Dantų protezavimas

Dantų netekimas – nemaloni, skaudi ir daug diskomforto sukelianti problema, nuo kurios nei vienas nėra apsaugotas. Šiuolaikiniai odontologijos laimėjimai leidžia su tuo nesitaikstyti ir siūlo puikią išeitį – dantų protezavimą. Kiekvienas dalinio ar visiško dantų netekimo atvejis yra skirtingas, pacientai – individualūs, todėl galimi įvairūs dantų protezavimo būdai.

0628933001443686967

Ant 2 implantų fiksuota plokštelė

Dantų tiltams gaminti naudojamos tokios pačios medžiagos, kaip ir vainikėlių gamyboje. Skirtumas toks: dantų tiltas padeda restauruoti vietas, kuriose nebėra vieno ar kelių vienoje eilėje esančių dantų. Toks protezavimas ne tik grąžina estetinį vaizdą, bet ir buvusį dantų skaičių bei vėl atkuria jų funkcionalumą. Metalo ar bemetalė keramika – taip pat labai svarbus klausimas, ruošiantis atkurti šypseną vainikėliu ar dantų tiltu. Todėl verta palyginti metalo ir bemetalės keramikos gaminių ypatybes. Metalo keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

 • Yra išskirtinai tvirti, ilgaamžiai;
 • Kainuoja pigiau nei bemetalės keramikos protezai;
 • Dažnai atrodo nenatūraliai, suteikia tamsų atspalvį, nes metalas nepraleidžia šviesos;
 • Palieka neužmaskuojamą tamsią liniją prie dantenų, kuri yra matoma aplinkiniams;
 • Pacientams gali sukelti diskomfortą, tinimą, skonio pokyčius dėl metalo sąveikos su burnos audiniais, seilių fermentais;
 • Bėgant laikui gali tapti ypač matomi dėl dantenų pasislinkimo.

0261013001444034565

Porceliano laminatus – 0,5–0,7 mm plokšteles, kuriomis padengiamas tik priekinis danties paviršius;

Šios metalo keramikos savybės dažnai neatitinka keliamų estetinių reikalavimų, todėl odontologai siūlo tokį protezavimą naudoti tik nematomiems – krūminiams dantims. O pacientams, siekiantiems išvengti bet kokios diskomforto galimybės, rekomenduojamas pranašesnis ir inovatyvesnis pasirinkimas – cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai.

Cirkonio keramikos dantų vainikėliai ir tiltai:

0558050001444034590

 • Nesukelia infekcijų ir alergijų;
 • Nedaro neigiamo poveikio dantenoms: jos išlieka gražios, nepažeistos, sveikai rausvos;
 • Idealiai atitinka tikrų dantų spalvą;
 • Pralaidūs šviesai, todėl leidžia džiaugtis natūraliai atrodančiais dantimis;
 • Tinka tiek krūminių, tiek itin svarbių priekinių dantų defektams taisyti.

Pasirinkę cirkonio keramiką išvengsite bet kokio diskomforto, kuris atsiranda protezuojant metalo medžiagomis. Be to, galėsite džiaugtis tobula estetine funkcija, kuri labai svarbi bendraujant su aplinkiniais bei auginant pasitikėjimą savimi. Cirkonio keramikos rezultatas – pojūtis, kad burnoje vėl savi, tik kur kas gražesni ir tvirtesni dantys.

Mes taip pat siūlome mikroprotezus (danties dalių protezus):

Keramikos užklotus ar įklotus, kuriais atstatomos trūkstamos danties vietos:

0045087001443687256

Pilnus keramikinius vainikėlius, kurie paslepia stiprius dantų pažeidimus:

0976292001443687278

Netekote visų ar didelės dalies dantų? Tuomet rinkitės išimamus protezus:

0795987001444034632

Tai išimamos arba dalinai fiksuotos konstrukcijos, kurios esant galimybei gali būti tvirtinamos prie vainikėliais protezuotų ar likusių natūralių savų dantų. Išimami protezai gaminami, kai nebėra galimybės protezuoti neišimamais protezais nei ant savų dantų, nei implantacijos būdu. Lanko atraminiai protezai - taip pat išimami protezai, kurie turi metalinį pagrindą. Jie montuojami konstrukciją metalinėmis apkabėlėmis tvirtinant prie burnoje esančių dantų. Apkabėlės turi trūkumą – jos gali būti matomos šypsantis, o laikui bėgant – atsilaisvinti. Pastarajai problemai išspręsti pasitelkiami kur kas tvirčiau laikantys metaliniai užraktai.

0868723001444034649

Mūsų klinikos odontologai, siekdami patenkinti individualius Jūsų poreikius, gali pasiūlyti ir dar vieną variantą šypsenai bei dantų funkcijoms atkurti – tai dantų plokštelės. Dantų plokštelės gali būti dalinės, kai suformuojami tik trūkstami dantys ir pilnos, kai nebėra likę nei vieno nuosavo danties. Prieš pasirinkdami plokštelę turite žinoti keletą dalykų:

 • Kiekvienos plokštelės konstrukciją sudaro bazė ir dirbtiniai dantys;
 • Plokštelės bazė užima daug vietos burnoje, todėl jaučiamas ertmės sumažėjimas (kitu atveju plokštelė sulūžtų);
 • Dalinė plokštelė yra stabilesnė, nes tvirtinama prie sveikų ar protezuotų dantų;
 • Pilna plokštelė yra prisiurbiama prie gleivinės, bet toks tvirtinimo būdas negarantuoja puikios fiksacijos, o tai dažnai sukelia diskomfortą kalbant ar valgant.

Valplast® lanksčios plokštelės

Šiuo metu galite įsigyti ir naujas, ypač patogias, lanksčias, beveik nepastebimas VALPLAST plokšteles. Jos pagamintos ir minkštos plastmasės – nailoninio termoplastiko, kuris užtikrina plokštelės lengvumą, puikų prigludimą ir stebinančią estetinę išvaizdą:

0259004001443687147

Odontologai įvardija tokius VALPLAST plokštelės privalumus:

 • Joje išvengiama alergizuojančių metalo medžiagų;
 • Bazėje nesikaupia bakterijos ir kenksmingi mikroorganizamai;
 • Plokštelė nesugeria kvapų, yra labai atspari cheminiam burnos skysčių poveikiui;
 • Tolygiai paskirstomas kramtymo krūvis, kuris padeda išvengti burnos audinių atrofijos;
 • Atrodo natūraliai, beveik nepastebima, nes sukurta iš skaidrios, švelniai rausvos medžiagos, kuri visiškai susilieja su natūralia dantenų spalva.

0291376001443687124

Dantų plokšteles renkasi pacientai, kurie siekia išvengti sunkių protezavimo procedūrų, bet nori drąsiai šypsotis ir valgyti jiems patinkantį maistą. Dantų plokštelė – neilgaamžis, tačiau patogus ir gana paprastas dantų protezavimo būdas. Nepasiduokite skaudžioms dantų problemoms ir kuo greičiau kreipkitės į profesionalus. Mūsų klinikos gydytojai skiria didelį dėmesį kiekvienam konkrečiam atvejui, nuosekliai jo analizei. Todėl galite jaustis ramūs ir užtikrinti: atėjus pas mus, visada bus pasiūlytas optimaliausias, idealiai Jums tinkantis variantas. Profesionali, naujausias technologijas taikanti ir į geriausius rezultatus orientuota odontologų komanda visada pasiruošusi vėl sugrąžinti Jums tobulai atrodančią, tvirtą ir funkcionalią šypseną.

Mūsų paskutiniai darbai