Kokį dantų šepetėlį rinktis?

20 lapkričio 2017

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Procesas, kurį dažnas iš mūsų atliekame kasdien po du ar daugiau kartų, tai dantų valymas.

Taigi – kokį dantų šepetėlį rinktis?

 Kokį dantų šepetėlį pasirinkti

 

Dantys – smulkūs ir maži, bet visi puikiai suvokiame jų svarbą, o ypač suskaudus kurį iš jų ar netekus bent vieno. Kokybiškas dantų valymas, jeigu neužkerta, tai bent jau atitolina tokias nemalonias procedūras, kaip vizitas pas gydytoją – odontologą. Dantų šepetėlis – labai paprastas įrankis, bet parduotuvėse jie skiriasi vieni nuo kitų, nes gamintojai nori patraukti pirkėją. Pirmasis šeriuotas dantų šepetėlis, panašus į šiuolaikinį, buvo rastas Kinijoje, naudotas Tangų dinastijos periodu (619 – 907m.).

Kad nesusisuktų galva ir dantys būtų tinkamai išvalyti, aptarsime pagrindinius dantų šepetėlio kriterijus:

Svarbiausia šepetėlio dalis – šereliai. Keista, bet rinkoje matyti daug šepetėlių kietais šereliais. Tai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas. Jie šveičia stipriau ir apnašas galima pašalinti greičiau, bet dėl to gali būti pažeistos dantenos. Neverta taupyti laiko dantų valymui, geriau rinktis minkštus arba pusiau minkštus šerelius. Svarbu, kad dantenų neskaudėtų, o apnašos būtų tinkamai pašalintos.Rinkitės savo dantų šepetėlį pagal save

Šerelių būna įvairiausių formų: lygių, banguotų, laiptuotų. Čia jau pacientas gali rinktis pagal asmeninius kriterijus. Kaip žinia, pas vieną daugiau dantų, pas kitą mažiau, o ir sąkandis kiekvienoje burnoje savitas. Pamėginkite įvairių formų ir pajausite, kas jums tinka labiausiai. Rekomenduojame pradėti nuo lygios, klasikinės šerelių formos.

Šepetėlio galvutė. Svarbu, kad ji būtų patogi ir ne per didelė. Smulkesne galvute be vargo išvalysite sunkiau pasiekiamas vietas, pvz.: protinius dantis.

Šepetėlio kotas. Kaip įrankis prisitaiko prie jūsų rankos, kokia kontrolė bei valdymas – turi didelę įtaką valymo procesui. Vėlgi, reikėtų vengti per daug įmantrių, išlankstytų formų šepetėlių, tai ne visuomet pasitarnauja, o ir kaina, neretai, tokių šepetėlių būna kur kas didesnė.

Grožis. Išsirinkite mielą akiai šepetėlį, galbūt mediniu ar bambukiniu kotu, patinkančios spalvos. Ilgainiui dantų valymas teiks ne tik naudos, bet ir malonumo.

Napoleonas Bonapartas naudojo štai tokį arklio šerių šepetėlį: Napoleono dantų šepetėlis

 

Elektriniai šepetėliai. Šiais mokslo bei technikos laikais galima įsigyti funkcionalų, pritaikytą ir dantų negadinantį elektrinį šepetėlį. Jiems dažniausiai reikalingos baterijos ar kitas energijos šaltinis ir elektriniai dantų šepetėliai pasižymi papildomomis vibracijomis, zyzimu ir ūžimu. Tai puiki alternatyva, jei dingo rankų vikrumas arba trokštate naujovių. Nesirinkite pagal etiketę ar prekės ženklą, geriau žiūrėkite, kas jums patinka labiausiai. Tikėtina, kad tai nebus pats pigiausias dantų šepetėlis, bet tikrai atsiras daugiau  ekspresijos dantų valymo procese. Nepamirškite, kad dantų šepetėlį kartas nuo karto tenka pakeisti nauju, kai šereliai apsidėvi arba po peršalimų, kitų susirgimų.

Nesvarbu kur gyvenate – Vilniuje, Kaune, o gal Pabradėje – valykitės dantis ir mėgaukitės procesu. Dantų implantavimas ir kitos procedūros, tokios kaip estetinis plombavimas ar dantų protezavimas, sutikite, nėra pačios maloniausios ir retas jas pasitinka su džiaugsmu, tad prižiūrėkite savo šypseną jau dabar!

 

Tomas Stumbrys

Odontologas, Implantologas, Protezistas

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI
Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!