Kaip priprasti prie dantų protezų

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Po to, kai dėl kokių nors priežasčių buvo pašalinti natūralūs dantys, ir dantų protezavimas buvo atliktas, turėsite pradėti naudoti dantų protezus. Laikui bėgant galite prie jų priprasti ir net nepastebėti, kad juos turite. Nesvarbu, ar tai daliniai, ar visiški dantų protezai, svarbu, kad žinotumėte, kaip jais naudotis, todėl pateikiame trumpą vadovą, kaip priprasti prie dantų protezų:

Kasdien valykite dantų protezus šepetėliu ir siūlu

Kartą per dieną dantų protezus reikia nuimti ir kruopščiai išvalyti. Tam galite naudoti dantų šepetėlį su minkštais šereliais ir šiek tiek dantų pastos. Niekada nenaudokite šepetėlio, skirto natūraliems dantims, nes jis pažeis Jūsų dantų protezus. Po valymo dantų protezus turėtumėte palikti išdžiūti per naktį.

Būkite kantrūs prie jų prisitaikydami

Turėsite būti kantrūs prisitaikydami prie naujų dantų protezų. Gali būti, kad jie Jums bus nepatogūs arba pajusite nedidelį skausmą. Tai normalu, ir turėtumėte tikėtis, kad tai truks maždaug kelias savaites. Jei skausmas nepraeina, nedvejodami kreipkitės į odontologą. Jis taip pat gali pasiūlyti palengvinti naujųjų dantų protezų dėvėjimą, juos dėvint tik tam tikrų valgymų metu. Nešiodami juos visą laiką, galite prisitaikyti lėčiau. Be to, kol priprasite prie naujų protezų, burnoje gali būti kitoks pojūtis. Gali atsirasti sausumo pojūtis, gali skaudėti liežuvį arba jaustis, kad burnoje yra sausa. Tai įprasti šalutiniai poveikiai, kurie gali išnykti po kelių savaičių.

Išlikite hidratuoti, kol prisitaikote prie naujų dantų protezų

Prisitaikydami prie naujų dantų protezų, nepamirškite būti hidratuoti. Tai padės Jums sumažinti bet kokį diskomfortą, kurį galite jausti, taip pat bet kokį sausumą, kurį galite patirti. Geriausias būdas išlikti hidratuotam yra gerti vandenį. Venkite saldžių gėrimų, kol priprasite prie naujų dantų protezų.

Pasikalbėkite su savo odontologu apie naujus dantų protezus

Ne bėda, kad jaučiate baimę ar nerimą dėl naujų dantų protezų. Jūsų odontologas greičiausiai galės patarti, kaip palengvinti šį procesą. Jis netgi gali pasiūlyti palengvinti naujų dantų protezų dėvėjimą, juos dėvint tik tam tikrų valgymų metu. Jei juos nešiosite visą laiką, gali būti, kad prie jų prisitaikysite lėčiau. Jūsų odontologas yra tam, kad Jums padėtų, todėl nedvejodami kreipkitės į jį, jei turite kokių nors klausimų ar abejonių.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.