Dantų protezavimas

Dantų netekimas – nemaloni, skaudi ir daug diskomforto sukelianti problema, nuo kurios nei vienas nėra apsaugotas. Šiuolaikiniai odontologijos laimėjimai leidžia su tuo nesitaikstyti ir siūlo puikią išeitį – dantų protezavimą. Kiekvienas dalinio ar visiško dantų netekimo atvejis yra skirtingas, pacientai – individualūs, todėl galimi įvairūs dantų protezavimo būdai.
(Jei ieškote dantų protezavimo kainų, žiūrėkite čia: Kiek kainuoja dantų protezavimas Papadent odontologijos klinikoje?)

Dantų protezavimas gali būti dviejų tipų – fiksuoti arba išimami protezai. Kuris variantas yra palankesnis priklausys nuo to, kokia dantų būklė ir kiek jų likę burnoje.

Fiksuoti dantų protezai

Vainikėliai
Tiltai
Mikroprotezai

Jie gali būti kelių rūšių – ant implantų tvirtinami vainikėliai, dantų tiltai, ant dalinai pažeisto danties dedami vainikėliai bei mikroprotezai (įklotai, užklotai, dantų laminatės).

Vainikėliai. Pavieniai dantų vainikėliai yra gaminami iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos. Jie gali apgaubti dalinai pažeistą dantį, kai dalis danties yra nuskeliama arba jo netenkama traumos metu. Jei netenkama danties, jo šaknį pakeičia implantas. Po to, kai implantas yra įsriegiamas, jis paliekamas gyti, kas gali užtrukti iki pusės metų. Kol implantai dar nėra visiškai prigiję, paprastai yra uždedami laikini dantų protezai, kurie yra pagaminti iš plastiko. Kadangi plastikas nėra labai patvari medžiaga, maždaug po 4-6 mėnesių plastikiniai protezai pakeičiami nuolatiniais, pagamintais iš metalo arba cirkonio keramikos. Danties vainikėliai gaminami laboratorijoje atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą, formą ir dydį.

Dantų protezavimas vainikėliais ir implantais Vilniuje
Protezavimas fiksuojamais dantų tiltais

Tiltai. Technologijoms žengiant į priekį retai kada tiltai fiksuojami prie dantų, nes šiandien šlifuoti šalia esančius sveikus dantis, kad uždėti tiltą yra nepopuliaru ir neteisinga. Tačiau jei tai perdaromi iš anksčiau daryti tiltai – tuomet protezavimas gali būti atliekamas ir naudojant tiltus. Dantų tiltams gaminti naudojamos tokios pačios medžiagos, kaip ir vainikėlių gamyboje. Skirtumas toks: dantų tiltas padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių vienoje eilėje esančių dantų. Toks protezavimas ne tik grąžina estetinį vaizdą, bet ir buvusį dantų skaičių bei vėl atkuria jų funkcionalumą.

Mes taip pat siūlome mikroprotezus (danties dalių protezus):

Keramikos užklotus ar įklotus, kuriais atstatomos trūkstamos danties vietos. Šie mikroprotezai yra tiesiog įcementuojami į dantį, tai alternatyva plomboms. Jie nekeičia formos ir spalvos, daug mažiau dėvisi, išvengiama mikroplyšių. Taip dantis apsaugomas nuo skilimo ir antrinio karieso.

Pilnus keramikinius vainikėlius, kurie paslepia stiprius dantų pažeidimus. Vainikėliai naudojami, kai dantis yra dalinai nuskeltas, po traumų jo atstatymui, taip pat endodontinio gydymo. Jie yra ilgaamžiai, nežymiai dėvisi ir apsaugo dantį nuo pažeidimų.

Porceliano laminates – 0,5–0,7 mm plokšteles, kuriomis padengiamas tik priekinis danties paviršius. Jos yra šviesai pralaidžios, daugiasluoksnės, atrodančios kaip Jūsų natūralūs dantys. Jei norite pakoreguoti danties spalvą, dydį, formą, atstatyti nudilusius ar nuskilusius dantis, patiesinti nežymiai pasisukusius dantis ar uždaryti tarpelius tarp dantų, dantų laminatės pagerins estetinį danties vaizdą ir suteiks daugiau pasitikėjimo.

