Ar įmanoma džiaugtis holivudine šypsena tik per vieną dieną?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Į šį ir daugelį kitų klausimų atsako odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas Tomas Stumbrys

Kiekvienas žmogus siekia pačio geriausio rezultato per trumpiausią laiką, tik ar tai įmanoma? Dažniausiai užsienyje gyvenantys lietuviai į tėvynę grįžta ne tik atostogų, tačiau ir aplanko gydytojus – odontologus. Tenka susidurti su nuomone, kad visos atostogos paskiriamos vien tik dantų gydymui, o laiko artimiesiems visai nelieka. Ką daryti, kad vizitai pas gydytoją – odontologą būtų ne tik kuo trumpesni, bet ir užtektų vos vieno ar kelių? Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas Tomas Stumbrys sako, kad pacientai, kurie planuoja iš anksto savo vizitus, konsultuojasi internetu ir telefonu, odontologo kėdėje sugaišta žymiai mažiau laiko, o ir gydytojas jau būna pasiruošęs paciento atvykimui.

Kaip pasiruošti implantacijos procedūrai? Ar būtina gerti antibiotikus iki implantacijos? Deividas, 38 metai

Implantacijos procedūra atliekama su vietine nejautra, jei procedūros trukmė yra ilga arba ji sudėtinga, tuomet taikomas ir primigdymas – sedacija. Iki implantacijos vaistai nuo skausmo ar antibiotikai nėra paskiriami, juos reikia gerti jau po procedūros, laikytis gydytojo nurodymų. Labai svarbu, kad prieš implantaciją būtų atlikta profesionali burnos higiena, kurios metu nuvalomi dantų akmenys, pacientas paruošiamas implantacijai.

Ar implantai dedami į kiekvieną dantį? Jei neturiu iš viso 10 dantų, tai reikės dėti 10 implantų? Karolina, 67 metai

Implantai atstoja dirbtinę danties šaknį. Jei trūksta gretimai esančių kelių dantų, tuomet yra sriegiami 2 implantai ir ant jų dedamas fiksuotas dantų tiltas. Jei nėra nė vieno danties visame žandikaulyje, dantų funkciją galime atkurti panaudodami vos 4 implantus. Tačiau, jei trūksta pavienių dantų, tuomet gali būti sriegiami pavieniai implantai ir ant jų fiksuojami dantų vainikėliai. Šiuo atveju geriausia pasikonsultuoti su gydytoju – odontologu arba atsiųsti savo dantų panoraminę, kompiuterinę tomografiją, pagal kurią bus sudaromas preliminarus gydymo planas.

Labai bijau gydymo, nesilankiau pas gydytoją – odontologą nuo vaikystės, ar galima gydyti su narkoze? Juozas, 43 metai

Visas odontologines procedūras galime atlikti pritaikius primigdymą – sedaciją, jos metu suleidžiami vaistai į veną ir taikoma vietinė nejautra. Visą procedūrą prižiūri gydytojas – anesteziologas. Pacientas atsipalaiduoja, nejaučia streso ir iš procedūros beveik nieko neatsimena, atsibunda pailsėjęs.

Traumos metu netekau priekinio danties, dabar nešioju išimamą plokštelę, tačiau ji krenta, yra nepatogu. Ar dar būtų galima implantuoti?  Marija, 21 metai

Jei danties netekote visai neseniai, tikėtina, kad kaulas dar nebus aptirpęs ir galėsime iškart implantuoti. Kitu atveju, jei danties jau neturite ilgesnį laiką, gali tekti pirmiausia priauginti kaulą ir tik tuomet implantuoti. Kompiuterinės tomografijos tyrimas gali parodyti esamą kaulo būklę ir pagal tai sudarius gydymo planą būtų aišku, ar reikės papildomo kaulo priauginimo prieš implantaciją.

Norėčiau per vieną dieną, kad būtų padaryta implantacija, nes atskrisiu į Lietuvą tik savaitgaliui. Ar tai įmanoma? Deimantas, 35 metai

Implantacija dažniausiai atliekama vieno vizito metu. Jei dar turite dantį ar šaknį, kurį reikės pašalinti, jis to paties vizito metu būtų pakeistas implantu ir, jei tai estetinė zona, uždėtas laikinas dantų vainikėlis. Tai vadinama vienmomente implantacija. Norint suplanuoti Jūsų gydymą, pirmiausiai reikėtų prieš registraciją gauti panoraminę arba kompiuterinę tomografiją, kai turėsime išsamią informaciją apie danties ir kaulo būklę, galėsime pasiruošti implantacijai ir viską atlikti vieno vizito metu.

Man nuskilo priekinio danties dalis, dabar nesišypsau, nes labai matosi. Ar dantį reikės šalinti? Ar yra kitų būdų jam sutvarkyti? Inga, 38 metai

Danties gydymas priklauso nuo skilimo pobūdžio ir paties danties būklės. Jei dantis jau yra gydytas endodontiškai ir pašalinti nervai, yra tikimybė, kad jį reikės šalinti, sriegti implantą ir uždėti fiksuotą laikiną dantų vainikėlį. Kitu atveju, kai dantis nebuvo gydytas, galima atlikti danties atstatymą estetinio plombavimo pagalba arba pagaminti vainikėlį, kuris sutvirtintų dantį, atkurtų jo buvusią formą ir funkciją.

Gydytojai – odontologai, apžiūrėję mano dantį, kuriam reikalingas šaknies kanalų gydymas, patarė jį šalinti ir implantuoti. Ar galėčiau dar pas Jus pasikonsultuoti? Kokių duomenų reikės konsultacijai? Bronislava, 59 metai

Jei gydytojai – odontologai pataria šalinti dantį, kuriam reikalingas šaknies kanalų gydymas, tikėtina, kad danties šaknis yra skilusi, tačiau jei turite to danties dentalinę arba viso žandikaulio panoraminę, kompiuterinę tomografiją, galėtume išsamiai aprašyti situaciją ir suteikti Jums konsultaciją bei sudaryti gydymo planą.

Iškrito visi viršutinių dantų tiltai, kaulas stipriai aptirpęs. Gydytojai – odontologai Anglijoje sako, kad implantacijai neužteka kaulo. Ką galite pasiūlyti? Ernesta, 48 metai

Odontologijos klinikoje „Papadent“ taikome protezo ant 4 implantų metodiką, kai neturint nė vieno danties, visas žandikaulis suprotezuojamas panaudojus vos 4 implantus. 9 iš 10 atvejų kaulo visada pakanka. Padarius kompiuterinę tomografiją matome žandikaulio kaulo tankį, storį ir suplanuojame implantaciją pagal kiekvieno paciento individualią būklę.

Dirbu atsakingą darbą, daug bendrauju su žmonėmis. Turiu kelių dantų tiltą, kurį reikia šalinti ir sriegti implantus. Labai bijau, kad reikės vaikščioti be dantų, delsiu. Ką daryti? Aloyzas, 31 metai

Jei dantų tiltas yra estetinėje zonoje, taikome momentinę implantaciją, kai vieno vizito metu pašalinus šiuo metu esantį tiltą arba dantų šaknis, jų vietoje sriegiami implantai ir uždedamas fiksuotas laikinų dantų tiltas. Aplinkiniai net nesupras, kad buvo atlikta implantacija, nes nė vienos dienos nebūsite be dantų.

 

Jei ir Jūs norite pasikonsultuoti dėl savo dantų būklės, rašykite mums el.paštu info@dantugydytojas.lt ir Jums suteiksime išsamią informaciją bei sudarysime gydymo planą.

 

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.