Patikimas ir ekonomiškas kelias į užtikrintą šypseną

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dėl įvairių priežasčių dantų netenka tiek jauni, tiek garbaus amžiaus sulaukę žmonės. Nesvarbu, kokios lyties, amžiaus, socialinio ar ekonominio statuso žmones paliečia ši problema – visais atvejais ji išlieka vienodai opi. Netekusieji keleto ar visų dantų susiduria su to sukuriamomis sveikatos problemomis, išgyvena neužtikrintumą draugų ar artimųjų aplinkoje, patiria stresą. Visa tai sąlygoja tiek tiesioginis dantų atliekamos funkcijos praradimas, tiek estetinis šios problemos aspektas. Šiuolaikinės odontologijos technikos siūlo daug sprendimų, padedančių dantų netekusiems žmonėms. Vienas iš jų – ekonomiškas ir patikimas išimamų protezų fiksavimas ant mini implantų.

Išimami protezai – plokštelės

Išimamos plokštelės odontologijoje jau daug metų nėra naujiena. Jos yra viena plačiausiai naudojamų pagalbos priemonių žmonėms, netekusiems keleto ar net visų dantų. Tačiau dėl įvairių sunkumų, su kuriais susiduria naudojantys paprastas išimamas plokšteles (kramtymo sutrikimai, skonio jutimo pokyčiai, diskomfortas kalbant, šypsantis, nuolatinė baimė, kad protezai iškris), ieškoma naujų, geresnių pagalbos būdų. Viena iš priemonių, dažnai siūloma netekus dantų, yra dantų implantacija. Tačiau šis metodas didelei daliai pacientų lieka neprieinamas (dėl lėšų trūkumo, žandikaulio pažeidimų). Šiems pacientams bei tiems, kuriems nepriimtini paprasti išimami protezai išeitimi tampa išimama plokštelė, fiksuojama ant mini implantų. Šis metodas taikomas ir pacientų lūkesčius pateisina jau daugiau nei 15 metų.

Išimamų protezų ant mini implantų metodas

Išimamų protezų ant mini implantų metodą sudaro dvi pagrindinės dalys: miniatiūriniai titano lydinio implantai ir jų galvutes atitinkantys, išimamoje plokštelėje esantys įtvirtinimo grioveliai. Procedūros metu, taikant vietinę nejautrą, minimalios invazijos metu mini implantai įsriegiami į dantų neturintį žandikaulį taip, kad jų galvutės lieka iškilusios virš dantenų, ant jų pritvirtinama plokštelė. Implanto ir protezo fiksacija yra tvirta, tačiau nesukuria skausmingo ar nemalonaus spaudimo į dantenas ir leidžia nedidelius judesius, kurie būtini kramtymo metu. Šis fiksacijos metodas užtikrina protezo stabilumą burnoje valgymo ar kalbėjimo metu.

mdibiase_bocca-mini-impianti-dentali-c-tech-implant

Išimamų protezų ant mini implantų metodo pranašumai

Žmonės, naudojantys paprastus išimamus protezus susiduria su problemomis, susijusiomis su protezų nestabilumu (nerimas dėl šypsenos, sutrikęs kramtymas ir mityba, pakitęs skonis). Kadangi išimami protezai ant mini implantų fiksuojami tvirtai – pacientai išvengia su plokštelės nestabilumu susijusių keblumų. Kitas dantų netekusiems žmonėms taikomas metodas – tradicinė dantų implantacija – dažnai gąsdina operacijos apimtimi. Priešingai tradiciniams implantams, mini implantai įsriegiami tikslios ir minimaliai traumuojančios operacijos metu. Šiai procedūrai nereikalingas papildomas kaulo priauginimas ar sinuso dugno pakėlimas. Mini implantų įsriegimo operacija užtrunka vos iki dviejų valandų, o išimama plokštelė prie jų gali būti tvirtinama jau tą pačią dieną. Tai leidžia ypatingai sutrumpinti sveikimo laiką po implantavimo. Kita priežastis, dėl kurios dantų netekusiems žmonėms tradicinis implantavimas nėra tinkama išeitis, – kaina. Išimamų protezų ant mini implantų metodas yra kur kas ekonomiškesnis, todėl gali būti prieinamas žmonėms su ribotomis lėšomis, jis iki 70 procentų pigesnis už tradicinį implantavimą.

Ko tikėtis?

Išimamos plokštelės ant mini implantų gydymo būdas rekomenduojamas žmonėms, netekusiems dantų ir siekiantiems ilgalaikio protezų stabilumo, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalintiems ar nenorintiems paprastų dantų implantų. Ekonominis plokštelės ant mini implantų metodo prieinamumas jį daro patrauklų didesniam pacientų kiekiui, tačiau, prieš pasirenkant šią operaciją, paciento žandikaulio bei išlikusių dantų būklę turi įvertinti odontologas. Išimami protezai ant mini implantų yra greitas gydymo būdas, kuris leidžia pacientui užtikrintai valgyti jau tą pačią dieną. Pirmą dieną po plokštelės pritvirtinimo gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas dantenose, žandikaulyje, tačiau su juo lengvai susidoroja vaistai nuo skausmo, kuriuos paskiria procedūrą atlikęs specialistas. Nors, kaip ir bet kuri procedūra, mini implantų  įsriegimas ir plokštelės fiksavimas turi savo riziką, tai gydymo metodas, kuris greitai, prieinamai ir patikimai suteikia galimybę jaustis užtikrintai.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.