Dantų implantai ir rūkymas – prastas duetas

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų implantavimas (lot. dental implantationem) yra atsakinga procedūra, kuriai nuosekliai ruošiamasi, atliekama daug tyrimų, nustatančių bendrą sveikatos būklę, atskleidžiančių dantų ir dantenų situaciją, leidžiančių sužinoti žandikaulio kaulų matmenis. Visa tai atlieka odontologas. Tačiau ne mažiau svarbus ir paciento indėlis. Jam keliami reikalavimai tiek prieš, tiek ir po procedūros. Vienas iš tokių reikalavimų – atsisveikinimas su cigaretėmis.

Implantai nesuderinami su rukymu del blogos cheminiės reakcijos

Didesnė implantų atmetimo rizika

Odontologai rekomenduoja pacientams nerūkyti ne dėl visiems žinomo rūkymo poveikio vidaus organams, bet dėl didėjančios implantų atmetimo grėsmės. Kad rūkantiems žmonėms sunkiau prigyja implantai, įrodo dar 2006 metais atlikti tyrimai. Buvo ištirti 464 pacientai, kuriems implantuoti 1 852 implantai. Bendras atmetimo procentas buvo 7,72 %. Daugiau nei penktadalis (23,08 %) implantacijos metu rūkiusių žmonių sualukė atmetimo reakcijos, kai tarp nerūkančių taip atsitiko 13,33 %. Tai leido nustatyti, kad rūkymas labai padidina implantų atmetimo riziką. Mokslininkai pabrėžė, kad ankstyvas implantų atmetimas susijęs su rūkymu, o vėlesnis – su rūkymo stažu.

Galiausiai mokslininkai rūkymo neįvardijo kontraindikacija, tačiau skatino ir skatina atsisakyti cigarečių tuos, kurie siekia aukščiausių implantavimo rezultatų.

http://www.boaoffice.lt/LT/13/42/115

Mūsų pačių praktikoje rūkančiųjų atmetimo rodiklis kur kas mažesnis, siekia iki 5%, todėl esant sąlygoms būtinai kreipkites ir rasime mažiausiai skausmingą ilgalaikį implantacijos variantą.

Labai svarbu ir tinkamai prižiūrėti dantų implantus, čia galite pasiskaityti apie jų priežiūrą: Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Kitos rūkymo sukeliamos problemos

Dažnas rūkymas, anot gydytojų, sukelia ne tiesiogiai su implantavimu susijusių, tačiau sveikatą ir dantų būklę smarkiai paveikiančių procesų:

  • sutrikdo kraujotaką;
  • stabdo žaizdų gijimą visame organizme;
  • padidina infekcijos patekimo riziką;
  • sukelia itin blogą ir labai sunkiai pašalinamą burnos kvapą;
  • bėgant laikui smarkiai paveikia dantų spalvą: jie praranda pirminį švytėjimą, baltumą, apsineša degimo metu atsirandančiomis medžiagomis;
  • sukelia navikinių ląstelių dauginimąsi;
  • skatina dantenų ligas.

Tiek dantų, tiek kitų sričių gydytojai pataria atsisakyti rūkymo, jei norite saugoti savo organizmą, džiaugtis nepriekaištingu šypsenos baltumu ir gaiviu burnos kvapu.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.