Kaip vyksta dantų protezavimas

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Jei jums trūksta vieno ar daugiau natūralių dantų, gali prireikti juos pakeisti protezais. Ši odontologijos rūšis taikoma, kai pacientas netenka visų arba beveik visų natūralių dantų, ir jos metu pacientui pritaikomi dirbtiniai protezai, vadinami dantų protezais. Nors daug kas mano, kad protezai yra senamadiški, per daugelį metų jie patyrė nemažai pokyčių ir dabar atrodo ir jaučiasi daug natūraliau nei anksčiau. Protezavimą atlieka bendrosios praktikos odontologas kartu su burnos protezuotoju ir endodontologu, jei pacientui reikia toliau gydyti likusius šaknų kanalus. rotezų gydytojai odontologai specializuojasi kurdami dirbtinius trūkstamų dantų pakaitalus iš akrilo, metalo ar kitos medžiagos, kuo panašesnės į tikrus dantis. Procesą sudaro daugybė toliau aprašytų etapų:

1. Atvykimas pas odontologą

Prieš dantų protezavimą odontologas turi gerai apžiūrėti jūsų burną. Pagrindinis apsilankymo tikslas – nustatyti, kiek dantų reikia išrauti ir kokia likusių dantų bei dantenų būklė.

Galimi įvairūs dirbtinių dantų protezų variantai, iš kurių vieni iš labiausiai paplitusių yra pilnas dantų protezavimas (pakeičia visus dantis), momentinis dantų protezavimas, ir kt.

Atsižvelgiant į dantų, kuriuos reikia pakeisti, skaičių ir jų vietą, gali būti aptarti skirtingi protezavimo variantai. Įsitikinkite, kad išsamiai aptarėte galimybes ir jo ar jos rekomendacijas, kad visiškai suprastumėte, kas su tuo susiję. Jūsų odontologas turėtų skirti laiko atsakyti į visus jums rūpimus klausimus apie konkrečią situaciją.

2. Paimamas paciento dantų atspaudas

Pirmasis dantų protezavimo etapas – paciento burnos atspaudo paėmimas. Šis atspaudas daromas spaudžiant minkštą medžiagą paciento burnoje, kad būtų sukurta forma. Ant paciento dantų uždedamas specialus dėklas, kad būtų sukurta forma. Tuomet dantys atskiriami nuo dantenų, kad būtų sukurta paciento dantų ir dantenų forma. Tada atspaudas siunčiamas į laboratoriją, kur iš specialaus akrilo mišinio sukuriami protezai.

3. Protezas gaminamas pagal atspaudo formą

Kitas dantų protezavimo etapas – paciento burnos ertmės atvaizdo formavimas, siekiant sukurti protezus. Tada forma siunčiama į laboratoriją, kur ji užpildoma specialiu mėlynos spalvos akrilo mišiniu. Akrilas sukietinamas ultravioletine šviesa, kuri taip pat naudojama mišiniui nudažyti mėlyna spalva. Kai medžiaga sukietėja, ji supjaustoma ir siunčiama į odontologo kabinetą, kur protezai pritaikomi prie paciento burnos ir dantenų.

4. Dantų protezas reguliuojamas rankomis ir naudojant reguliavimo įrankį

Kai protezai pristatomi į odontologo kabinetą, jie pritaikomi prie paciento burnos. Jei paciento likę dantys yra tiesūs, odontologas gali lengvai įdėti protezus į paciento burną. Tačiau jei paciento likę dantys yra labai netaisyklingi, odontologui teks naudoti įrankius protezams pritaikyti. Nedideliems koregavimams atlikti naudojami rankiniai įrankiai, o kiti įrankiai, prijungti prie elektrinio gręžtuvo, naudojami didesniam koregavimui atlikti. Odontologas pradės naudoti rankinius įrankius, kad atliktų nedidelius protezų padėties koregavimus. Kai dantų protezai bus įstatyti į tinkamą padėtį, odontologas elektriniu grąžtu su priedais atliks didesnius dantų protezų padėties pakeitimus.

Kaip geriausia valyti protezus?

Apnašos ir maistas prie protezų prilimpa taip pat, kaip ir prie natūralių dantų.

Apnašos – tai lipni bakterijų plėvelė, kuri susidaro ant protezų po valgymo ir gėrimo. Jei protezų nevalysite, apnašos gali kauptis, todėl kyla dantenų ligų ir blogo burnos kvapo rizika. Reguliarus valymas yra gyvybiškai svarbus jūsų bendrai burnos sveikatai. Kad dantų protezai būtų švarūs, jums reikės šių priemonių:

  • dantų šepetėlio su minkštais šereliais
  • vandens
  • dantų protezų valymo tirpalo arba švelnaus muilo

Planuokite valyti dantų protezus bent kartą per dieną. Tačiau valydami dantų protezus nenaudokite dantų pastos. Daugelio prekių ženklų pastos sudėtyje yra ingredientų, kurie yra per daug abrazyvūs išimamiems dantims. Šios pastos gali palaipsniui pažeisti protezų paviršių, palikdamos įbrėžimų ar nedidelių įtrūkimų. Vietoj to protezus valykite šepetėliu su minkštais šereliais, skirtu specialiai protezams.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.