Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų implantavimo procedūros įpareigoja pacientą nuosekliai ilgalaikei priežiūrai. Ant dantų implantų apnašos linkusios kauptis greičiau ir aktyviau nei ant natūralių dantų, todėl odontologai yra paruošę aiškias priežiūros rekomendacijas. Laikantis jų, galima ilgai džiaugtis nepriekaištingai atrodančiai dantimis ir aplinkinius žavinčia šypsena.

Pagrindinės dantų priežiūros taisyklės

Odontologai sutaria dantų priežiūros klausimais. Visi jie rekomenduoja:

 • dantis valyti du kartus per dieną: ryte ir vakare. Jei kankina dantenų ligos, kariesas, rekomenduojama ir dažniau. Reikia neužmiršti, kad svarbiau ne valymo kartų kiekis, o kokybė;
 • dantų šepetėlį keisti pastebėjus pirmuosius nusidėvėjimo požymius arba persirgus infekcinėmis burnos ar kvėpavimo takų ligomis;
 • po dantų valymo pasirūpinti liežuviu: nuvalyti apnašas dantų šepetėliu braukiant po keletą kartų nuo šaknies galiuko link liežuvio galo;
 • kartą per dieną išvalyti dantų tarpadančius siūlu arba tarpdančių šepetėliu ir išskalauti burną bealkoholiu skalavimo skysčiu;
 • reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistus.

Paminėti žingsniai yra taisyklingos dantų priežiūros pagrindas, jais turėtų vadovautis tiek natūralių dantų, tiek implantų savininkai.

Specifinė implantų priežiūra

Gydytojai pabrėžia, kad implantų priežiūrai turėtų būti skiriama dar daugiau dėmesio nei natūralių dantų valymui. Čia svarbiausia šalia dantenų esančios sritys ir tarpdančiai, kuriuose dažnai užsilieka maisto likučiai. Ilgainiui jie genda ir pradeda ardyti, tirpinti paviršinius dantų sluoksnius. Šalia dantenų atsirandančios bakterijos gali sukelti uždegimą, o laikui bėgant – paveikti žandikaulį. Kruopštus tarpdančių valymas dantų siūlu ir tarpdančių šepetėliu užima nemažai laiko, todėl šiuo metu siūloma ir alternatyva – namų naudojimui pritaikytas burnos higienos aparatas. Esminis jo principas – pulsuojančios srovės, kuriomis išvalomi tarpdančiai ir masažuojamos dantenos.

Taigi tinkamai rūpintis dantimis nesudėtinga, o rezultatai visada efektyvūs ir džiuginantys.

Svarbu tinkamai pasirinkti priemones

Žinanti pagrindinius dantų priežiūros principus, verta susipažinti ir su priežiūrai reikalingomis priemonėmis. Kad dantys po implantavimo procedūros būtų sveiki ir apsaugoti, reikia rinktis:

 • Dantų šepetėlį su retais šerelių pluoštais ir kuo mažesne galvute, dar geriau – vieno danties šepetėlį;
  Kokybišką tarpdančių šepetėlį;
 • Mažai abrazyvinę dantų pastą (ypač kenkia balinamoji dantų pasta), geriausia – su triklosanu;
 • Higieninį tarpdančių siūlą;
 • Burnos skalavimo skystį be etilo alkoholio.

http://www.sveikaszmogus.lt/Vaikams1-288-Dantu_imp…

Tinkamai pasirinktos priemonės, įrankiai ir nuoseklus dantų priežiūros taisyklių laikymasis ne tik leidžia kasdien jaustis gaiviai, bet ir džiaugtis ilgalaikiais dantų implantavimo rezultatais.


Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.