Dantų implantų šalinimas

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Papadent - klinika, kuri specializuojasi dantų implantacijoje

Dantų implantų šalinimas yra sudėtinga procedūra, kurią reikia atlikti atsargiai ir ją atlikti privalo tik labai kvalifikuotas odontologas. Implanto išėmimas nėra kasdienė procedūra ir yra įvairių veiksnių, kurie gali turėti įtakos šio proceso lengvumui ir sėkmei. Be to greičiausiai kyla klausimas – kada tokio tipo operacijos iš vis gali prireikti, nes visuotinė nuomonė, jog implantai visam gyvenimui?

Priežastis dėl kurių reikia šalinti implantą galima suskirstyti į tris grupes: biologinės priežastys, gydymo ir planavimo klaidos ir mechaninės komplikacijos. Dažniausia biologinė situacija kai reikalinga šalinti implantą yra periimplantitas , kitaip vadinama infekcija ir kaulo tirpimas aplink implantą. Periimplantitas dažniausiai išsivysto dėl nepakankamos higienos, nekontroliuojamos paradontozės, rūkymo, kartais dėl netikamo protezavimo arba dėl minėtų faktorių kombinacijos. Tokie implantai pašalinami santykinai lengviau, nes dalis kaulo aplink juos jau būna prarasta, o implantas kaule laikosi 50-30% savo ilgio. Gydymo ir planavimo klaidų pasekmėje implantus reikia šalinti dėl netinkamos padėties, dėl ko negalima tinkamai pagaminti protezo. Tokių implantų įsriegimo kryptis netinkama dėl ko protezo bus netinkamos formos arba padėties arba netgi nebus įmanoma pagaminti. Taip pat, jei implantai pažeidžia svarbias anatomines struktūras arba nors išimtinai retai (maždaug vienas atvejis iš 200000) sukelia alergiją. Mechaninės implantų šalinimo priežastys yra protezą laikančios atramos arba tvirtinančio varžtelio lūžis, kai negalimą jų pašalinti, taip pat pačio implanto lūžis(maždaug vienas iš 1000 įsriegtų implantų). Tokie implantai pašalinami sunkiausiai. Klibantys implantai pašalinami lengvai kaip ir klibantys dantys. Implantai iš viršutinio žandikaulio pašalinami ženkliai lengviau, nes kaulas minkštesnis. Ilgų, gerai integruotų apatinio žandikaulio implantų išėmimas yra sudėtingas procesas, tokiu atveju reikalinga pašalinti pakankamai didelį kiekį aplink implantą esančio kaulo. Prieš šalinant implantą pradžioje nuimamas protezas, jei reikia padaromas nedidelis pjūvis ir specialių instrumentų dėka implantas išimamas. Priklausomai nuo plano ir situacijos arba įdedamas naujas implantas , arba atliekamas kaulo priauginimas arba vieta tiesiog susiūnama. Kaip bebūtų saugiausia ir patikimiausia palaukti kol vieta sugis ir tik po to kartoti implantaciją. Be to, kai kurie implantai gali būti dedami netoli jautrių vietų, pavyzdžiui, nervų apatiniame žandikaulyje arba sinusų viršutiniame žandikaulyje. Tuomet privaloma elgtis itin atsargiai, kad būtų išvengta nervų pažeidimo ar sinuso perforacijos galimybės. Tokiu atveju taip pat dažnai rekomenduojama atidėti implantų keitimą, kad būtų sumažinta galima rizika.

 

Atliekant implantų išėmimą po atlikto viso dantų lanko protezavimo, pavyzdžiui, „All-on-4/6” metodikos, reikia atsukti visą tiltą, o po to išimti pažeistą implantą. Tuo atveju kai buvo sriegti 6 implantai, o pašalinami 1-2 implantai dažniausiai įmanoma išsaugoti protezą tuo atveju jei likusių implantų padėtis ir būklė yra tinkama.

Svarbu suprasti, kad šalinant implantus gali būti prarandami minkštieji audiniai ir kaulas, ypač jei protezuota visa burna, todėl implantologas turi stengtis, kad kaulo praradimas implantų šalinimo metu būtų kuo mažesnis taip pat nepažeistų gretimų dantų ir nesukeltų papildomų komplikacijų. Implantų šalinimui reikia daug daugiau praktikos nei jų įdėjimui ypač kai dirbama su gerai prigijusiais implantais, todėl gydytojas turi būti patyręs.

Nors dantų implantus galima išimti, visada geriau, kai tik įmanoma užsiimti profilaktika. Teisingai atlikta dantų implantų operacija ir tinkama jų priežiūra, laikantis odontologo rekomendacijų, gali padėti išvengti implantų lūžių ir kitų komplikacijų, dėl kurių kiltų poreikis juos šalinti. Reguliarus lankymasis pas odontologą ir nuoseklus burnos higienos praktikos laikymasis užtikrins, maksimalų dantų implantų ilgaamžiškumą ir sėkmingumą. Tačiau apibendrinant galima pasakyti, jog vis plačiau taikant šį gydymo būdą ir sriegiant vis daugiau implantų išėmimo atvejų taip pat daugės.

Nemokama konsultacija dantų implantacijai

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.