Dantų atkūrimas per vieną dieną odontologų dėka tapo realybe

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Šiuolaikinėje visuomenėje, skubėdami tarp darbų ir veiklų, ne retas pamirštame tinkamai pasirūpinti sveikata ir, net jai sušlubavus, vis delsiame pasirodyti specialistams. Vienas dažniausių pavyzdžių – vizitas pas gydytoją – odontologą, kurio dažnas vengia. Tačiau uždelsus, tenka kęsti dar didesnį skausmą ir kasdienius nepatogumus. Tokioje situacijoje buvo ir Inesa D.. Jos ilgų metų skausmingas gyvenimas su dantų plokštelėmis odontologijos klinikoje pasikeitė per dieną atkūrus pacientei dantis ant implantų.

Į „Papadent“ odontologijos kliniką Inga Sadzevičienės atkeliavo, laimėjusi odontologijos klinikos skelbtą konkursą, kurio prizas buvo dantų atkūrimas per vieną dieną. Pacientė atvyko turėdama du išimamus protezus. Deja, jie jau buvo atitarnavę savo laiką, nes apatinis protezas visai nesilaikė (dantų protezavimas Vilniuje), o viršutinis jau buvo nebetinkamas nešioti. Todėl buvo nuspręsta perdaryti naują viršutiniam žandikauliui, o apačioje sudėti 4 implantus per vieną dieną.

Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas gydytojas-odontologas Tomas Stumbrys neslepia, reikėjo tik tiek, kad pasikeistų Inesos gyvenimas: „Prieš procedūrą Inga į kliniką atvyko susikausčiusi ir užsisklendusi, tačiau klinikos slenkstį po procedūros peržengė drąsiai, o nuo veido nedingo švytinti šypsena. Šis pokytis pastebimas labai greitai. Malonu pamatyti, jog tokia procedūra pacientei suteikė daug pasitikėjimo savimi. Pasikeitė ne tik veido mimika, bet ir eisena, laikysena. Jos akyse matėsi, jog ji nebebijo kalbėti, nes nebekankina nuolatinė baimė, kad kalbant dantys ims ir iškris. Turbūt neįmanoma nesijaudinti, kai viduje nuolat kankina tokia baimė.“

Tokių pacientų, kuriems atstatomi dantys per vieną dieną, yra šimtai

Specialistas patikina, jog tokių žmonių, kurie kasdien kenčia stresą dėl savo dantų, labai daug. Tačiau ne kiekvienas išdrįsta kreiptis į specialistus. Kitus, kaip ir Inesos atveju, laukti verčia finansai: „Tačiau džiugu, kad vis daugiau žmonių ryžtasi operacijoms, kurios jiems padovanoja kitą gyvenimą, galimybę šypsotis, valgyti. Jie pamilsta save iš naujo. Juolab, kad šiais laikais technologijos jau leidžia atstatyti visą žandikaulį per vieną dieną. Nors pacientai, išgirdę apie tokią galimybę, išpučia akis, tokių atvejų šimtai. Su tokiomis procedūromis susiduriame kone kasdien ir pacientai, kurie visai neturėjo dantų ar vos kelis, gali džiaugtis per vieną dieną atkurtais dantimis. Tai ne skambios reklaminės frazės, tai realybė.“

Nemokama konsultacija
  • Kokia buvo savijauta prieš operaciją?
  • Žinoma, labai jaudinausi. Tačiau tikėjau, jog viskas bus gerai. Labai laukiau, kada pagaliau galėsiu normaliai valgyti, nes iki šiol tai buvo labai sudėtinga. Jau ketveri metai, kaip nešioju ir viršutiniam, ir apatiniam žandikauliui skirtas plokšteles, tad reikėdavo nuolat išiminėti, jas klijuoti. Tai sukeldavo labai daug sunkumų. Žinau, jau senokai reikėjo jas keisti, tačiau tam neatsirado finansinių galimybių, tad delsiau toliau.
  • Kas nutiko, kad teko gaminti dantų plokšteles?
  • Parodontozė. Dantys ėmė kristi vienas po kito. Iš pradžių tai labai ryškiai nepasireiškė, tačiau po gimdymų jau teko stipriai susirūpinti, nes dantys tiesiog pradėjo kristi. Bet net ir su plokštelėmis jaučiau nuolatinį stresą, vengdavau šypsotis, bendrauti su aplinkiniais. O valgyti buvo labai sudėtinga ir nemalonu. Pradėjau vengti net valgyti. O tada nusprendžiau dalyvauti „Papadent“ konkurse.
  • Kaip reagavo artimieji, sužinoję, jog laimėjote šiame konkurse?
  • Labai apsidžiaugė. Dalyvio anketą konkursui užpildėme kartu su dukra, tad palaikymas buvo jaučiamas nuo pat pradžios. Kai vyko laimėtojų traukimas, nebuvau namuose ir negalėjau jo stebėti, apie tai, kad buvau ištraukta, pasakė dukra. Tos dienos labai laukėme, viduje vis tiek vyliausi, bet kai sužinojau, jog laimėjau, ne iš karto patikėjau. Tad grįžusi namo dar kartą peržiūrėjau traukimo įrašą, kad įsitikinčiau ir išgirsčiau savo vardą. Tada liko nekantriai laukti gydytojo skambučio. Ir sulaukiau!
  • Ar operacija buvo skausminga?
  • Jaudinausi, jog po operacijos reikės laiko atsigauti, todėl darbe paprašiau išeiginės. Tačiau tiesą sakant, jei tik būtų prireikę, tikrai būčiau galėjusi eiti į darbą jau ir tą dieną, jaučiausi gerai.
  • Kas pasikeitė po to, kai Jums buvo atliktas dantų implantavimas?
  • Jau praėjus vienai savaitei pastebėjau, jog daug kas mano gyvenime pasikeitė. Tapau kitokia ne tik namuose, bet ir darbe, draugų rate. Tampa vis lengviau ir maloniau šypsotis, nebereikia burnos prisidengti ranka, kaip buvau įpratusi elgtis ankščiau. Žinoma, didžiulis malonumas yra normaliai valgyti, kai nereikia bėgti klijuotis plokštelės ir kęsti nemalonių jausmų. Nuolatinis plokštelių išiminėjimas, valymas ir priežiūra atimdavo nemažai laiko ir tai buvo nepalyginamai nepatogiau nei implantai. Dabar jaučiuosi tiesiog kaip su tikrais dantimis, valau juos ir prižiūriu kaip natūralius, papildomų procedūrų priežiūrai nebereikia. Gali pasirodyti, jog tai smulkmenos, tačiau kai jos kankina kasdien, jos vargina ir priverčia jaustis nepatogiai prieš aplinkinius. Dabar jaučiuosi visiškai kitaip – tai visapusiškas pasikeitimas mano gyvenime, kuris labai džiugina. Nekantrauju pakeisti ir viršutinę plokštelę į implantus ir fiksuotą protezą ant jų.

Šiuo metu vyksta dvi akcijos:

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.