Metalo keramika prieš cirkonio keramiką dantų implantacijoje

Dantų vainikėlių kainos

Siūlome cirkonio keramiką vietoje metalo keramikos

Metalo keramika prieš cirkonio keramiką: kuri iš jų pranašesnė?

Dantų protezavimas visuomet sukelia daug apsvarstymų: kokį protezavimo būdą pasirinkti; kokioms medžiagoms teikti pirmenybę? Protezavimas gali būti atliekamas vainikėliais bei tiltais, o jie – pagaminti iš metalo arba cirkonio keramikos. O kuris iš šių dviejų pasirinkimų tinkamiausias Jūsų atveju? Atkreipkite dėmesį į šiuos pranašumus bei trūkumus, padėsiančius nuspręsti, kuriam iš dviejų pasirinkimų skirti pirmenybę.

Metalo keramika

 • Kuomet kalbame apie tokius procesus kaip protezavimas, savaime suprantama, vienu svarbiausių kriterijų tampa ilgaamžiškumas. Siekiantys pateisinti šį lūkestį, pirmenybę turėtų teikti metalo keramikos vainikėliams arba tiltams, kurie maloniai stebina ilgaamžiškumu.
 • Patikimas dantų protezavimo būdas: metalo keramika dantų protezavimui yra naudojama jau ganėtinai seniai. Nors kartais pacientai vis dar mieliau renkasi porceliano sluoksniu padengtus metalo keramikos protezus, tačiau tenka pastebėti, kad toks pasirinkimas tampa vis retesnis.
 • Kainos klausimas – svarbus daugeliui pacientų. Jei jis Jums vienas svarbiausių, atminkite, jog metalo keramikos gaminių kaina, lyginant su cirkonio keramika, yra patrauklesnė. Jei bus pasirenkamas vos vienas metalo keramikos vainikėlis, kaina, lyginant su cirkonio keramika, nebus ženkliai mažesnė, tačiau kas kita, jei bus protezuojama ganėtinai daug dantų.
 • Daugeliui pacientų svarbu, kad atkurti dantys atrodytų lygiai taip pat, kaip ir savi. Vis dėlto, tokį efektą, naudojant metalo keramikos vainikėlius bei tiltus, pasiekti bus sunku, kadangi metalas nepraleidžia šviesos. Rezultatas – šiuo būdu atkurti dantys neatrodys taip natūraliai, kaip savi. Jie gali būti nežymiai tamsesni už nuosavus dantis, kadangi metalas yra nepralaidus šviesai.
 • Dantų atkūrimas metalo keramikos vainikėliais bei tiltais, turi dar vieną trūkumą. Tai – prie dantenų liksianti tamsi linija, kurią gali pastebėti ir aplinkiniai. Jei protezuojami netoli protinių dantų esantys dantys, tokiu atveju gali pasiteisinti ir metalo keramikos vainikėliai, tačiau kas kita, jei metalo keramika bus pasirenkama protezavimui šalia priekinių dantų.
 • Įvertinti reikėtų ir tai, jog bėgant laikui dantenos gali pasislinkti, todėl vainikėliai bei tiltai taps ypač matomais.
 • Jei pageidaujate maksimalaus komforto, dar kartą gerai pagalvokite, ar tai yra Jums tinkamiausias sprendimas, kadangi iš metalo keramikos pagaminti tiltai bei vainikėliai gali tapti tinimo ar skonio pokyčių priežastimi. Pasvarstykite, ar tikrai verta taupyti: nors protezuojant dantis metalo keramika kaina yra mažesnė, tačiau kartais dėl tokio sprendimo vėliau tenka gailėtis.

Cirkonio keramika

 • Vertinant paskutiniųjų dešimtmečių statistiką matyti, kad alergiškų žmonių – daugėja. Pacientai, kurie yra alergiški odontologijoje naudojamoms žaliavomis, taip pat ne išimtis. Vis dėlto, pasirinkus teisingus sprendimus, alerginių reakcijų galima išvengti. Vienas geriausių pasirinkimų – cirkonio keramikos vainikėliai bei tiltai, nesukeliantys alergijų ir infekcijų.
 • Tobulai šypsenai reikalingi ne tik gražūs ar natūraliai atrodantys dantys, bet ir sveikos dantenos. Būtent tokiais atvejais cirkonio keramika yra geriausias pasirinkimas, kadangi jos gaminiai nepadarys neigiamos įtakos dantenoms, tad išlaikysite nepriekaištingą jų išvaizdą.
 • Jei vienas svarbiausių atkuriamos šypsenos lūkesčių yra jos natūralumas, tokiu atveju nerasite geresnio sprendimo, nei cirkonio keramikos vainikėliai bei tiltai. Cirkonio keramika yra pralaidi šviesai, todėl protezuoti dantys niekuo nesiskirs nuo natūralių. Prie danties kaklelio nėra matoma pilka juostelė, kuri yra būdinga metalo keramikos protezams.
 • Cirkonio keramika yra tvirta, atspari korozijai medžiaga, kuri džiugina ne tik estetika, bet taip pat ir ilgaamžiškumu. Cirkonio keramikos vainikėliai yra gaminami kompiuterio frezavimo būdu, todėl tai užtikrina precizišką tikslumą.
 • Iš cirkonio keramikos pagaminti vainikėliai puikiai tiks tiek priekinių, tiek krūminių dantų atkūrimui. Pacientai, pasirinkę cirkonio protezus, šypsosi kur kas drąsiau, nes šie protezai atrodo visiškai natūraliai.
 • Pacientų patirtys: metalo keramiką lyginant su cirkonio keramika, atsiliepimai yra palankesni būtent cirkoniui. Komfortas, estetika ir natūralumas yra trys pagrindinės savybės, dėl kurių cirkonio keramika įgyja kur kas didesnį pranašumą.

Apibendrinimas

Kaip matyti, kai ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi savų pranašumų. Tačiau siekiant apibendrinti šiuos du pasirinkimus, galima teigti, jog metalo keramikos vainikėliai ir tiltai tinka siekiantiems ilgaamžiško sprendimo, patrauklios kainos, na, o iš cirkonio keramikos pagaminti vainikėliai bei tiltai užtikrins maksimaliai estetišką ir natūralų vaizdą, nesukels alerginės reakcijos, be to, išlaikysite puikią dantenų išvaizdą.

Kodėl verta rinktis dantų protezavimą ant implantų?

Kuris pasirinkimas geriausias Jūsų atveju? Jau dabar kreipkitės į Papadent – įvertinsime Jūsų poreikius ir kartu nuspręsime, kuo ir kaip atkurti šypseną.

Paslaugos Kainos Kontaktai

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.