Dantų protezų rūšys: kaip pasirinkti tinkamai?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų vainikėliai ir protezavimas

Galimybė rinktis – visuomet vertinama ypač teigiamai. Dantų protezai – taip pat ne išimtis: šiandien siūlomi įvairūs sprendimai šypsenos atkūrimui. Vis dėlto, ne paslaptis ir tai, kad kuo daugiau pasirinkimų, tuo sunkiau apsispręsti. Netikėtumų ir sunkumų tikrai nekils tuo atveju, jei žinosite, kuomet verčiau rinktis vainikėlius, o kuomet – pirmenybę teikti mikroprotezams. Apie tai, kada ir kokie sprendimai turėtų būti verti jūsų pasirinkimo, pateiksime trumpą apžvalgą.

Vainikėliai

Dantų protezavimas vainikėliais ir implantais Vilniuje

Šis sprendimas gali tapti išeitimi siekiant atkurti stipriai pažeistus, nuskilusius dantis. Užtikrinamas ilgas tarnavimo laikas, nežymus dėvėjimasis, apsauga nuo pažeidimų.

Ieškote sprendimo, turinčio daugiausiai privalumų? Dėmesį verta atkreipti į cirkonio keramikos vainikėlius kurie:

  • ypač tvirti, todėl maloniai stebina ilgu tarnavimo laiku;
  • pralaidūs šviesai, tad užtikrina savų dantų efektą;
  • pilno kontūro, todėl tinkami tiems pacientams, kurie griežia dantimis;
  • turi puikų biosuderinamumą, todėl tinka į alergijas linkusiems žmonėms;
  • gaminami naudojant patį tiksliausią būdą – kompiuterinį planavimą bei frezavimą.

Tiltai

Tobulėjančios technologijos lėmė tai, kad šiandien dantų atkūrimas naudojant tiltus yra vis retesnis sprendimas. Vis dėlto, tai gali būti tinkama išeitis tuo atveju, jei reikia atnaujinti jau anksčiau šiuo būdu atkurtus dantis. Užtikrinamas estetinis vaizdas bei dantų funkcionalumas. O vienu metu galima atkurti 3 ir daugiau dantų.

Protezavimas fiksuojamais dantų tiltais

Mikroprotezai

Keramikiniai įklotai bei užklotai

Įcementuojami į dantį įklotai bei užklotai gali tapti puikia alternatyva plomboms. Tai – puikus pasirinkimas, kai ieškoma mikroprotezų, nekeičiančių spalvos bei formos, leidžiančių išvengti mikroplyšių atsiradimo. Mikroprotezų naudojimo laikas yra žymiai ilgesnis negu plombos, jų nereikia nuolatos atnaujinti. Tai yra ilgalaikė investicija

Laminatės

Dantų laminatės, dar vadinamos venyrais, yra ypač plonos, keramikinės plokštelės, kurios specialiu cementu pritvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus. Svarbiausios dantų laminačių savybės – daugiasluoksniškumas bei pralaidumas šviesai, tvirtumas, ilgas tarnavimo laikas bei nesudėtinga priežiūra. Keramikinės laminatės gaminamos technikų laboratorijose ir joks kitas gamybos būdas negali užtikrinti tokio estetiško bei natūralaus rezultato. Laminates galima rinktis iš trijų: CEREC, porceliano arba kompozitines laminates.

  • CEREC laminatės yra gaminamos kompiuterinio frezavimo būdu, dažniausiai – vienodos, todėl neatsižvelgiama į dantų individualumą. Būtent dėl šios priežasties CEREC laminačių kaina yra patrauklesnė, nei pagamintų iš porceliano. Dantis šlifuojamas ir pritaikomas prie laminačių, tad dažnai tenka juos apšlifuoti žymiai daugiau nei ruošiant dantį porcelianinėms laminatėms. Reikalingas 1 ar 2 vizitai.
  • Porceliano laminatės

Siekiant rasti optimaliausią sprendimą, pirmiausia pagaminamos laikinos laminatės, ir tik po to –  porcelianinės (jos gaminamos technikų laboratorijoje). Šios laminatės – brangesnis sprendimas nei CEREC, tačiau užtikrinamas natūralių dantų efektas, be to,  mažiau šlifuojamas dantis, atkuriama natūrali danties forma, kuri pritaikoma prie šalia esančių dantų.

  • Kompozitinės laminatės

Atsižvelgiant į tai, jog šios rūšies laminatės gaminamos pramoniniu būdu ir dideliais kiekiais, neužtikrinamas individualumas, be to, neuždedamos laikinos laminatės, tad yra žymiai sunkiau įvertinti galutinį rezultatą, kol dar nėra pradėtas šlifuoti dantis. Pasirinkus šį sprendimą, dantis bus šlifuojamas ir taikomas prie mikroprotezo, o ne atvirkščiai.

Kuris iš šių pasirinkimų labiausiai tiktų Jums? Atvykite nemokamai konsultacijai, kurios metu įvertinsime jūsų dantų būklę, lūkesčius, poreikius bei priimsime geriausią sprendimą.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.