Dantų protezavimo metodai

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

Dantų protezavimas atliekamas jau labai seniai, puikiai pažįstamas tiek gydytojams odontologams, tiek pacientams. Ilgalaikė patirtis, nuolatinis technologijų ir mokslo tobulėjimas bei didelis dėmesys pacientų poreikiams šiandien leidžia džiaugtis ne vienu efektyviu dantų atkūrimo metodu. Norint susigrąžinti šypseną, galima rinktis Jums tinkantį variantą ir taip užstikrinti didžiausią komfortą bei tobulus galutinius rezultatus suteikiančias procedūras.

Populiariausias sprendimas – protezavimas

Populiariausias šių laikų dantų netekimo sprendimo būdas – dantų protezavimas, kurio metu atkuriamas vienas, keletas ar net visi dantys (http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/dental+prosthesis). Odontologai gali pasiūlyti ne vieną dantų protezavimo metodą ir rekomenduoti individualiai pritaikytus sprendimus, puikiai atitinkančius konkrečiai Jūsų situaciją. Kad ir ką pasirinktumėte, po sėkmingai atliktų procedūrų turėtumėte džiaugtis tokiais rezultatais:

  • Stabiliu maisto kandimu ir kramtymu;
  • Kalbos defektų išnykimu;
  • Tvirtais ir ilgaamžiais bei natūraliai atrodančiais dantimis;
  • Estetiškai žavia šypsena;
  • Puikia nuotaika ir sugrįžusiu pasitikėjimu savimi.

Protezavimo dėka pacientai susigrąžina turėtą gyvenimo kokybę ir atsikrato nevisavertiškumo kompleksų.

Efektyviam protezavimui – dantų implantai

Kai susiduriama su visiško dantų praradimo problema, geriausias sprendimas – dantų implantai (http://medical-dictionary.thefreedictionary.com/implant). Implantas – nedidelis, dažniausiai titaninis varžtelis, pakeičiantis tikrą danties šaknį.

Kaip vyksta implantavimo procedūra? Pirmiausia atsargiai atkeliama dalis gleivinės, ten paruošiamas guolis implantui ir varžtelis įsriegiamas į žandikaulį. Implanto viršutinė dalis uždengiama gydomąja galvute ir gleivinė vėl užsiūnama, po savaitės siūlai pašalinami, bet daugiau niekas neliečiama – paliekama gyti. Po 3-6 mėnesių vėl padaromas nedidelis pjūvis gleivinėje ir gydomoji galvutė pakeičiama gleivinės formuotoju. Jis atlieka paskutinius burnos gleivinės paruošimo veiksmus ir po poros savaičių jau galima baigti dantų atkūrimo procedūras. Tinkamai paruoštas implantas, kaip ir danties šaknis, yra nematomas, o kokybiška jo medžiaga užtikrina teigiamą organizmo reakciją į šį svetimkūnį. Kruopščiai įmontuoti implantai pacientui nesukelia visiškai jokio diskomforto ir tampa puikia atrama tolimesniam dantų protezavimui pasirinktu būdu. http://www.youtube.com/watch?v=Q3XcDUBL9wo

Dantų vainikėliai ir tiltai šalina nedidelius trūkumus

Dantų vainikėliai naudojami tada, kai reikia atskirai atkurti vieną dantį. Dantų vainikėlis – matomą danties dalį idealiai atitinkantis protezas, kuriuo tarsi kepurėle apgaubiamas pažeistas dantis. Jei protezavimas reikalingas keliems iš eilės einantiems dantims, gaminamas dantų tiltas. Dantų vainikėliai ir tiltai gali būti gaminami iš bemetalės arba metalo keramikos.

Metalo keramika ( šiuo metu pas mus vyksta akcija metalo keramikos protezavimo procedūrai ) (angl. metal ceramics) odontologijoje naudojama jau seniai, tačiau turi nemažai šiuo metu ypač akcentuojamų trūkumų. Pagrindiniai iš jų: dažnai sukeliamos alerginės organizmo reakcijos, prasta estetinė išvaizda, pasireiškinatys skonio pojūčių pakitimai. Dėl šių priežasčių populiaresnė ir odontologų dažniau rekomenduojama bemetalė keramika (angl. metal-free ceramics). Bemetalės keramikos pagrindu dažniausiai tampa cirkonio oksidas (http://www.sveikaszmogus.lt/Vaikams1-2654-Dirbtine_bet_ne_prastesne_uz_naturalia). Tai savo substancija natūralius dantis primenanti, lengvai modeliuojama medžiaga, kuri pasižymi puikiu pralaidumu šviesai, išskirtiniu tvirtumu, gero derėjimo su organizmu ypatybėmis. Dėl šių priežasčių iš bemetalės keramikos gaminami protezai saugūs, estetiškai gražūs ir atliekantys visas natūralių dantų funkcijas. Metalo keramika yra pigesnė, tačiau bemetalė žavi savo privalumais, todėl kiekvienas pacientas renkasi pats, atsižvelgdamas tiek į savo poreikius, tiek į finansines galimybes.