Medžiagos, naudojamos fiksuotiems dantų protezams

Laikinos medžiagos
Plastikas
Su metalu
Auksas
Metalo keramika
Chrom-kobaltas
Be metalo

Cirkonis
Keramika
Kompozicinės medžiagos
 
Nuolatiniai dantų protezai yra gaminami iš medžiagų, kurios yra ilgaamžės, tvirtos ir užtikrina normalią kramtymo funkciją, atrodo estetiškai ir natūraliai. Pacientai su gydytojo – odontologo pagalba gali išsirinkti jiems geriausiai tinkančias medžiagas. Plastikas yra skirtas laikinų dantų vainikėlių ar tiltų protezavimui, jis greitai nusidėvi, tad rekomenduojama keisti praėjus 4-6 mėnesiams. Kompozicinės medžiagos naudojamos įklotų, laminačių ir užklotų gamybai. Metalo ir bemetalė keramika yra dažniausiai pasirenkamos medžiagos dantų atkūrimui. Todėl verta palyginti metalo ir bemetalės keramikos gaminių ypatybes.

Metalo keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Yra išskirtinai tvirti, ilgaamžiai;
 • Kainuoja pigiau nei bemetalės keramikos protezai;
 • Dažnai atrodo nenatūraliai, suteikia tamsų atspalvį, nes metalas nepraleidžia šviesos;
 • Palieka neužmaskuojamą tamsią liniją prie dantenų, kuri yra matoma aplinkiniams;
 • Pacientams gali sukelti diskomfortą, tinimą, skonio pokyčius dėl metalo sąveikos su burnos audiniais, seilių fermentais;
 • Bėgant laikui gali tapti ypač matomi dėl dantenų pasislinkimo.

Šios metalo keramikos savybės dažnai neatitinka keliamų estetinių reikalavimų, todėl odontologai siūlo tokį protezavimą naudoti tik nematomiems – krūminiams dantims. O pacientams, siekiantiems išvengti bet kokios diskomforto galimybės, rekomenduojamas pranašesnis ir inovatyvesnis pasirinkimas – cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai.

Cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Nesukelia infekcijų ir alergijų;
 • Nedaro neigiamo poveikio dantenoms: jos išlieka gražios, nepažeistos, sveikai rausvos;
 • Idealiai atitinka tikrų dantų spalvą;
 • Pralaidūs šviesai, todėl leidžia džiaugtis natūraliai atrodančiais dantimis;
 • Tinka tiek krūminių, tiek itin svarbių priekinių dantų defektams taisyti.

Pasirinkę cirkonio keramiką išvengsite bet kokio diskomforto, kuris atsiranda protezuojant metalo medžiagomis. Be to, galėsite džiaugtis tobula estetine funkcija, kuri labai svarbi bendraujant su aplinkiniais bei auginant pasitikėjimą savimi. Cirkonio keramikos rezultatas – pojūtis, kad burnoje vėl savi, tik kur kas gražesni ir tvirtesni dantys.

Panašumai:

 • Metalas ir cirkonis yra užliejami keramika, jų paviršius blizgus, estetiškas ir gražus.
 • Konstrukcijos tvirtos, ilgaamžės, joms suteikiama 2 metų klinikos garantija ir dalyvaujant „Burnos higienos programoje“ papildomai pratęsiama 1 metams;
 • Cirkonis ir metalas gali atlaikyti didelius kramtymo krūvius, jos yra tvirtos ir ilgaamžės.

Skirtumai:

 • Metalo keramika nėra pralaidi šviesai, tad geriau tinka krūminių dantų zonai, cirkonio keramika gali būti naudojami protezuojant ir krūminius, ir priekinius dantis. Ši medžiaga nekelia alergijos, todėl puikiai tinka ir tada, kai protezai dedami labai arti dantenų.
 • Naudojant metalo keramiką prie dantenos yra pastebima pilka juostelė. Be to, metalo keramika kartais sukelia alergiją, ir gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje.
 • Cirkonio keramika yra priimama kaip natūrali medžiaga, tad tai nekelia jokio diskomforto, o  burnoje nėra jaučiamas specifinis skonis. Lyginant su metalo keramika, cirkonio vainikėliai yra brangesni, tačiau šį trūkumą nustelbia kiti privalumai.

Šiuo metu cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto už metalo keramikos kainą! Nereikia dvejoti ir svarstyti, tik šį mėnesį! Registruokitės DABAR!

Dirbame su Teritorinėmis Ligonių kasomis, kurios skiria kompensaciją dantų protezavimui:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 dantų porų bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 397,22 eurų;
 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – iki 1 222,20 eurų;
 • vaikams – iki 1 222,20 eurų.

