Šiuolaikinės odontologijos dovana – graži šypsena per vieną dieną

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Rezultatai: Papadent klinikos gydytojas – odontologas Tomas Stumbrys ir pacientė Rima Dubrovskienė.

Negalima nesutikti, jog gerą žmogaus savijautą ir pozityvią nuotaiką dažniausiai išduoda jo šypsena. Tačiau ką daryti, jei šypsotis net ir labai džiaugsmingais momentais nesinori? Dažniausiai su tokiu jausmu susiduria žmonės, kuriuos kamuoja dantų ligos arba jie nešioja išimamus dantų protezus. Baimės ir nepatogumo jausmas verčia šypsotis vis rečiau, o laimingi momentai tampa nejaukumo akimirkomis. Tačiau šiuolaikiniame odontologų kabinete pacientai jau gali pasirinkti alternatyvą ir nepatogius momentus pamiršti su Protezo ant 4 implantų metodika.

Tai pasaulyje jau pakankamai seniai naudojama, o Lietuvoje šiuo metu itin populiarėjanti protezavimo metodika, kurios metu vos ant keturių implantų tvirtinamas laikinas, estetiškas protezas, atstojantis sveiką ir estetišką šypseną. Tokia galimybe pasinaudojo odontologijos klinikos „Papadent“ pacientė Rima Dubrovskienė. Jai buvo atlikta abiejų žandikaulių implantacija ir nauji, fiksuoti protezai ant implantų pagaminti vos per 24 valandas. Apie jos gydymo eigą ir rezultatus kalbamės su šios klinikos vadovu, gydytoju – odontologu Tomu Stumbriu.

– Papasakokite, kaip vyko Protezo ant 4 implantų gydymo eiga?
– Pirmiausia, įvertinome pacientės dantų būklę. Tam atlikome kompiuterinę tomografiją, kurios metu gaunama 3 D nuotrauka. Ji padėjo įvertinti, kokia yra žandikaulio būklė, kokio storio ir pločio yra kaulas. Įvertinę kaulą, pamatėme, jog nereikalingos kaulo priauginimo procedūros, protezavimą galima atlikti ilgai nedelsus. 9 iš 10 atvejų šiai metodikai pritaikyti mums nereikalinga kaulo priauginimo procedūra, taip sutaupoma iki 40 – 50 procentų lėšų lyginant su standartine implantacija ir kaulo priauginimu.  Pacientei reikėjo pašalinti dantis, kurie jau netiko protezavimui, o vietoje jų įsriegti reikalingus implantus, ant kurių būtų galima tvirtinti gražius ir fiksuotus dantis. Tokio gydymo metu viskas atliekama greitai ir jau po 24 valandų pacientai veidrodyje pamato savo naują šypseną. Kaip ir mūsų pacientės atveju. Procedūra pagal sudėtingumą buvo ganėtinai paprasta, net ir jei skamba kiek drastiškai, kad teko pašalinti 20 dantų ir įdėti 9 implantus. Svarbiausias kriterijus – kaulo kiekis. Jis buvo sveikas ir tinkamas gydymo metodikai. Tai ir lėmė geriausią rezultatą.

