Geriausia dovana sau – plati šypsena

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Netekus vieno ar kelių dantų kyla noras slėpti šypseną, o jei jų stinga daugiau, tradiciškai pasirenkami išimami protezai. Vis dėlto juos nešiojant neretai kyla nepatogumų: kai žmogus valgo ar kalba, jaučiama baimė, kad šie tuoj išsprūs iš burnos. Dėl to pasitaiko, jog tokie asmenys jaučia nepasitikėjimą savimi, skausmą ir raumenų įtampą. Šiuolaikinė odontologija siūlo išeitį, leisiančią pabėgti nuo įvardytų problemų, – dantų implantus. Deja, nors apie juos yra daugybė informacijos, tačiau vis dar sklando palyginti daug baimę keliančių mitų. Nepaisant to, implantais pasitiki vis daugiau žmonių, vienas jų – vyriausiasis šalies Kalėdų senelis Kalėda – Deimantas K. (vardas pakeistas).

Trys klausimai vyriausiajam šalies Kalėdų seneliui Kalėdai – Deimantui
– Kaip atsitiko, kad pasirinkote būtent šią kliniką?
– Aplankęs esu ne vieną kliniką. Iš viso lankiausi 12-oje ir net į Kauną buvau nuvykęs. Tačiau apėjęs didelį ratą, grįžau pas gydytoją Tomą Stumbrį. Mane sužavėjo profesionalumas ir tai, kad atsižvelgiama į žmogaus norus, žinoma, kaina taip pat buvo labai svarbi, o klinikoje „Papadent“ ji viena geriausių Lietuvoje.
– Kodėl nusprendėte pasirinkti dantų implantus?
– Esu pakankamai viešas žmogus. Tenka daug bendrauti, o šypsena tokiu atveju gi labai svarbi. Buvo liūdna ir graudu, kai bendraudamas su žmonėmis jaučiausi labai prastai: iš burnos sklido blogas kvapas, kamavo ir skrandžio problemos, nes maisto tinkamai negalėjau sukramtyti. O po nešiojamu protezu tirpo kaulas, tad implantacija buvo viena iš paskutinių galimybių.
– Kas pasikeitė gavus naują šypseną?
– Viskas įvyko labai greitai. Praktiškai jau kitą dieną galėjau šypsotis ir valgyti maistą. Kai kurie žmonės manęs neatpažino. Dabar suprantu, kaip pasikeitė valgomo maisto kokybė, jaučiu naudą sveikatai ir, žinoma, estetiniu požiūriu jaučiuosi drąsesnis, galiu su visais be trikdžių bendrauti. Per kiekvienas Kalėdas turiu labai daug renginių ir pasirodymų, tačiau šiemet šypsojausi plačiau ir be jokios baimės, tai suteikia labai didelį pasitikėjimą savimi ir nereikia nerimauti dėl šypsenos ar blogo kvapo.

Dantų implantacijos ir estetinio protezavimo profesionalas, gydytojas – odontologas Tomas Stumbrys, vadovaujantis odontologijos klinikai „Papadent“, teigia, kad kas kartą bendraudamas su besidominčiaisiais dantų implantais atsako į tuos pačius kelis esminius klausimus. Tai jį privertė suvokti, jog švietimo šioje srityje vis dar nepakanka, todėl klinikoje jau kelintą kartą vykdo šviečiamuosius seminarus, į kuriuos susirenka arti pusšimčio žmonių.
– Tai, kad jūsų klinikoje jau ne pirmą kartą vyksta šviečiamieji seminarai, ko gero, parodo, jog informacijos apie dantų implantus vis dar nėra pakankamai. Su kokiomis baimėmis žmonės susiduria?
– Iš tiesų švietimo šiuo klausimų vis dar stinga. Daugelis galvoja, kad dantų implantai – sudėtingas bei skausmingas reikalas, atimantis daug laiko ir lėšų. Galiausiai, pacientai bijo, jog implantai paprasčiausiai nepatikimi – neprigis. Mūsų organizuojamuose nemokamuose seminaruose dažniausiai ir sulaukiame tokių esminių klausimų. Dažnai žmonės vengia ateiti į asmeninę konsultaciją, nes gėdijasi savo dantų būklės, dėl to jiems priimtinesnis variantas sudalyvauti seminare ir po jo pasikonsultuoti. Visus, kuriems aktuali informacija apie dantų implantus ir gydymo metodikas, norime pakviesti į nemokamą seminarą vasario 21 dieną.

– Kaip tuomet paprastai paaiškinti, kodėl atsiranda implantų neprigijimo baimė?
– Implantas įsriegiamas į žandikaulį, jis naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui. Dirbant saugiai ir moderniais metodais atmetimo rizika sumažėja iki vieno procento. Tad drąsiai galima teigti, jog atsižvelgus į ilgaamžiškumą ir sėkmės procentą, patikimesnio gydymo būdo odontologijoje šiandien nėra. Implantų gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją implantui, tad ši rizika pacientui nieko nekainuoja. Be to, esant naujoms technologijoms šlifuoti greta esančius dantis ir dėti dantų tiltą būtų tiesiog nesąžininga, ypač kai tai kainuoja beveik tiek pat kiek implantas.

