Dantų protezavimas: ir jaunuoliui, ir senjorui

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų protezavimas – tai smarkiai pažeistų, deformuotų ar visiškai prarastų dantų atkūrimas. Dantų netenkama dėl įvairių priežasčių, todėl tai problema, aktuali visose amžiaus grupėse tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Žinoma, daugiausia problemų atsiranda vyresniame amžiuje, kuomet dantys ima smarkiai dėvėtis, prastėja bendra sveikatos būklė, silpsta imunitetas. Todėl ir ši paslauga populiariausia tarp senjorų, kurie nebegali pasigirti funkcionaliais ir gražiais natūraliais dantimis, tačiau nori džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu ir puikia savijauta.

Kur kreiptis dėl dantų protezavimo senjorams?

Dantų atkūrimo procedūros tiek senjorams, tiek bet kurio amžiaus pacientams gali būti atliekamos ir privačiose klinikose, ir valstybinėse įstaigose. Jei norite sutaupyti pinigų, turėtumėte kreiptis į tokią įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis dėl išlaidų kompensavimo. Tokių gydymo vietų sąrašą gausite kartu su pažyma apie galimybę gauti nemokamą dantų protezavimą. Jei norite pasidomėti iš anksto, bet kada galite su juo susipažinti teritorinių ligonių kasų interneto puslapyje (https://www.ktlk.lt/gyventojams/dantu-protezavimas/galima-kreiptis/). Valstybės kompensuojamas gydymas dažniausiai užtrunka gerokai ilgiau, nes tenka laukti savo eilės, tačiau yra ne mažiau efektyvus nei asmeninėmis lėšomis apmokamas protezavimas.

Užpildžius prašymą dėl dantų protezavimo kompensavimo, Jūs patenkante į bendrą laukiančiųjų eilę. Pamatyti, kokiu greičiu pasinaudojama šia paslauga konkrečioje savivaldybėje, galite apsilankę anksčiau minėtoje interneto svetainėje. Žmogus, kuris sulaukia savo eilės, pasiūlymo protezuoti dantis ir neapsilanko gydymo įstaigoje, yra visam laikui išbraukiamas iš kompensacijos prašančiųjų sąrašų. Ką tai reiškia? Bet kada vėliau nusprendus vėl siekti iš valstybės biudžeto apmokamos paslaugos, anksčiau pasiūlymu nepasinaudojusio žmogaus prašymas elektroninių sistemų bus automatiškai atmetamas.

Laiku kreipęsi į gydytojus, galite išvengti spartesnio dantų netekimo, apsaugoti dar esančius burnoje dantis ir atsikratyti didelio diskomforto, smarkiai paveikiančio gyvenimo kokybę.

Atsiradusių problemų sprendimas – dantų protezavimas

Odontologai visada atidžiai išklauso pacientus, plika akimi apžiūri ir specialiais įrenginiais ištiria problemines vietas, susipažįsta su bendra sveikatos būkle ir tuomet pasiūlo galimų variantų, kaip susigrąžinti prarastus dantis. Tačiau naudinga būti iš anksto supažinus su Jums reikalingomis procedūromis. Šiuo metu yra paplitę keletas dantų atkūrimo būdų, kurių pasirinkimas labiausiai priklauso nuo prarastų dantų skaičiaus ir pozicijų.

Odontologas gali pasiūlyti protezavimą:

  • Dantų vainikėliais ir tiltais. Dantų vainikėliais protezuojamas kiekvienas dantis atskirai. Kaip tai vyksta? Pažeistas dantis iki pat dantenų apgaubiamas idealiai natūralaus danties formas atitinkančiu protezu. Montuojant vainikėlį, neapgadinami šalia esantys dantys, išsaugomas jų funkcionalumas ir esetinė išvaizda. Protezavimas tiltais paremtas tokiais pačiais principais, tačiau šis metodas naudojamas tada, kai reikia atkurti ne vieną, bet keletą iš eilės einančių dantų. Dantų tiltas – vientisa konstrukcija, tvirtinama prie vienoje eilėje esančių dantų. (https://www.colgate.com/en-us/oral-health/bridges-and-crowns)
  • Išimamais ir nuolatiniais protezais. Tokie protezai pasitelkiami, kai reikia atkurti išties daug dantų. Protezų konstrukcija gali būti nuolatinė, nejudinama, koreguojama ir prižiūrima tik profesionalaus gydytojo, arba išimama – tokia gali daugiau rūpintis pats pacientas: atsiradus diskomfortui, nemaloniems pojūčiams, pats ją išimti, vėliau – vėl įsidėti. Abiejų rūšių protezai įprastai tvirtinami metalinėmis apkabėlėmis bei daugiau stabilumo suteikiančiais užraktais prie natūralių ar vainikėliais, tiltais protezuotų dantų
  • Dantų plokštelėmis. Dantų plokštelėmis slepiamos taip pat didelės dantų netekimo problemos. Jomis protezuojama, kai trūksta labai didelės dalies ar net visų dantų. Dantų plokštelę sudaro dirbtini dantys ir juos stabiliai laikanti bazė. Bazė užima daug vietos burnoje, tačiau jei jos nebūtų, plokštelė neatlaikytų kandimo, kramtymo krūvio ir sulūžtų. Dantų plokštelės gali būti tvirtinamos prie burnoje likusių dantų, o esant visai blogai situacijai – tiesiog prisiurbiamos prie gleivinės. Dėl tokio montavimo būdo, nėra užtikrinama tobula dantų plokštelės fiksacija ir stabilumas, todėl kai kuriems pacientams pasireiškia diskomfortas valgymo ar kalbėjimo metu.

