Pažintis su protezais

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

VAINIKĖLIAI IR TILTAI

Vainikėliu protezuojami stipriai pažeisti dantys, norint apsaugoti nuo lužio, atstatyti nulūžusius, nusidėvėjusius, pakitusios formos ar spalvos dantis. Toks protezas apgaubia visą dantį iki pat dantenų krašto. Dantų vainikėliai gali būti lieti iš metalo, bemetalės ar metalo keramikos.

Tiltai naudojami trūkstamų vieno ar keleto dantų defektų atstatymui.

Metalo keramikiniai vainikėliai ir tiltai odontologijoje naudojami jau kelis dešimtmečius. Pagrindinis jų privalumas lyginant su žymiai estetiškesniais bemetalės keramikos vainikėliais yra didesnis tvirtumas ir žemesnė kaina. Tačiau jie atrodo nenatūraliau, nes metalas nepraleidžia šviesos (kaip tikras dantis), be to, prie dantenų matyti juoda linija. Jie geriausiai tinka krūminių dantų protezavimui.

Cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai atrodo labai gražiai ir yra tvirti. Protezo karkasas pagamintas iš cirkonio oksido yra lengvas ir spalva primenantis tikrą dantį. Cirkonio keramika yra tvirtesnė už bemetalę, pralaidi šviesai, todėl atrodo natūraliau negu metalo keramika. Ji tinka tiek krūminių, tiek priekinių dantų defektams ištaisyti.

Bemetalės keramikos protezai naudojami tada, kai reikalinga ypatingai gera estetika. Gerai pagamintos restauracijos neatskirs net gydytojas. Priklausomai nuo defekto dydžio galima gaminti:

Dantų protezavimas

DALINIAI IR PILNI IŠIMAMI AR DALINIAI FIKSUOTI PROTEZAI

Išimamieji dantų protezai gaminami tada, kai nelieka galimybių protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei taikant implantacijos būdą.

Lanko atraminiai protezai (biugeliai). Tai išimami protezai, turintys metalinį pagrindą, fiksuojami prie likusių tvirtų savų ar protezuotų vainikėliais dantų kabliukais ar specialiais preciziško tikslumo užraktais.

PLOKŠTELĖS

Plokštelės yra dalinės, kai burnoje dar yra nuosavų dantų ir pilnos, kai burnoje nėra nei vieno nuosavo danties. Jas sudaro bazė ir dirbtini dantys. Plokštelės bazė užima nemažą plotą burnoje, dėl to labai sumažėja burnos ertmė. Bazė turi būti pakankama, nes priešingu atveju protezas neatlaikys krūvio ir gali sulūžti. Esant dalinėms plokštelėms, kabliukų pagalba jos tvirtinasi prie nuosavų ar protezuotų dantų, kas suteikia plokštelėms stabilumo. Pilnos plokštelės tvirtinasi prisisiurbimo būdu.

Valplast® lanksčios plokštelės

Tai minkšta plastmasė – nailoninis termoplastikas. Ši unikali kombinacija sukuria lankstų ir patogų prietaisą. Svarbiausia, kad niekas nepastebės, jog nešiojate protezus. Protezai – komfortiški ir gražūs. Ypač lengvi, todėl leidžia pilnai atstatyti dantų eilių defektus.

Privalumai:

– Nėra metalinių kabliukų, tuo tikslu naudojamas plastikas, kurio apkabėlės priglunda prie išlikusių savų dantų ir dantenų.

– Nesukelia alergijos, todėl tinka pacientams, kurie alergiški akrilinėms plastmasėms ir metalui.

– Neleidžia protezo bazėje susikaupti burnos mikroflorai, nesugeria kvapų, atsparūs burnos skysčių cheminiam poveikiui, protezo bazė ilgai nešiojant nekeičia spalvos, jei laikomasi higienos.

– Tolygiai paskirsto kramtymo spaudimą. Šio protezo praktiškai neįmanoma sulaužyti, be to neperkraunami likę dantys ir dantenos, sulėtinama burnos audinių atrofija.

– Protezo pagrindas yra skaidrios, peršviečiamai rausvos spalvos, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva, taigi protezas atrodo natūraliai, estetiškai ir yra beveik nepastebimas. Protezas yra plonas ir lengvas.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.