir neužsiimkite savigyda.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.