Išimami dantų protezai

Dantų plokšteles renkasi pacientai, kurie siekia išvengti sunkių protezavimo procedūrų, bet nori drąsiai šypsotis ir valgyti jiems patinkantį maistą. Dantų plokštelė – neilgaamžis, tačiau patogus ir gana paprastas dantų protezavimo būdas. Nepasiduokite skaudžioms dantų problemoms ir kuo greičiau kreipkitės į profesionalus. Mūsų klinikos gydytojai skiria didelį dėmesį kiekvienam konkrečiam atvejui, nuosekliai jo analizei. Todėl galite jaustis ramūs ir užtikrinti: atėjus pas mus, visada bus pasiūlytas optimaliausias, idealiai Jums tinkantis variantas. Profesionali, naujausias technologijas taikanti ir į geriausius rezultatus orientuota odontologų komanda visada pasiruošusi vėl sugrąžinti Jums tobulai atrodančią, tvirtą ir funkcionalią šypseną.

Daliniai
Akriliniai:
Su metaliniais kabliais
Su plastikiniais kabliais
Su metalu
Lanko atraminiai
Lanksčios plokštelės
Pilni
Paprastos plokštelės

Netekote visų ar didelės dalies dantų? Tuomet rinkitės išimamus protezus:

Tai išimamos arba dalinai fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių savų dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei implantacijos būdu. Lanko atraminiai protezai – taip pat išimami protezai, kurie turi metalinį pagrindą. Jie montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų. Apkabėlės turi trūkumą – jos gali būti matomos šypsantis, o laikui bėgant – atsilaisvinti. Pastarajai problemai išspręsti pasitelkiami kur kas tvirčiau laikantys metaliniai užraktai.
Mūsų klinikos odontologai, siekdami patenkinti individualius Jūsų poreikius, gali pasiūlyti ir dar vieną variantą šypsenai bei dantų funkcijoms atkurti – tai dantų plokštelės. Dantų plokštelės gali būti dalinės, kai suformuojami tik trūkstami dantys ir pilnos, kai nebėra likę nei vieno nuosavo danties. Prieš pasirinkdami plokštelę turite žinoti keletą dalykų:

 • Kiekvienos plokštelės konstrukciją sudaro bazė ir dirbtiniai dantys;
 • Plokštelės bazė užima daug vietos burnoje, todėl jaučiamas ertmės sumažėjimas (kitu atveju plokštelė sulūžtų);
 • Dalinė plokštelė yra stabilesnė, nes tvirtinama prie sveikų ar protezuotų dantų;
 • Pilna plokštelė yra prisiurbiama prie gleivinės, bet toks tvirtinimo būdas negarantuoja puikios fiksacijos, o tai dažnai sukelia diskomfortą kalbant ar valgant.

Mini implantai - apatinio žandikaulio plokštelei fiksuoti:

Svarbu paminėti, kad išimami protezai yra pigiausias variantas, tačiau dažniausiai naudojamas trumpam, kol išsirenkama fiksuotų protezų konstrukcija.

Privalumai:

 • Nebrangus ir greitas protezavimo būdas.

Trūkumai:

 • Reikalingas nuolatinis atnaujinimas, nes plastikiniai protezai greičiau dėvisi;
 • Protezas nėra stabilus ir tai skatina kaulo nykimą;
 • Tinkamas ne visais atvejais, ypač kai žmogus netoleruoja svetimkūnio prie gomurio.

Valplast® lanksčios plokštelės

Šiuo metu galite įsigyti ir naujas, ypač patogias, lanksčias, beveik nepastebimas VALPLAST plokšteles. Jos pagamintos ir minkštos plastmasės – nailoninio termoplastiko, kuris užtikrina plokštelės lengvumą, puikų prigludimą ir stebinančią estetinę išvaizdą:

Odontologai įvardija tokius VALPLAST plokštelės privalumus:

 

 • Joje išvengiama alergizuojančių metalo medžiagų;
 • Bazėje nesikaupia bakterijos ir kenksmingi mikroorganizamai;
 • Plokštelė nesugeria kvapų, yra labai atspari cheminiam burnos skysčių poveikiui;
 • Tolygiai paskirstomas kramtymo krūvis, kuris padeda išvengti burnos audinių atrofijos;
 • Atrodo natūraliai, beveik nepastebima, nes sukurta iš skaidrios, švelniai rausvos medžiagos, kuri visiškai susilieja su natūralia dantenų spalva.

Atvykite pas mus į nemokamą konsultaciją ir suteiksime Jums visą išsamią informaciją apie dantų protezavimo galimybes, sudarysime gydymo planus.

Pasidalink: