Dantų gydymas Vilniuje

Mūsų gydytojai – odontologai, pasitelkdami žinias ir sukauptą patirtį, pasirengę padaryti viską, kad padėtų išsaugoti ar sugrąžinti Jūsų gražią šypseną bei pasitikėjimą savimi!

nemokama konsultacija

Dantų apžiūra

Dantis profilaktiškai pasitikrinti odontologai rekomenduoja du kartus per metus. Dantų būklę lemia mityba, žalingi įpročiai, kasdieninė dantų higiena. Apžiūros metu gydytojas – odontologas įvertina dantų būklę, atidžiai juos apžiūri ir, esant pažeidimams, pradeda gydymą. Profilaktinė dantų apžiūra apsaugo nuo ėduonies ir galimų rimtų problemų ateityje, kurių negydant galimas danties šalinimas. Norint apsaugoti dantis bei dantenas, profilaktinis dantų patikrinimas turėtų būti ne rečiau kaip kartą per 6 mėnesius.

Profesionali konsultacija – tai yra gydytojo – odontologo atliekama apžiūra ir pokalbis su pacientu, trunkantis iki 30 minučių. Konsultacijos metu atliekami rentgenologiniai tyrimai, apžiūra ir sudaromas individualus gydymo planas. Konsultacija gali būti teikiama elektroniniu paštu arba Skype programėle.

Profesionali burnos higiena

Netaisyklingai valant dantis, ant jų pastoviai lieka minkšto apnašo, nuo kurio prasideda apsauginė dantenų reakcija – uždegimas, kurio pagrindiniai požymiai yra dantenų patinimas, paraudimas ir kraujavimas. Negydomas dantenų uždegimas gali vystytis į periodontitą, kuriam esant vyksta kaulo ir dantį palaikančių raiščių irimas. Minkštasis apnašas lengvai nuvalomas naudojant asmenines burnos ertmės higienos priemones – dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlą ir skalavimo skysčius. Nenuvalius minkštojo apnašo, po 1 – 3 dienų prasideda jo mineralizacija ir per 10 – 20 dienų minkštasis apnašas virsta akmenimis.

Profesionali burnos ertmės higiena – tai higieninės procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai.

Odontologijos klinikoje galima dalyvauti „Burnos higienos programoje“, kurios metu bus reguliariai atliekama profesionali higiena kartą per 6 mėnesius, jei gydytojas – odontologas nepaskyrė kitaip, ir suteikiama 10 proc. nuolaida.

Kaip tinkamai prižiūrėti dantis?

Dantų plombavimas

Dantis profilaktiškai pasitikrinti odontologai rekomenduoja du kartus per metus. Esant reikalui, juos būtina plombuoti.

Terapinis dantų gydymas (dantų plombavimas) – odontologo kabinete dažniausiai atliekama gydomoji procedūra. Toks gydymas taikomas tuomet, kai siekiama atstatyti pažeisto danties funkcijas bei estetinį vaizdą. Dažniausiai plombuoti tenka ėduonies pažeistus dantis. Plombavimo trukmė priklauso nuo kariozinės ertmės dydžio, jai didėjant – pacientas jaučia skausmą, ilgai delsiant gali tekti dantį šalinti.

Jei kariesas pažeidžia priekinius dantis, dažniausiai yra atliekamas estetinis plombavimas. Jis ne tik atkuria pažeistus danties audinius, bet ir koreguoja dantų formą, spalvą, dydį.

DANTŲ PLOMBAVIMAS

Endodontija (dantų šaknų kanalų gydymas)

Endodontija iš graikų kalbos – mokslas apie danties „vidų“, šaknies kanalų gydymą. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Tam tikslui šaknies kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas dažniausiai galima atlikti sėkmingą kanalų gydymą.

Dažniausia bakterijų patekimo į šaknies kanalų sistemą priežastis – dantų kariesas, per kurį bakterijos patenka į danties pulpą. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Ilgainiui tirpsta žandikaulio kaulas apie infekuotą dantį, formuojasi židinys. Visa tai gali privesti prie rimtesnių komplikacijų

Užduok klausimą gydytojui

 

Ilgai negydant danties kanalų, bakterijos gali sukelti danties audinių uždegimą, kitaip vadinama periodontitu. Žmogus dažnai nieko net gali nejausti, tačiau žandikaulio kaulas pradeda tirpti, dantį galiausiai tenka pašalinti. Endodontinis gydymas išvalo bakterijas iš šaknies kanalo taip prailgindamas danties gyvavimą.

Jei jaučiate ūmų skausmą, kuris ilgai trunka, gali plisti į ausies sritį, dažniausiai jaučiamas vakarais ar naktį, yra maudžiantis, pulsuojantis, patariame kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją  –  odontologą.  Kartais pasitaiko, kad jokio skausmo nėra jaučiama, tik atlikus rentgenologinius tyrimus, paaiškėja šaknies kanalų būklė. Dėl šios priežasties ypač svarbu reguliariai kartą per 6 mėnesius apsilankyti pas gydytoją – odontologą.

Kai pradedamas šaknies kanalų gydymas, jis dažniausia vyksta etapiškai, prireikia kelių vizitų. Danties nervas (pulpa) yra pašalinama, kanalas išvalomas ir užplombuojamas. Viso gydymo proceso metu yra atliekamos dentalinės nuotraukos. Kai danties gydymas vyksta per kelis vizitus ant danties uždedama laikina plomba, kuri apsaugo dantį nuo bakterijų patekimo į kariozinę ertmę. Svarbu paminėti, kad su šia plomba pacientas gali vaikščioti ne ilgiau nei 1 mėnesį laiko. Iškritus jai, nedelsiant būtina kreiptis į gydytojus – odontologus.

Šaknies kanalų gydymas yra daug patirties, kruopštumo reikalaujantis darbas, kai naudojami mašininiai arba rankiniai instrumentai.