Kiti protezavimo būdai

Kai reikia protezuoti nemažą dalį arba visus dantis, siūlomas protezavimas išimamais arba nuolatiniais protezais ir dantų plokštelėmis. Abiejų rūšių dantų protezai – jau seniai žinomas dantų atkūrimo būdas. Procedūros metu protezai fiksuojami prie burnoje esančių natūralių arba jau kitais metodais atkurtų dantų. Fiksacijos tvirtumui pasitelkiamos metalinės apkabėlės ir dar tvirtesni užraktai. Atsižvelgiant į paciento poreikius protezai tvirtinami nuolatiniam dėvėjimui arba su galimybe juos išimti namų sąlygomis.

Dar vienas būdas – dantų plokštelė. Tai konstrukcija, kurią sudaro dirbtiniai dantys ir juos laikanti bazė. Bazė užima nemažai vietos, todėl dėl jos jaučiamas burnos ertmės sumažėjimas. Tai vienas didžiausių dantų plokštelės trūkumų, tačiau formuojant mažesnę bazę, ji nepajėgtų atlaikyti kandimo, kramtymo krūvio ir, greičiausiai, sulūžtų. Esant galimybei, dantų plokštelė, kaip ir protezai, tvirtinama prie burnoje esančių dantų. Na, o jei tokių nėra, plokštelė tiesiog prisiurbiama prie gleivinės. Dantų plokštelių gamintojai šiuo metu gali pasiūlyti ypač patrauklią naujovę – minkštą dantų plokštelę, kuri kur kas lengviau prisitaiko burnos ertmėje, yra mažiau jaučiama paciento ir visiškai nematoma aplinkiniams: http://www.youtube.com/watch?v=AkkpZKcKxws.

Turbūt esate girdėję, kad nešiojant dantų plokštelę, kai kuriems pacientams atsiranda nemalonūs pašaliniai pojūčiai, tokie kaip:

  • Plokštelės nestabilumas kandant kietą maistą;
  • Neefektyvus kramtymas;
  • Plokštelės judėjimas kalbant ir dėl to atsirandantys kalbos defektai.

Taip nutinka tikrai ne visiems, o tik atskirais atvejais. Šiuolaikiškos, funkcionalios dantų plokštelės tobulėja kartu su visais kitais dantų protezavimo metodais, todėl šiuo metu taip pat puikiai vertinamos tiek odontologų, tiek vartotojų.

Kai kuriems pacientams atsiranda diskomfortas dėl plokštelės naudojimo, kitiems kyla problemos dėvint išimamus ar nuolatinius protezus. Todėl nėra griežtų taisyklių renkantis protezavimo būdą ir šimtaprocentinių garantijų, kad protezai tikrai visiškai atitiks lūkesčius. Tačiau nereikia dėl to baimintis: nesėkmės atveju profesionalūs gydytojai visada padės rasti tinkamą ir efektyvų sprendimą.

Teisingas pasirinkimas: šypsotis ir džiaugtis gyvenimu

Atsidūrę sudėtingoje situacijoje atsiminkite, kad nesate vieni, kad taip atsitiko ne tik Jums, bet šimtams, tūkstančiams žmonių visame pasaulyje. Apsvarstykite savo galimybes, pasirinkite priimtiniausią dantų protezavimo būdą, profesionalias medžiagas, patikimą odontologą. Skirkite laiko atsakingoms procedūroms ir visiems įrodykite, kad pasirinkote teisingai: gyventi su šypsena ir nevaržomu gyvenimo džiaugsmu.

Susipažinkite su UAB ,,Dantų gydytojas“ atliekamomis paslaugomis – mes visada turime ką pasiūlyti nuo dantų problemų pavargusiems ir šypsenos išsiilgusiems pacientams.

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.