Bedančių žandikaulių reabilitacija cirkonio oksido pilno lanko ant implantų fiksuojamais protezais

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Trūksta visų dantų, nėra dantų, visiška bedantystė

Bedančių žandikaulių reabilitacija cirkonio oksido pilno lanko ant implantų fiksuojamais protezais: 4 metus trukęs retrospektyvus klinikinis tyrimas (PubMed)

 

Pagrindinė problema

limituota duomenų bazė apimanti pacientų rezultatus, kenčiančių nuo bedantystės ir kuriems buvo taikomas gydymas cirkonio oksido pilno lanko ant implantų fiksuojamais protezais.

 

Tikslas

Pagrindinis šio retrospektyvaus klinikinio tyrimo tikslas buvo ištirti dantų implantų ir cirkoninių fiksuotų protezų lūžimo dažnį. Antrinis tikslas – gydymo sėkmingumo procentas bedančių pacientų, kuriems buvo taikoma cirkoninių implantais fiksuotų protezų reabilitacija, bei techninių komplikacijų dažnis tokiame gydymo procese.
Panaudoti šaltiniai ir metodika: Šiame retrospektyviniame klinikiniame privačios praktikos tyrime dalyvavo 128 pacientai, kuriems nuo 2013 m. sausio 1 d. iki 2016 m. gruodžio 31 d. buvo įsriegti 1072 implantai, ant kurių uždėti 191 cirkonio oksido pilno lanko implantais fiksuojami protezai, skirti vieno ir dviejų žandikaulių reabilitacijai. Visi cirkonio oksido protezai buvo pilnai monolitinės struktūros ir tik dantenų srityje buvo glazūruoti keramikine mase, todėl laikomi daugiausia monolitiniais. Be to, visi protezai buvo priklijuoti prie originalių implantų gamintojo titaninių bazių , kurios užtikrino maksimalų kontaktą su implantais. Pirminiai rezultatų rodikliai kuriai remtasi buvo implantų bei pačio protezo konstrukcijos lūžių dažniai. Antriniai rezultatų rodikliai buvo taikytos protezavimo procedūros ilgaamžiškumo rodiklis ir techninių komplikacijų dažnis monolitinių cirkonio oksido pilno lanko ant implantų fiksuojamų protezų atžvilgiu. Bendrasis ilgaamžiškumo rodiklis (BIR) implantams ir dantų protezams buvo apskaičiuotas remiantis visų pacientų galutiniais gydymo rezultatais, pateiktais lentelės formatu.

Dantų implantų restauracija

Rezultatai

Iš anksčiau tyrime paminėtų implantų kiekio, mažiausiai 288 implantai ir 49 protezų lankai buvo išanalizuoti kontroliniame vizite po 4 metų laikotarpio po operacijos. Iš viso buvo užfiksuota 18 implantų nesėkmių ( 13 – viršutiniame žandikaulyje, 5 – apatiniame žandikaulyje), tad BIR rodiklis yra 97,6%. Per šį periodą užfiksuotas tik vienas pilno lanko protezo lūžis, reiškiantis 99,4% BIR rezultatą protezų atžvilgiu 4 metų periode. Dar 3 protezai buvo perdaryti dėl atraminėse pozicijose esančių implantų praradimo, o vienas protezas buvo perdarytas dėl prasto pasyvaus prigludimo trūkumo, tad paties protezavimo BIR siekė 96,8 %. Per 4 metų laikotarpį vienam cirkonio oksido protezui kilo techninė komplikacija, susijusi su titaninės bazės atsiklijavimu, o dviem protezams nulūžo tvirtinantys varžtai, tačiau šios komplikacijos buvo sėkmingai išspręstos. Nė vienas cirkonio oksido protezas neturėjo nuskilusių dantenų porceliano atplaišų.

 

Išvados

Šio retrospektyvinio klinikinio tyrimo, atlikto privačioje praktikoje, rezultatai parodė, kad protezuojant bedančius pacientus su viso lanko implantais fiksuojamais cirkonio oksido protezais, su glazūruotu porcelianu tik dantenų srityje, tiek pačių implantų bei protezų ilgaamžiškumo rodikliai buvo itin aukšti. Susidūrimas su techninėmis komplikacijomis, susijusiomis su bedančių žandikaulių protezavimu, buvo minimalus.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.