Šiuolaikiniai dantų protezai: kokie jie?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Bėgant laikui odontologijos sritis stipriai pasikeitė, dantų protezai bei pats protezavimo procesas – taip pat. Įvardinsime bei aptarsime, kokias pagrindines savybes jie turi, tačiau apibendrinant galima teigti, jog šiandien dantų protezai yra tobulesni nei kada nors anksčiau.

Gaminami iš ypač palankiai vertinamų bei kokybiškų medžiagų

Viena esminių ypatybių – ta, jog šiandien dantų protezai yra gaminami iš ypač palankiai vertinamų, kokybiškų medžiagų. Puikus pavyzdys – cirkonio keramikos vainikėliai bei tiltai. Ši medžiaga yra pralaidi šviesai, todėl galutinis rezultatas yra ne tik estetiškas, bet ir atrodo natūraliai. Be to, cirkonio keramika turi puikų biosuderinamumą, todėl nesukelia alerginių reakcijų. Dar viena aplinkybė: iš šios medžiagos pagamintais protezais atkurti dantys padeda išlaikyti sveikas ir gražias dantenas.

Leidžiantys justi šaltį, karštį ir skonį

Dar vienas šių dienų dantų protezų ypatumas – galimybė justi karštį, šaltį bei skonį. Lyginant fiksuotus dantų protezus su anksčiau gamintomis išimamos dantų plokštelėmis, kurios uždengdavo gomurį, dėl to nebuvo jaučiamas maisto skonis, tai naujieji dantų protezai žymiai labiau atitinka nuosavų dantų savybes. Belieka tik pridurti, kad tai pacientams ypač aktualu – juk mėgavimasis maisto skoniu daugeliui yra vienas gyvenimo malonumų.

Užtikrinantys komfortą

Daugeliui svarbu turėti estetišką šypseną, tačiau svarbu nepamiršti ir savijautos. Ko bus vertas sprendimas atkurti dantis protezais, jei atrodysite puikiai, tačiau jausitės prastai? Vis dėlto, sprendimas atkurti dantis šiandien rinkoje esančiais protezais, leis išvengti nemalonių pojūčių, fonetikos problemų ir, žinoma, garantuos puikią savijautą. Dantų dydis ir forma yra pritaikoma pagal žmogaus veido bruožus, šalia esančius dantis, tad nešiojant dirbtinius dantis niekas net neįtars, kai tai ne Jūsų dantys.

Dantų protezavimas gali trukti vos parą

Jei anksčiau dantų protezavimas buvo įvardijamas kaip labai ilgai užtrunkantis procesas, tai dabar situacija pasikeitė iš esmės. Šiandien šis procesas gali trukti vos 24 valandas. Tokią trumpą procedūros trukmę užtikrina inovatyvi dantų atkūrimo metodika All – on – 4. Ją naudojant, visi dantys gali būti pakeisti visiškai naujais tik per 24 valandas.

Vis dažniau atsisakoma išimamų protezų

Jei išimami protezai prieš dešimtmetį ar daugiau buvo pasirenkami palyginti dažnai, tai šiandien pirmenybė paprastai yra teikiama fiksuotiems dantų protezams, kadangi tai užtikrina didesnį komfortą ir sukelia kur kas mažiau rūpesčių. Jie neuždengia gomurio, atrodo natūraliai, o svarbiausia – neskatina kaulo tirpimo.

Išsaugoma daugiau sveikų dantų audinių

Kalbant apie tai, kokie yra dantų protezai šiandien, būtina paminėti ir dar vieną detalę. Tai – galimybė išsaugoti sveikus šalia esančius dantis. Geriausias to pavyzdys – vis retesnis sprendimas naudoti dantų tiltus (norint atkurti šypseną šiuo būdu, būtina šlifuoti šalia esančius dantis).

Kaip matyti, šiandien dantų protezai, o ir pats protezavimo procesas – kur kas tobulesni. Tam yra naudojami dantų implantai, kurie atstoja dirbtinę danties šaknį. Ieškote visus šiuos kriterijus atitinkančių dantų protezų bei protezavimo paslaugų? Dantų klinika Papadent – geriausias Jūsų pasirinkimas.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.