Protinio danties skausmas: kada jį ištraukti ir ko tikėtis?

Odontologijos klinika PAPADENT

Pasiūlymai šį mėnesį
Protinio danties skausmas: kada jį ištraukti ir ko tikėtis?

Protiniai dantys – tai tretieji krūminiai dantys, kurie paprastai išdygsta tarp 17 ir 25 metų. Tačiau šie dantys išdygsta ne visada sklandžiai. Su protiniais dantimis susijęs skausmas ir diskomfortas yra dažnas reiškinys, todėl asmenys dažnai kreipiasi patarimo, ar būtina šalinti dantis ir ko tikėtis po šios procedūros.

Protinių dantų skausmo supratimas

Protiniai dantys dažnai susiduria su komplikacijomis jų dygimo metu dėl žandikaulio vietos nepakankamumo arba dėl dantų netinkamo išsidėstymo. Bandydami išdygti, jie gali įstrigti po dantenų linija arba išdygti tik iš dalies, todėl gali kilti įvairių problemų, pavyzdžiui, infekcija, uždegimas ir skausmas. Su protiniais dantimis susijęs diskomfortas gali būti nuo lengvo iki stipraus ir pasireikšti pulsuojančiu, skausmingu ar aštriu skausmu burnos gale arba žandikaulio ertmėje.

Požymiai, kad gali prireikti traukimo

Nors ne visais protinių dantų atvejais reikės kažką šalinti, tam tikri požymiai gali parodyti, kad prireiks intervencijos:

  • Nuolatinis arba stiprus skausmas. Pastovus ar stiprus skausmas šalia trečiojo krūminio danties gali reikšti, kad yra esminė problema, dėl kurios gali prireikti ištraukti dantį.
  • Infekcija. Dantų infekcijos simptomai, įskaitant patinimą, paraudimą, šilumą ir pūlius aplink pažeistą vietą, gali reikšti, kad reikia pašalinti dantį, kad infekcija neplistų.
  • Dantenų liga. Protiniai dantys gali prisidėti prie tokių ligų kaip gingivitas, jei dėl savo padėties juos sunku išvalyti. Jei išsivysto tokios ligos, siekiant išsaugoti burnos sveikatą, gali būti rekomenduojama ištraukti dantį.
  • Dantų ėduonis. Kai protiniai dantys yra iš dalies išdygę, dėl savo padėties jie gali būti labiau linkę į ėduonį ir kariesą, todėl, norint išvengti tolesnio ėduonies, juos vertėtu ištraukti.
  • Gretimų dantų pažeidimas. Protinis dantis gali liestis su gretimais dantimis, todėl jie gali būti pažeisti. Siekiant išsaugoti aplinkinių dantų sveikumą, gali prireikti protinį dantį pašalinti.

Ko tikėtis traukimo metu

Asmenims, kurie patiria nuolatinį ar stiprų protinio danties skausmą, ištraukimas gali padėti ir užkirsti kelią būsimoms komplikacijoms. Štai ko tikėtis ištraukimo protiniams dantims metu:

Konsultacija ir apžiūra

Prieš pradėdamas šalinti protinius dantis, gydytojas odontologas arba burnos chirurgas atliks išsamią burnos apžiūrą, įskaitant rentgeno nuotraukas, kad įvertintų protinių dantų ir aplinkinių struktūrų padėtį. Remdamiesi gautais duomenimis, jie nustatys geriausią veikimo būdą ir aptars su jumis procedūrą, atsakydami į visus jums rūpimus klausimus.

Pasiruošimas procedūrai

Prieš krūminių dantų rovimą jums gali būti pateikti nurodymai, kaip pasiruošti, pavyzdžiui, prieš procedūrą tam tikrą laiką nevalgyti, pasirūpinti transportu į vizitą ir iš jo, jei bus taikoma sedacija, ir aptarti su odontologu visus šiuo metu vartojamus vaistus.

Traukimo procedūra

Traukimo procedūros metu jums bus taikoma vietinė anestezija, kad būtų nuskausminta sritis aplink protinį dantį. Kai kuriais atvejais gali būti taikoma sedacija, kad procedūros metu galėtumėte atsipalaiduoti. Kai sritis bus nutirpusi ir jausitės patogiai, odontologas arba burnos chirurgas specialiais instrumentais atsargiai pašalins protinį dantį. Jei dantis yra sunkiai prieinamas ar neišlindęs, gali tekti daryti pjūvį dantenų audiniuose ir jį ištraukti.

Priežiūra po operacijos

Po protinių dantų pašalinimo jums bus pateiktos pooperacinės instrukcijos, kad būtų skatinamas gijimas ir sumažintas diskomfortas. Tai gali apimti:

  1. Ledo paketų dėjimą, kad sumažėtų patinimas
  2. Paskirtų vaistų nuo skausmo arba be recepto parduodamų skausmą malšinančių preparatų vartojimą pagal poreikį
  3. Minkšto maisto valgymą ir vengimą įtemptos veiklos
  4. Švelniai skalauti burną šiltu sūriu vandeniu, kad traukimo vieta išliktu švari
  5. Nerūkymą ir šiaudelių nenaudojimą, nes jie gali sutrikdyti gijimo procesą

Gijimas ir tolesni veiksmai

Po protinio danties pašalinimo atsigavimo laikotarpis paprastai trunka apie savaitę, per kurią galite jausti patinimą, diskomfortą ir silpną kraujavimą. Tačiau laikui bėgant šie simptomai turėtų palaipsniui gerėti, o po kelių dienų vėl galėsite užsiimti įprasta veikla. Labai svarbu dalyvauti visuose suplanuotuose tolesniuose vizituose pas odontologą arba burnos chirurgą, kad užtikrintumėte tinkamą gijimą ir išspręstumėte visas iškilusias problemas.

Jei svarstote apie protinių dantų šalinimą ir norite sužinoti daugiau apie protinių dantų pašalinimą, kodėl nepasikalbėjus su mumis? Turime patogią odontologijos kliniką V. Gerulaičio g. 1-26, Vilniuje. Visi mūsų gydytojai odontologai turi daugiametę patirtį, taiko naujausius švelniosios odontologijos metodus ir skirs laiko atsakyti į visus jums rūpimus klausimus ar problemas.

Skambinkite mums telefonu + 370 699 99911 jau šiandien arba rašykite mums el. paštu info@dantugydytojas.lt ir gaukite nemokamą konsultaciją.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.