– Su kokiomis baimėmis dažniausiai susiduria pacientai? 
– Šiuo konkrečiu atveju pacientei buvo pašalinta 20 dantų, tai gali nuskambėti tikrai bauginančiai, tačiau tai nėra taip blogai, kaip gali pasirodyti. Ne tik dėl to, kad tenka pašalinti nemažai dantų, bet ir dėl kitų sklandančių mitų, ne retai pacientai baiminasi, kad tokios procedūros, kuomet yra naudojami implantai, užtrunka gana ilgai ir yra varginančios. Daugelis jų nežino, jog jau egzistuoja metodikos, leidžiančios darbą atlikti per vieną dieną ir taip suteikti galimybę pacientui džiaugtis pilnaverte šypsena išties greitai. Jei pacientai baiminasi arba patiria stresą, naudojame sedaciją (primigdymą), po jos pacientas jaučiasi pailsėjęs ir dažniausiai neatsimena procedūros. Kita baimė, kad implantai neprigis, tačiau tik 2-3 procentų tikimybė, kad taip gali nutikti. Dabar implantų gamintojai suteikia viso gyvenimo garantiją implantams, tad nėra ko jaudintis, jei taip ir nutiktų – implantas pacientui būtų pakeistas nemokamai. Statistiškai apie pusę žmonių, sulaukusių 40 metų, jau nešioja išimamus dantų protezus, tai didelis skaičius. Kramtymo jėga mažėja ir su išimamais protezais galiausiai galite kąsti vos 10 procentų jėga lyginant su natūraliais dantimis. Žmonės bijo lankytis pas gydytojus – odontologus, vengia šypsotis, nes ne retai išimami protezai sukelia baimes pamesti dantis, o tai neleidžia jaustis laisvai, sukelia raumenų įsitempimą, skausmą. Tačiau tai ne didžiausia problema, laikui bėgant pradeda tirpti kaulas ir tampa vis sunkiau įdėti implantą, tada tenka priauginti kaulą. Taip viskas išsitęsia ir išbrangsta. Geriausias variantas, kai pašalinus dantį iškart įsriegiamas implantas, kuris atstoja dirbtinę danties šaknį ir neleidžia kaului atrofuotis.

 

Po Protezo ant 4 implantų metodikos (All-on-4).

– Kuo labiausiai pacientus nustebina Protezo ant 4 implantų metodika? 
– Pacientai yra įpratę sumokėti didelius pinigus už odontologo paslaugas, tačiau už juos odontologo  kabinete pakeičiamas vienas ar du dantys vieno apsilankymo metu. Tuo tarpu Protezo ant 4 implantų metodika leidžia pakeisti visus vieno ar dviejų žandikaulių dantis vienu metu, tad pacientas iš karto po procedūros negali patikėti, kad tai jo nauja šypsena. Žmogus visai kitaip įvertina tokį gydymą. Tai, žinoma, malonu ir pačiam specialistui. Juk mums labai svarbu, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, o pacientai išeitų laimingi ir besišypsantys. Iškart po procedūros, kai uždedami fiksuoti protezai ant implantų, žmogus jau gali kramtyti maistą, pradžioje minkštesnį, paskui jau ir kietesnį, šypsotis, grįžti į socialinį gyvenimą. Daugelis pacientų po procedūros lieka labai nustebę ir patenkinti. Būna atvejų, kai žmonės po šios procedūros ima kitaip save vertinti, net pakeičia darbus, gyvenimo būdą. Išties yra smagu, kad tampame ta dalele, keičiančia žmonių gyvenimą.

Pacientės įspūdžiai:
Prisipažinsiu, jog prieš procedūrą mane kamavo didžiulis nerimas ir vidinė baimė. Labai jaudinausi, kaip jausiuosi po procedūros. Ankščiau yra tekę traukti pavienius dantis ir vos nustojus veikti nuskausminamiesiems, tekdavo kęsti didžiulį skausmą. Bijojau, jog tai pasikartos ir po šios procedūros. Tačiau buvau labai maloniai nustebinta, kad ištraukus 20 dantų nejaučiau nieko panašaus į skausmą, kurį tekdavo iškęsti ankščiau. Kai po visko pažiūrėjau į veidrodį, nustebau, nes negalėjau patikėti, jog tai tikrai mano dantis ir ši graži šypsena yra mano. Dabar šypsausi nuolatos, aplinkiniai stebisi mano gera nuotaika. Baigėsi visos skrandžio problemos, galiu viską sukramtyti, o ir maisto skonį pajutau, pradėjau mėgautis juo ir gyvenimu.

Protezo ant 4 implantų privalumai:
1.    Gražia šypsena galite džiaugtis jau po 24 valandų.
2.    Nejaučiate nemalonaus skausmo procedūros metu.
3.    Po protezavimo dantys išlaiko visą funkcionalumą.
4.    Tai iki 40-50 proc. pigiau nei pavieniai implantai ir kaulo priauginimas.
5.    Nebereikia baimintis, kad protezai iškris, tad galite drąsiai šypsotis.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.