Kartais to neužtenka, nes nebepakanka esamos danties medžiagos, todėl būtini dantų implantai.

Šiais laikais siūloma ne viena protezavimo rūšis, besiskirianti kaina, protezavimo trukme, o kartais ir galutinių rezultatų kokybe. Tačiau tariantis su odontologijos srities specialistais, visada galima rasti sau priimtiniausią variantą, kuris užtikrintų kur kas mielesnį, visavertį gyvenimą.

Dar vienas pasirinkimas: protezavimas metalo arba bemetale keramika

Ruošiantis protezavimui, svarbu ir tinkamai pasirinkti medžiagas, kuriomis bus atkuriami dantys. Jau seniai odontologijoje naudojama metalo keramika. Ja daug metų buvo sprendžiamos dantų praradimo problemos. Žmonės džiaugėsi galėdami atgauti dantis. Nors ir netobulus, bet visgi atliekančius daugelį funkcijų. Protezavimas metalo keramika dažnai buvo ir iki šiol yra lydimas pašalinio poveikio, tokio, kaip alergijos, burnoje kylančios infekcijos, skonio pojūčių pakitimai. Negana to, metalo keramika tinkamai neatlieka estetinės funkcijos: dantys įgauna nenatūralų atspalvį, šalia dantenų dažnai matoma tamsi, metalo spalvos juostelė.

Visos šios priežastys, neigiami aspektai vertė ieškoti naujų medžiagų, naujų protezavimo sprendimų. Šiandien galima džiaugtis puikiu rezultatu – bemetale keramika. Bemetalė keramika, dažniausiai cirkonis (o dar tiksliau – cirkonio oksidas) sukėlė tikrą perversmą dantų protezavimo srityje. Tai medžiaga, padėjusi pacientams susigrąžinti funkcionalią, ilgaamžę ir tobulai atrodančią šypseną, kurios natūralumu nesuabejotų net profesionalūs odontologai.

Cirkonio keramika pasižymi:

  • ypatingu tvirtumu, kuris leidžia džiaugtis ilgalaikiais rezultatais;
  • puikiu pralaidumu šviesai, dėl kurio dantys atrodo ypač natūraliai, visai kaip savi;
  • atsparumu įvairių medžiagų ardančiam, silpninančiam poveikiui;
  • biosuderinamumu su organizmu, dėl kurio cirkonio keramikos protezas puikiai tinka alergiškiems žmonėms.

Be to, protezuojant dantis cirkonio keramika, jie ruošiami pačiu tiksliausiu odontologijoje egzistuojančiu būdu – frezuojant. Todėl išgaunami tobulai natūralius dantis pakeičiantys protezai. Verta paminėti ir tai, kad bemetalė keramika nesukelia skaudžias pasėkmes turinčių antikūnių reakcijų, lengvai priimama organizmo. Dėl to ji šiandien yra tiek pacientų, tiek odontologų labiausiai mėgiama dantų protezavimo medžiaga.

Protezavimo procedūrų trukmė ir reabilitacijos laikotarpis

Nuosekliai atliekamas profesionalus ir ilgalaikius rezultatus užtikrinantis dantų protezavimas gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų. Tai labai priklauso nuo to, kiek dantų reikia protezuoti, kokia burnos ir dantų būklė, bendra paciento sveikata. Kartais protezavimo laikotarpis gali būtų sutrumpinamas iki itin minimalių terminų, tačiau ryžtis tokioms procedūroms reikalingos ypatingai geros sąlygos ir išskirtiniai poreikiai.

Kai protezavimas baigtas ir jau galima džiaugtis naująja šypsena, nereikėtų užmiršti reguliariai lankytis pas odontologą. Specialistas turėtų nuolat prižiūrėti, kaip dėvimi protezai, ar nepasireiškia neigiami poveikiai, protezai nepasislenka iš vietos, nekeičia savo išvaizdos, formos. Esant trūkumams, visada atliekamos korekcijos, kurios leidžia prailginti protezavimo ilgalaikiškumo garantijas. Be to, burnos būklę stebintis odontologas visada pateiks naudingų patarimų, kaip teisingai prižiūrėti dirbtinius dantis namų salygomis.

Dantų protezavimas – gana ilgas procesas, o tinkama protezuotų dantų priežiūra – viso gyvenimo užsiėmimas. Tik atsakingas požiūris ir sekimas gydytojų rekomendacijomis užtikrins ilgalaikius rezultatus.

Profesionalioms paslaugoms rinkitės geriausius specialistus

Dantų protezavimas – sudėtingas ir atsakingas darbas, o jį atlikti gali tik kompetentingi ir daug patirties turintys gydytojai. UAB ,,Dantų gydytojas“ komanda nuolat tobulėja, dalyvauja mokymuose Lietuvoje ir užsienyje, visada siekia pačių geriausių rezultatų, kurie džiugintų ne tik pacientą, bet ir patį gydytoją. Dėl to kiekvienu atveju mūsų galime garantuoti aukščiausios kokybės paslaugas ir nepriekaištingus rezultatus.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.