Kaip ir kodėl prarandamas kaulas, kai nebeturime dantų?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

0492507001444048713

Žandikaulio formavimasis prasideda dar vaisiaus stadijoje ir visų pirma inicijuoja dantų pumpurų plėtrą.

Glaudus ryšys tarp dantų ir veido kaulų tęsiasi visą gyvenimą. Veido kaulo tūris ir tankis labai priklauso nuo dantų ir nuo jėgos, perduodamos kaului per funkcionuojančius dantis. Kiekvieną kartą, kai ši jėga (krūvis) sumažėja, neabejotinai pasikeičia vidaus ir išorės konfigūracijos. Kaului reikalinga stimuliacija, kad išlaikytų savo formą ir tankį. Ji ateina iš pačių dantų. Dantys perduoda gniuždymo ir tempimo jėgas į aplinkinį kaulą. Kai dantis yra prarastas, per pirmuosius metus kaulo tūris sumažėja 25 procentais. Šiam procesui tęsiantis toliau, kaulas sunyksta iki tokios ribos, kai nebeįmanoma įsriegti implanto be papildomos kaulo atstatymo procedūros. Kuo daugiau dantų prarandame – tuo daugiau prarandama ir funkcijų.

Tradicinė odontologija pabrėžia prevencines priemones, kaip sumažinti dantų praradimą. Bet, deja, jos nėra skirtos kaulų praradimo problemos po danties ištraukimo mažinimui. Dantų netekimas sukelia atsinaujinimą ir susitraukimą (rezorbciją) iš atraminio žandikaulio ir galiausiai veda prie kaulo atrofijos. Nors pacientas dažnai to nejaučia ir nežino apie galimas pasekmes – laikui bėgant jos įvyksta.

Kaulų tankio sumažėjimas dažnai pagreitėja tada, kai pacientas nešioja išimamą dantų protezą. Tačiau tai įvyksta per tam tikrą laiką. Asmens, kuris su natūraliais dantimis ir to, kuris nešioja dantų protezus kramtomųjų jėgų skirtumas yra dramatiškas. Pacientai, nešiojantys išimamus protezus, yra pasmerkti greitesniam likusių savų dantų praradimui, didesniam apnašų kaupimuisi, dantenų uždegimui ir kraujavimui.

Kokie yra gydymo būdai?

Gydytojai odontologai ir pacientai turėtų atidžiau mokytis iš visų šių dantų ir kaulų retėjimo problemų ir ieškoti ilgalaikio, o ne skuboto sprendimo.

Danties implantai turėtų būti pirmas pasirinktas gydymo būdas praradus dantis. Šiuolaikinėje odontologijoje tai sveikiausias ir protingiausias sprendimas.

0331851001444048765

Dantų implantacija padeda išvengti potencialių kaulo irimo problemų. Implantai yra įtvirtinami žandikaulyje ir nesiremia į gretimus dantis, taip leisdami kaului funkcionuoti natūraliai. Kai dantis pakeičiamas implantu, jis įsriegiamas į žandikaulį ir suteikia tokį pat stabilumą, kaip prieš tai buvęs dantis. Implantai stimuliuoja kaulą, apsaugo jį nuo atrofavimosi ir padeda išsaugoti natūralius veido bruožus. Be to, atsiranda komfortas, pagerėja žmogaus psichologinė būsena bei estetinis vaizdas. Neleisdami mažėti kaului, dantų implantai išlaiko veido raumenų vientisumą.

Kas yra kaulo augmentacija (priauginimas) ir kada ji reikalinga?

Kaulo augmentacija – tai nuosavo paciento kaulo arba kaulo pakaitalo priauginimas ten, kur jo trūksta. Ar ši procedūra jums reikalinga, nuspręs jūsų gydytojas, įvertinęs burnos ertmę vizualiai ir iš nuotraukos. Kaulo priauginimo gali reikėti tuomet, kai esamo kiekio implantacijai nepakanka. Tai atsitinka dėl:

  • Dantenų ligų
  • Išimamų protezų nešiojimo
  • Traumų
  • Praėjus ilgesniam laikui po danties pašalinimo

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.