– O skausmas? Pakankamai daug pacientų dėl to bijo elementarios dantų patikros odontologo kėdėje, ką jau kalbėti apie implantų įsriegimą…
– Dažniausiai jis būna šimtus kartų mažesnis nei atvykstantys pacientai tikisi. Skausmas jaučiamas tol, kol suleidžiami vaistai. Be to, baimę, esant reikalui, padeda nugalėti sedacija. Šiai procedūrai naudojami vaistai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu. Ta nėra bendrinė nejautra. Pacientas yra sąmoningas, tik atsipalaidavęs arba snaudžia. Galiausiai procedūros visiškai arba iš dalies neatsimena. Dažnai baimė kamuoja vyresnio amžiaus žmones, kurie dar sovietiniais laikais ėjo pas gydytojus – odontologus ir turi labai blogų prisiminimų apie gydymo būdus, tačiau dabar viskas kardinaliai pasikeitę ir visos procedūros atliekamos su nuskausminimu, kuris prilyginamas uodo prisilietimui.

– Kiek pacientai turi laukti, kol jau gali krimsti riešutus it savais dantimis?
– Kaip minėjau, dantų implantavimo operacijai dažniausiai užtenka vietinės nejautros. Ko gero, geriausia tai, kad pačiam implantavimui atlikti pakanka vieno vizito. Tuomet yra du variantai: tą pačią arba kitą dieną galime padaryti laikiną dantį arba implantas užsiuvamas ir paliekamas gyti, jei tai ne estetinėje zonoje. Nuolatiniai dantų vainikėliai uždedami po 2-6 mėnesių.

– Pasitaiko atvejų, kai implantuoti dantų pacientui tiesiog negalite?
– Jei pacientas seniai neturi dantų, žandikaulio kaulas atrofuotas, tai padaryti sudėtingiau, tačiau net ir tokiais atvejais galima atrasti vietos ir būdų, leisiančių atkurti dantis. Kaulo tankį, storį padeda nustatyti kompiuterinė tomografija, kuri parodo 3D vaizdą, kaulo kiekį. Šis tyrimas atliekamas mūsų klinikoje ir 9 iš 10 atvejų po jo atrandame kaulo, kurio nesimatė panoraminėje nuotraukoje. Jei vis dėlto, kaulo nėra pakankamai, jį įmanoma net atauginti, tiesa, tai užtrunka ilgiau ir kainuoja brangiau. Todėl visuomet pacientus raginame per ilgai nesvarstyti dėl dantų implantavimo, nes su laiku kaulas tirpsta ir atsiranda papildomos išlaidos.

– Tačiau gi vis tiek atsiranda pacientų, kurie numoja ranka į tuos svarstymus ir pasirenka nešioti plokštelę. Taip pigiau. Ji deja, trina ir krenta. Ką tokiu atveju galite pasiūlyti?
– Implantavimo kainos Lietuvoje šiuo metu yra vienos patraukliausių Europoje, dirbame su skirtingomis implantavimo sistemomis ir jas pritaikome pagal pacientų finansines galimybes. Tačiau jei pacientas vis dėlto apsisprendžia nešioti plokštelę, galime pasiūlyti įsriegti implantus arba mini implantus, kurie tarsi segtukai plokštelę laiko tvirtai, o kai reikia, ją galima išimti. Šis variantas reikalauja minimalių investicijų, o kaina lygi tiek, kiek per kelis metus išleidžiama protezų klijams, tačiau patogumas nesulyginamas. Yra ir kitas kur kas patogesnis gydymo metodas, kuriam nereikia kaulo priauginimo – tai protezas ant 4 implantų, kuris yra neišimamas, fiksuotas ir pagaminamas vos per 24 valandas. Šias operacijas kiekvieną dieną atliekame klinikoje. Dabar tai yra vienas pažangiausių būdų Lietuvoje, kaip atkurti visus dantis ir atėjus su tuščia burna arba vos keletu protezavimui netinkamų dantų jau kitą dieną galima džiaugtis plačia šypsena. Beje, pagal šią metodiką vyriausiajam šalies Kalėdų seneliui Deimantui buvo suimplantuotas viršutinis žandikaulis.

Sužinokite dantų protezavimo kainas čia.

– Tenka pastebėti, kad implantų kaina yra nemaža, tad ne visi gali susimokėti už procedūrą. Ką tokiu atveju daryti?
– Implantai, tinkamai prižiūrimi gali tarnauti visą gyvenimą, tad į šį gydymą reikia žiūrėti kaip į investiciją. Pacientų situaciją palengvina ir tai, kad implantacija galima ir mokant lizingu. Mūsų klinikoje tokiu atveju taikoma palyginti nedidelė 6 procentų palūkanų norma. Pensinio amžiaus, neįgalumą turintiems asmenims, vaikams iki 18metų dalį protezavimo kainos padengia Valstybinė ligonių kasa. Turime ir gerų pavyzdžių, kai turėdami teisę į didesnį kompensavimą protezavimui pacientai praktiškai neprimokėjo. Pacientų konsultacija yra nemokama, jos metu ieškome sprendimų, kurie finansiškai ir morališkai žmogui būtų geriausi. Nemokamo seminaro metu konsultuojame pacientus, atsakome į visus iškylančius klausimus.

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.